wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wysychający staw, pomocy !
Autor Wiadomość
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-08-10, 13:50   

kikan napisał/a:
a moze dzieki obecnosci tego mulu ryby beda mogly przezyc?wskakuj do wody z lopata i wykop jakies glebsze miejsce im na zime.


Chyba nie wiesz co mówisz , łopatą zamachał by się na śmierć i nie było by efektu , aby pogłębić o 0,5m musiał by wywalić ładnych kilka ton tego mułu.Znajomy czyścił-pogłębiał mały stawik urządzeniem które sam zrobił , był to taki czerpak ciągnięty za pomocą silnika elektrycznego.Jedna osoba sterowała tym silnikiem (włącz-wyłącz) a druga była w stawie i "kierowała" tą łychą--ryli chyba przez dwa tygodnie gorzej niż górnicy dołowi a chałda tego mułu była na trzy wywrotki
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Alianora 
Nowy



Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 4
Skąd: Maków
Wysłany: 2008-08-11, 00:57   

Widzialem podobna operacje przy odmulaniu 2 stawow. Tam uzywali czegos w rodzaju lyzki od pluga na stalowych linach. Nie pamietam jak to wciagali do stawu ale wyciagali poteznym traktorem.
_________________
Pozdrawiam,
Mariusz
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-11, 14:06   Moja rada

Moja rada jest taka:
pod zadnym pozorem nie zamieniać stawu na oczko z folii bo nie można sadzić roślin w gruncie i jak można uniknąć folii bo są wody gruntowe to zrobić staw naturalny - ja mam czasami od brzegu do lustra wody jak jest sucho i ze 2 metry

ja zrobiłem tak - miałem te same problemy - najpierw wyłowiłem ryby - te co się dało - wybrał szlam ręcznie - tak jak to zrobiłem robota katorga ale ja mam staw 24 na 7 i nie raz wypompowywałem wodę i wynosiłem szlam wiaderkami po drabinie - odkurzacz sobie darować- nie sprawdzi się

pozbyć się drzew w miarę możliwości - wybierać koniecznie codziennie liście, wycinać zawsze stare rośliny żeby nie gniły

brzegi obsypywać się będą - pozadzić jak najwięcej trzciny - pomaga

inne sposoby niż mechaniczne ręczne wyczyszczenie i obniżenie dna o ok 1,5 m poniżej wód gruntowych na jakimś obszarze

no dobra jak jakieś pytania to bardzo proszę ja bawię się już ze swoim stawem 23 lata to trochę się już naumiałem i wiem

:)

Artur
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-08-11, 22:01   

art1234 napisał/a:
Moja rada jest taka:
pod zadnym pozorem nie zamieniać stawu na oczko z folii bo nie można sadzić roślin w gruncie i jak można uniknąć folii bo są wody gruntowe to zrobić staw naturalny - ja mam czasami od brzegu do lustra wody jak jest sucho i ze 2 metry


a ja mam zupełnie odmienne zdanie - różnice poziomów nie pozwalają na uprawę większości roślin, brzegi się osypują , oczko jest ciągle zamulone. Folia rozwiązuje wiele problemów.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-12, 08:36   EEEE

No wiesz Aurora jak możesz :???:
widziałeś mój staw czy tam jest tak żle ? :)
Artur
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-12, 09:00   

art1234 napisał/a:
widziałeś mój staw czy tam jest tak żle ?


Ja widziałem i twierdzę, że stawik nie jest zły. Wykładanie go folią byłoby głupotą. Z wahaniem poziomu wody jest różnie - najwięcej chyba masz na wiosnę - potem się stabilizuje? Wysokie burty przy niskim stanie wody są moim zdaniem największym mankamentem Twojego stawiku. A zamulenie to nawet w akwarium się tworzy. Roślin co znoszą te warunki jest tyle, że mógłbyś 3 razy go obsadzić ;)
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-12, 13:58   Fakt

Tak burty wysokie robią dość "duże" wrażenie przy niskim stanie wody a może on sie różnić i do 1,5 metra w okresie wiosna lato.

Ze szlamem można walczyć poprzez "płukanie stawu" polega to na wypompowywaniu części wody pompą o dużej mocy w stawie naturalnym i tak sobie najdzie.
Dzięki za dobre słowo pozdrawiam
Artur.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-08-12, 22:15   

Staw ma swój urok, ale ja na taki staw nigdy bym się nie zdecydował - za dużo kłopotów. Dla lilii najlepiej by było by wiosną był niski poziom a później wzrastał wraz z nimi a tu jest akurat odwrotnie. A niektóre rośliny bagienne raz mogą być pół metra pod wodą a raz na suchym brzegu metr nad wodą - nie wszystkie rośliny to lubią i nie wszystkie to zniosą.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny