wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje pierwsze oczko - pablo87
Autor Wiadomość
pablo87 
Początkujący


Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 27
Wysłany: 2008-07-13, 11:30   Moje pierwsze oczko - pablo87

Witam! Chciałem się pochwalić swoim oczkiem. "Stworzyłem" je na działce w zeszłym roku ale nadal jest nie wykończone bo działkę mam z dala od domu gdzie mieszkam i czasami nie ma kiedy tam jechać...ale w tym roku planuje to zakończyć. Oczko jest wykonane z foli ale dokładnej pojemności nie znam bo nie spojrzałem na stan licznika :/ ( taki byłem rozkojarzony he he ). Jak widać jest sporo lilii które dostałem od wujka ale tez są pałki, przęstki, hiacynty kapusty, salwinie, tataraki. Rybek dokładnie nie wiem ile jest gdyż zakupiłem 10 karpi wujek dał mi jeszcze 4 ale w zeszłym roku było około 70 młodego narybku więc nie mam pojęcia ile może być teraz dokładnie. Moim największym problemem jest brudna a bardziej zielona woda. Stosowałem już chyba wszystko... nie wiem może za mało roślin jest jeszcze (planuje jeszcze coś dokupić - zwłaszcza podwodnych) zakupiłem teraz filtr o wydajności 10tys(AquaEl-ale ma tylko 3 warstwy filtracyjne to nie za mało??) litrów chodzi prawie od 2 tygodni i nie widać większej różnicy w czystości wody (może mógłby mi ktoś coś jeszcze doradzić??). Powodem tej wody może też być to że oczko jest w miejscu cały dzień nasłonecznionym i jest mało cienia.
A oto kilka zdjęć mojego oczka :
 
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-07-13, 12:06   

lampa uv podlaczona przed filtrem. oczywiscie wiecej roslin. u mnie zauwazylem poprawe po budoowie kaskady, ktotra napowietrza wode.
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
pablo87 
Początkujący


Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 27
Wysłany: 2008-07-13, 12:09   

W filtrze jest lampa uv i jest cały czas włączona oczywiście.
 
 
 
amedeo 
Uczestnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 90
Skąd: POMORZE-Żukowo
Wysłany: 2008-07-13, 12:42   

oczko bardzo mi się podoba, fajny mostek :) ja bym wsadził jak najwięcej lilii żeby zacieniły powierzchnię oczka tak w 30% co najmniej, wtedy powinno być znacznie lepiej z wodą :pa:
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-07-13, 21:42   

Oczko masz świeże, ryb dość sporo, rośliny strefy płytkiej nierozrośnięte, oko w słońcu to musisz się uzbroić w cierpliwość u mnie w zeszłym roku po remoncie woda klarowała sie prawie miesiąc a nie była tak zielona jak u ciebie :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-07-14, 14:16   

Najlepsze będą sezonowe rośliny pływające, cieniują powierzchnie wody i pobierają substancje odżywcze z wody. Pomocne w uzyskaniu czystej wody może być zmniejszenie obsady ryb lub ograniczenie karmienia.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
amedeo 
Uczestnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 90
Skąd: POMORZE-Żukowo
Wysłany: 2008-07-14, 17:50   

chyba że masz żarłoczne karpie jak ja które zjedzą każdą wolnie pływającą roślinkę typu pista czy hiacynt, ale coś za coś :-D
 
 
 
pablo87 
Początkujący


Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 27
Wysłany: 2008-07-14, 18:38   

amedeo też mam ten problem, wszystkie hiacynty, kapusty i salwinie a nawet rzęsa są pozjadane lub bardzo ponadgryzane. Dzięki za mostek - własnej roboty taki :P
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-08-02, 14:21   

Możesz także powiększyć strefę przybrzeżną po przez zlikwidowanie "wału" wokoło oczka , będzie więcej miejsca dla roślin a i nie będzie widać tej folii.A jeśli będzie więcej roślin to nie będzie problemów z "zupą szczawiową"--też przechodziłem ten etap , od dołu z zieloną wodą do czegoś co można nazwać oczkiem wodnym :-D
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2008-08-02, 17:08   

Podobnie jak Darek proponuję wykorzystać nadmiar foli którą widać pod kamieniami ,i przeznaczyć ją na strefę bagienną .Kamienie przesunąć ile się da delikatnie podkopać i dolać wody.Dosypać podłoża i nasadzić roślin.Tak na moje oko kolorek zmieni się dopiero jesienią .tego lata na jakąś rewolucję bym nie liczył .
 
 
pablo87 
Początkujący


Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 27
Wysłany: 2008-08-05, 01:19   

Woda powoli zaczyna się oczyszczać ale co najmniej raz na tydzień muszę wyczyścić filtr z całego brudu. Musze właśnie jakoś wykorzystać ten nadmiar folii - będę musiał tak jak Mówicie troszkę zrównać te burty. Teraz dosadziłem jeszcze kilka roślin....ale moje głodomory ciągle podjadają i podcinają korzenie u pisti i hiacyntów..
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2008-08-05, 13:20   

Mnie się podoba taki brzeg, tylko prześwity pozasłaniaj żwirkiem. Teraz jak będzie u mnie remont oczka to coś podobnego (nie to samo) będę robił ;)
 
 
madabedz 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 80
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-08-05, 20:13   

całkiem fajnie.. mnie jeszcze razi ten "piękny" zielony wąż ogrodowy...
przysyp go chociaż kamyczkami :brawo:
_________________
Pozdrawiam ADAM
 
 
castleman 
Oczkomaniak



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 1329
Skąd: Tychy p.Moszna 2014
Wysłany: 2008-08-07, 17:54   

:pa: Witam serdecznie :brawo: bardzoładne oczko
Sadź jak najwięcej roślin, woda na pewno będzie czyściejsza.
_________________
...........\\\ ///
.........( @ @ )
--oOOo-(_)-oOOo----->
A multis animalibus decore vincimur
pozdrawiam Castleman
 
 
pablo87 
Początkujący


Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 27
Wysłany: 2009-02-04, 18:20   

Drodzy "Oczko maniacy" mam do Was ogromną prośbę a mianowicie chciałem Was prosić abyście może swoimi pomysłami pomogli mi w dokonaniu małych modernizacji mojego oczka. Jest jeszcze zima i do wiosny jeszcze kawałek a na wiosnę chciałem troszkę zmienić wygląd mojego oczka. Chciałem zrobić strefę płytką lub ewentualnie bagienną lecz nie nie mam jakiegoś pomysłu jak to można by zrobić...myślałem nad jedną z opcji w miejscu zaznaczonym "1" lub "2" na zdjęciu bo w tych miejscach jest najniżej i najłatwiej byłoby to wykonać. Drugą rzeczą którą chce wykonać miałby być mały strumyk, który płynąłby ze skarpy która jest za oczkiem (w tym miejscu jak zaznaczyłem na czerwono na zdjęciu).

Prosiłbym o jakieś Wasze propozycje-sugestie może rysunki jeśli by się komuś chciało :D z góry dziękuje za każde słowo nawet krytykę...

 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny