wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wapnowanie wody??
Autor Wiadomość
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2009-05-12, 15:47   

Stosuje się także wysiew na wodę lecz częściej "na suche dno" przez zarybieniami by sobie nie zaszkodzić, dzięki temu można więcej sypnąć. Podobnie się stosuje inne środki do odkażania stawu bo zawsze można dać za duża dawkę i zakończyć żywot wszystkiego co istnieje w wodzie.

Mówię, po co kombinować, kupić bezpieczniejszy preparat i mieć spokój, odseparować rybki do innego zbiornika, zapewnić im dobre warunki i wtedy leczyć. Wtedy to możesz sypać, lać ile i czego wlezie, padnie w stawie wszystko (prócz organizmów dennych), staw odkażony i spokój.

Można łatwiej?? Można ;)

Pozdrawiam

Salmo
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-05-12, 16:57   

art1234 napisał/a:
To oczko które było takie białe i to w którym opisano ze ryby zaczeły wypływać pewno zostało potraktowane zbyt dużą iloscia wapna i dlatego były takie efekty. Jak na 100 m3 ma być zgodnie z wyliczeniami 1 lub 2 kg wapna to na takie oczko wychodzi z 1/2 szklanki.

Salmo_Salar napisał/a:
Pół szklanki to jest kilogram?? :-D

Pozdrawiam

Salmo


Salmo_Salar Czytaj ze zrozumieniem bo później będziesz miał znów pretensje do Aurory :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-12, 17:59   Dzięki

Dzięki Jarek G faktycznie 1/2 szklanki to może mówię może z 20 gram faktycznie trzeba czytać ze zrozumieniem :) .

Do KOImark metodę poradził mi facet z doktoratem z ichtiologi na SGGW więc zakładam że wie co mówi :) chodzi tylko żeby nie przesadzić a z Jego doświadczenia że na taki staw to do 2 kg można dać. Na formum napisano że 1 kg. Jak dam 1 kg to nie sądzę że zabiję wszystko co żyje bez przesady. :-D
Do Salmo_salar odizolowanie ryb jest w tym przypadku niemożliwe bo to jest staw a nie oczko wodne a ryb jest tam z kilkadziesiąt kilo. Straty przy wypompowywaniu wody i łapaniu ryb będą olbrzymie. Wiem bo kiedys to przerabiałem.
Pozdrawiam
Art
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-12, 18:01   chodzi o 100 m3

chodzi o 100 m3 mój staw. A 1/2 szklanki to może do tego stawu co jest taki biały ale też w tym poście. Ale woda w nim za to marzenie.
Art
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-12, 19:06   nie przejmuj się

nie przejmuj się :)

Mierzyłem ph w stawie jest 5.
Nalałem wody ze stawu do wiadra i wsypałem szczypte wapna i ph podskoczyło do 6.
Ciekawy jestem czy woda w wiadrze się wyklaruje.
Art
 
 
momo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 154
Skąd: Czarna Białostocka
Wysłany: 2009-06-13, 01:20   

dzisiaj widziałem specjalistę co wypompował wodę umył oczko i wlał z konewki wapno miał 9 karpi około 30 cm oczko miało ze 3000m3 i powiedział że robi tak co dwa tygodnie to jest dopiero hardkor a wy zastanawiacie się czy dawać wapno czy nie a jak mył oczko to te 9 karpi 30 cm leżało prawie na dnie a on walił po nich karcherem pod ciśnieniem potem dolał wody i do takiej nalanej świerzo wody wwalił te ryby a one normalnie pływały czary czy zasłóga wapna
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-13, 01:39   

Odwiedzaj tego specjaliste co pare dni az do nastepnego wapnowania oczka i wtedy zdaj nam relcje, ze szczegolnym uwzglednieniem stanu rybek :-D
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2009-06-13, 09:47   

Z wapnowaniem ,to różnie wygląda,ale kredę to widziałem jak dosypywał
do oczka.Był to program-Maja w ogrodzie sypał na glony i klarownośc
wody. ;)

poz.Leszek
------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2009-06-13, 14:47   

Ja powiem tak :)

Trzeba być baranem żeby wapnować zbiornik do 30000 tyś. litrów

leszek50-57 napisał/a:
ale kredę to widziałem jak dosypywał
do oczka.Był to program-Maja w ogrodzie


Dobrze że lubię Majkę ,ale gość przegiął :lol:
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
gniew1971 
Początkujący


Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 12
Skąd: gorlice
Wysłany: 2009-11-05, 15:08   

Ja w moim oczku stosuje algorem i jestem zadowolony cały czas woda jak w źródełku. z wapna się wyleczyłem.
 
 
Joker 
Nowy


Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 4
Skąd: wielu
Wysłany: 2009-11-14, 20:03   

Mój znajomy zwapnował oczko wodne. Ryby były tak zadowolone, że następnego dnia pływały do góry brzuchami.
 
 
Adamas1 
Początkujący


Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 47
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-11-20, 12:43   

ojjjj ja mam też teraz pytanie: w tym roku pogłębiliśmy staw, narazie naszło może z 80 cm wody powierzchnia to ok 350 m2, no i słyszałem że mam wsypać worek wapna :???: :???: :???: i na brzegach mam rozsypać gnój, gnój żeby się robale zalęgły na wiosne (ryby będom miały żarcie, a wapno żeby woda była czysta....) bardzo proszę o porade, czy mam to zastosować czy nie... i ile tego wapna.... :piwko: na wisone powinno być wody prawie pod burty czyli powyżej 1.5 metra.... :yahoo: bardzo proszę o odpowiedzi!!!! :ziew:
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2009-11-20, 13:25   

Adamas1 napisał/a:
no i słyszałem że mam wsypać worek wapna :???: :???: :???: i na brzegach mam rozsypać gnój, gnój żeby się robale zalęgły na wiosne (ryby będom miały żarcie, a wapno żeby woda była czysta....)


Gnój to ten ktoś ma zamiast mózgu :bum:
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-20, 16:56   

melek napisał/a:
Adamas1 napisał/a:
no i słyszałem że mam wsypać worek wapna :???: :???: :???: i na brzegach mam rozsypać gnój, gnój żeby się robale zalęgły na wiosne (ryby będom miały żarcie, a wapno żeby woda była czysta....)


Gnój to ten ktoś ma zamiast mózgu :bum:


Trudno się z Tobą Melek nie zgodzić. :) Adamas1, nie wiem co musiałbym wziąć, żeby wpaść na taki pomysł, ale musiałoby to być coś mocnego i w dużej ilości... :-D Nic nie rób, zostaw tak jak jest i czekaj do wiosny.
 
 
Adamas1 
Początkujący


Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 47
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-11-20, 18:23   

nom, teraz to czekać.... pogłębione, zarybione...
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny