wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2008-07-06, 23:58
OCZKO WODNE BEZ ENERGII ELEKTRYCZNEJ ???
Autor Wiadomość
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-06, 10:16   OCZKO WODNE BEZ ENERGII ELEKTRYCZNEJ ???

Witam i pozdrawiam miłośników oczek wodnych.

Rozpocząłem budowę foliowego oczka wodnego. Podpierając się odpowiednimi wyliczeniami matematycznymi, wyszło mi, że stać mnie tylko na budowę oczka wodnego o wymiarach ( 5,6 x 3,4 x 0,7 ) m = 19 m kwadratowych. Pojemność oczka wodnego wyniesie około 10 000 litrów wody. Budowę oczka, zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym, zgłosiłem w Wydziale Architektury i Budownictwa. Problem w tym, że na działce nie mam dostępu do źródła energii elektrycznej, stąd nie mam możliwości podłączenia pompy wodnej, filtrów do oczek itp., itd. Wobec tego mam pytanie do Was miłośnicy: jaką wielkość ( jaka pojemność ? ) powinno mieć oczko wodne, aby bez technicznego wsparcia (pompy, filtry) zapewnić w oczku biologiczne samooczyszczanie się wody. W literaturze akwarystycznej wyczytałem, że w akwariach domowych o pojemności od 80 litrów wzwyż, taki proces już zachodzi, dzięki temu im większe akwarium, tym mniej pracy ma akwarysta przy nim. A jak jest z oczkami wodnymi ?. Może któryś z was ma już takie oczko wodne i może podzielić się swoimi doświadczeniami. Z góry dziękuję za trafne wypowiedzi na forum. Mikolaj
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-07-06, 10:29   

Witaj Mikołaj. 10 000 l to już spore oczko i jak posadzisz bardzo dużo roślin i dasz mało ryb to bez problemu osiągniesz równowagę biologiczna ( oczywiście nie od razu ) Jedynie co mnie martwi to z tego wynika że oczko ma tylko 0,7 cm głębokości :???: czyli nie bardzo sie nadaje do trzymania ryb zimą :? Jak masz jeszcze taką możliwość to zrób głębsze chociaż 1 metr to już dla karasi spokojnie wystarczy , co prawda są przypadki że i w płytszych zbiornikach przetrzymywały zimę , ale po co liczyć na szczęście jak można spać spokojnie :P A i w głębszym oczku łatwiej złapać równowagę biologiczną :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-07-06, 16:55   

Moje uwagi identyczne jak Jarka. Daj ze 3 rybki i max roślin. Wczesna wiosną będzie zielono ale później ok.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-06, 20:35   

Witam i dziękuję za cenne porady. Z pewnością z nich skorzystam. W tygodniu jadę na działkę pogłębić oczko do 1 metra. Jeśli odciski na dłoniach nie będą przeszkadzać, to może będę kopał do 1,2 metra. Pragnę także przeprosić, że umieściłem post w niewłaściwym temacie. Początki nowicjusze zawsze maja trudne. Przyrzekam poprawę. Mikolajhttp://forum.oczko...es/upapa1zw.gif
http://forum.oczkowodne.n...es/upapa1zw.gif
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny