wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ile kosztuje oczko wodne?
Autor Wiadomość
maegwathien 
Początkujący


Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 14
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2008-07-11, 22:33   ile kosztuje oczko wodne?

witam... chciałabym zrobić u siebie na działeczce oczko wodne... w sumie dwa, a między nimi strumyczek. pierwsze miałoby wymiary ok. 1m2, byłoby mniej więcej 40cm powyżej brzego drugiego, w odległości ok. 1,5-2m. dalej strumyczek, następnie oczko w kształcie nerki, długie na 4m, większa szerokość ok. 3m, mniejsza 2m. oba oczka oczywiście z roślinami i pewnie kilkoma rybkami...

ile może kosztować wykonanie takiego oczka? no i ile czasu może zająć jego budowa? przyjmijmy, że do wykonania mam dwóch silnych mężczyzn i dużo dobrej woli...

:o )
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2008-07-11, 22:38   

Musisz policzyć koszty folii ,której użyjesz. Wykopanie, wyłożenie wykopu folią i zrobienie pozostałych rzeczy upiększających oczko - niecały tydzień ;)
 
 
maegwathien 
Początkujący


Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 14
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2008-07-11, 23:21   

a tak mniej więcej ile może tego wszystkiego na to pójść? licząc, że mam kamień polny za 130zł/tona, folia, filt, pompa i roślinki najlepsze.... zmieszczę się w 5000zł? jest szansa? oczywiście zakładając, że ważniejsza jest dla mnie jakość, a nie cena (chociaż pozlacane kamienie czy woda mineralna mnie nie interesują... chodzi raczej o wydatki konieczne, ale z materiałów najlepszych)...
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2008-07-11, 23:29   

Kamieni polnych wcale był nie kupował, samochód i zbierasz na polu. Folia 1mm kosztuje ok 15-20zł/m2, oblicz ile zapłacisz za folię. Część roślin szukasz w naturalnych zbiornikach a część kupujesz. Filtr + pompa = 500-800zł. Myślę ,że te 1500-1700zł w zupełności Ci wystarczy.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-07-11, 23:50   

Jak masz na to 5000zł to śmiało możesz zabierać się za robotę :P Jak wykorzystasz jeszcze do tego tych dwóch osiłków ;) to sporo z tego zostanie :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
maegwathien 
Początkujący


Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 14
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2008-07-12, 00:02   

super! bardzo mile się zaskoczyłam :) dzięki ogromne za odpowiedź


pozdrawiam serdecznie

:)
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-12, 10:25   

maegwathien napisał/a:
licząc, że mam kamień polny za 130zł/tona,


Głupotą jest mieszkając w Olsztynie kupować kamień polny. Przecież w tym rejonie kraju kamień polny dosłownie "rośnie" na polach. To są obszary gdzie lodowce największą robotę zrobiły i tego materiału jest w bród. Nawet u mnie na Podlasiu można samemu spokojnie nazbierać, choć teren jest mniej dogodny jak na Warmii.
 
 
maegwathien 
Początkujący


Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 14
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2008-07-12, 16:14   

głupota? może i faktycznie, gdyby nie fakt, że mam miesięcznego synka na rękach i druga ręka to za mało, żeby zbierać kamienie po polach :) poza tym wolę zapłacić te 500zł więcej i mieć te kamienie przytransportowane i wyrzucone na plac przed domem niż tracić siły i czas na organizowanie tego na własną rękę...

ale dziękuje za troskę :)
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2008-07-12, 16:53   

maegwathien napisał/a:
głupota? może i faktycznie, gdyby nie fakt, że mam miesięcznego synka na rękach i druga ręka to za mało, żeby zbierać kamienie po polach :) poza tym wolę zapłacić te 500zł więcej i mieć te kamienie przytransportowane i wyrzucone na plac przed domem niż tracić siły i czas na organizowanie tego na własną rękę...

ale dziękuje za troskę :)


jak wolisz zapłacić to pomyśl o porządnym filtrze i nie skrzyneczka tylko profesjonalny o poj min 100l łatwiej utrzymać wodę w czystości bez cotygodniowego czyszczenia filtra.
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-07-12, 16:57   

JAREK G napisał/a:
Jak masz na to 5000zł to śmiało możesz zabierać się za robotę

chyba trochę przesadzasz, no chyba że to będzie takie propan-butan z pozytywką. u mnie wyszło trochę mniej
Adres Ilość Cena Wartość
Pompa+filtr+UV 1 500,00
Węże 18,00
Złączki, kształtki ,rury, beton, uszczelniacz bet. 109,00
Geowłóknina 37,5 m2 2,91/m2+21,oo 130,00
Folia Mysłowice 6x7=42 m2 8.20/m2 344,20
Kamienie ~0,5 m3 70,00
Pojemniki na rośliny 41,00
Rośliny 5,- -35,- 5,- 18,- 135,00,110,00
Beton 12 (x 30kg) 9,30 111,60
Uszczelniacz do betonu 3 12,50 37,50
Razem 1606,30

(to była tabelka ale skopiował się tylko tekst)
Oczko 4 x 2,8 m.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-13, 08:22   

maegwathien napisał/a:
głupota? może i faktycznie, gdyby nie fakt, że mam miesięcznego synka na rękach i druga ręka to za mało, żeby zbierać kamienie po polach :) poza tym wolę zapłacić te 500zł więcej i mieć te kamienie przytransportowane i wyrzucone na plac przed domem niż tracić siły i czas na organizowanie tego na własną rękę...

ale dziękuje za troskę :)


W takim razie budowa oczka też jest ponad Twoje siły, skoro przywiezienie kamienia jest problemem. Oczko zrobić od początku do końca to nie hop siup, trzeba się nieźle nagimnastykować, to przy tym zwiezienie co jakiś czas trochę kamienia jest pestką!

Może lepiej w taki przypadku wynająć firmę i niech zbuduje ona to oczko od podstaw?
 
 
maegwathien 
Początkujący


Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 14
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2008-07-13, 11:00   

jak wspomniałam mam do tego dwóch osiłków :) poza tym wyjście przed dom i położenie synka w cieniu w ogrodzie jest dla mnie jako dla matki (i dla niego zresztą też) trochę wygodniejsze niż bieganie po polu w pełnym słońcu (o szukaniu takich pól nie wspominając)... część prac będę mogła wykonywać sama, część wykonają za mnie osiłki :)

oczko, które wykonałaby firma, myślę, że nie cieszy tak samo...
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-13, 11:54   

maegwathien napisał/a:
jak wspomniałam mam do tego dwóch osiłków :) poza tym wyjście przed dom i położenie synka w cieniu w ogrodzie jest dla mnie jako dla matki (i dla niego zresztą też) trochę wygodniejsze niż bieganie po polu w pełnym słońcu (o szukaniu takich pól nie wspominając)... część prac będę mogła wykonywać sama, część wykonają za mnie osiłki :)

oczko, które wykonałaby firma, myślę, że nie cieszy tak samo...



Mówisz, że masz osiłków, czyli jest komu przywieźć kamienie.

Uwierz mi, ale znalezienie kamieni pod Białymstokiem nie jest problemem, a pod Olsztynem to już zupełnie prosta sprawa.
Zrobisz jak zechcesz, choć dla mnie dziwnym jest kupowanie kamienia, jak pod bokiem się go ma pełno. W niektórych miejscach Polski faktycznie może być z nimi problem, ale nie w północno-wschodniej jej części.

Tona kamienia to jest nic, czyli licz się z tym, że 130 zł za tonę będziesz musiała przemnożyć kilkukrotnie :)
 
 
maegwathien 
Początkujący


Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 14
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2008-07-13, 15:38   

osiłki nie mają prawa jazdy :) jeśli z kolei chodzi o przemnożenie tych 130zł to liczę si z tym, że 3-4tony pójdą na pewno...
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-07-13, 17:22   

Jeśli dysponujesz taką kwotą to zakup folię typu EPDM - na pewno warto i filtr ciśnieniowy z wbudowana lampa uv. Całe wyposażenie techniczne markowego producenta (pompa, napowietrzacz i wspomniany filtr) to około 2 tys. EPDM około 30 zł za m2. Pamiętaj aby dokładnie określić pojemność oczka, bo to jest niezbędne do właściwego doboru sprzętu.

Co do kamienia to zgadzam się z maegwathien, jeśli możesz tanio kupić i masz pieniądze nie ma sensu latać po polach szukać. Jak przeliczysz stracony czas i benzynę to wyjdzie Ci ze zaoszczędziłaś takie grosze, że szkoda brudzić samochód.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny