wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Półki się sypią
Autor Wiadomość
Pufcik 
Początkujący


Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-07-29, 13:26   Półki się sypią

Dziś planuje wyłożyć folie no ale neistety półka mi się ( pokruszyła ) najprawdopodobniej z powodu suszy na pomorzu ;) . Po za tym chce kopać na około 1 metr,a aktyualnie mam około 70 cm. Im dalej kopie tym bardzi mi się półki opsypują. Macie jakąś rade. Chodzi mi o to by ryby mogłyby przezimować w oczku ale moge je przecimować w domu w donicy. Tylko nie wiem czy to dobry pomysł.
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-07-29, 19:09   

Pufcik napisał/a:
Chodzi mi o to by ryby mogłyby przezimować w oczku ale moge je przecimować w domu w donicy. Tylko nie wiem czy to dobry pomysł.

Zawsze lepiej jest jak ryby będą w swoim środowisku.Lepiej więc będzie jak jeszcze troszkę pokopiesz.Ten jeden metr głębokości to jest minimum.Nie wiem jaki masz teren,ale jeżeli piasek się sypie,to możesz zawsze polewać go wodą,a może masz za strome ściany oczka i dlatego się obsuwa.Owocnej pracy :piwko:
 
 
 
amedeo 
Uczestnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 90
Skąd: POMORZE-Żukowo
Wysłany: 2008-07-29, 19:24   

sam już nie wytrzymuję z tą suszą na Pomorzu, ja radziłbym pokopać do 1,20, a obsypujące się półki nie wiem może jakąś szmatą mokrą przykryć ???
 
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-07-30, 10:19   

ja na polkachm pod folia, mam polozone stare dachowki. patent sie sprawdza - nic sie nie obsypuje a mam same piaski.
moze masz za strome sciany?
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-30, 13:45   

Witam. Zapraszam do mojego fotosika http://www.fotosik.pl/sea...8&wyslij=szukaj Znajdziesz w nim sposób jak zabezpieczyć półki w oczku. W moim oczku jeszcze nie skończonym, ulewne deszcze rozmywały półki. Teraz deszcze i susza nie mają wpływu na stan półek. Wodę wleję do oczka na jesieni lub na wiosnę 2009 jak podłącza wodę. . Wg mnie półki muszą wytrzymać i wytrzymają jeszcze niejedną ulewę i suszę. . Oczywiście, będę zmieniał kształt mojego oczka, bo musi być strefa bagienna . Mikolaj
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Pufcik 
Początkujący


Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-07-30, 18:29   

Chciałbym kopać dalej ale juz folie budowlaną wżuciłem. Mam bardzo strome ściany. Troche sie źle do pracy wziełem. :(( I teraz będzie kłopot. Po zatym kupiłem za wcześnie roślinki :) . I zapomniałaem że do kranówy sie nie wrzuca. Wzium roślinki do miski,a wode z pojemników wylałem po chwili uświadomiłem se co głupiego zrobiłem. Ale wywłócznika bynajmniej uratuje. No i jeszcze poziomowanie niby teren w miare prosty ale cos mi sie wydaje że foli spory kawał bedzie widać. Tak to jest jak się robi wszystko na szybkiego. Po za tym nie moge w żadnym sklepie znaleźc żwiru naszcześćie nie daleko mam dużo żwiru :P Co myślicie o otoczaku zda się do oczka. A jeśli chodzi o oko to jak sie rozwali to na wiosne będe remontował :) . Może wybetonuje i pogłębie. No i orłowo znam miesce gdzie jest dużo kamyków które w wodzie mienią sie kolorami złota i pomarańczu. Fajny efekt usyskam. Ale będe miał kłopot z obstawiemniem oczka dookoła kamieniami bo mam ich strasznie mało :( i będe musiał kombinować. Dużo zły6ch zeczy i żadnych dobrych :( Nawet neiw eim czy mi wyjdzie do oczko wodne.
 
 
Łuki18 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 254
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-07-30, 18:59   

Mi gdy pólki się obsypywały poprostu obficie polewałem wodą i uklepywałem. Następnego dnia były jak beton.
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2008-07-30, 20:06   

Pomysł Łukiego to dobry pomysł, też tak robiłem.
 
 
amedeo 
Uczestnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 90
Skąd: POMORZE-Żukowo
Wysłany: 2008-07-30, 20:19   

nie musisz szukać tyle kamieni skoro nie masz możliwośći do równie dobrze można brzegi zamaskować darnią i też będzie PIĘKNIE :-D
 
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-07-30, 20:22   

Pufcik napisał/a:
Nawet neiw eim czy mi wyjdzie do oczko wodne.

Moja rada-spiesz się powoli.Nie ma co się napalać na oczko i po krótkim czasie wszystko poprawiać.Moim zdaniem popatrz na oczka z forum,później usiądź przy swoim oczku i na spokojnie wszystko przemyśl.Teraz to jeszcze możesz wszystko naprawić w miarę szybko i bez dużego nakładu pracy.Owocnej pacy :piwko:
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-07-30, 21:34   

Jak nie chcesz się wnerwiać to brzegi musisz wypoziomować i zrób to póki jeszcze możesz to zrobić bez problemu
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Pufcik 
Początkujący


Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-07-31, 16:45   

Ni mam poziomicy ale postaram się cos poprawić. Zobaczymy moze mi wyjdzie a moze nie.

Ile dni po wstawieniu fioli mam wlewać wode. Czy moge zrobić to odrazu. Słyszałem że jak folia sie nagrzej to sie szybko psuje.
 
 
Pufcik 
Początkujący


Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-07-31, 20:12   

Nie mam poziomicy i nie ma kto mi pomóc. Wszystko jest krzywo.
No cóż zaczynam kłąść foilie do oczek wodnych.
Ile dni po nalaniu wody moge zarybiać oczko. Che mieć 2 karasie i słonecznice.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-07-31, 21:21   

Jak ułożysz folię to wodę możesz lać odrazu , a jak nalejesz wodę to widzisz gdzie są krzywo brzegi i wtedy podsyp gdzie potrzeba a gdzie nie to podkop :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Łuki18 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 254
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-08-01, 00:00   

judym napisał/a:
Moja rada-spiesz się powoli.Nie ma co się napalać na oczko i po krótkim czasie wszystko poprawiać.Moim zdaniem popatrz na oczka z forum,później usiądź przy swoim oczku i na spokojnie wszystko przemyśl.Teraz to jeszcze możesz wszystko naprawić w miarę szybko i bez dużego nakładu pracy


:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

Znam ten ból (po budowie 4 nieudanych oczek wodnych) Lepiej przeznaczyć na budowe więcej czasu niż później płakać :? ... No i ktoś kiedyś mówił na tym forum,
żeby oczko robić jak tylko duże się da, ponieważ w przyszłości okazuje się dla nas za małe. To prawda! Kiedy budowałem mój zbiornik wydawał się taki ogromnasty że hej. Dziś mam cichą ochotę na powiększenie i to znaczne! Szkoda mi tylko niszczyć tego co natura stworzyła w tym obecnym. W końcu zaroiło się od żab lilia zaczeła kwitnąć (wreszcie) a korzenie pozostałych roślin wodnych to już tylko chyba piła (żart). Ale mówiąc serio: POWOLI, ROZPLANUJ WSZYSTKO MILION RAZY, POGANIAJ Z METRÓWKĄ, POPYTAJ, POPATRZ, UCZ SIĘ, A STWORZYSZ SWÓJ WŁASNY, ORYGINALNY WODNY ŚWIATEK Z KTÓREGO BĘDZIESZ DUMNY TY, A ZNAJOMI BĘDĄ PATRZEĆ NA NIEGO Z PODZIWEM.
powodzenia :pa:
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny