wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wapnowanie wody??
Autor Wiadomość
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-09-20, 08:47   

Arek choć niedokładnie to widać ( przez ten biały kolor mocno "spłaszczyło" fotkę ) to mnie się wydaje że gniew1971, półki ma tylko trzeba by je odpowiednio wykorzystać i obsadzić
A co sposobu osiągania czystej wody w oczku to gniew1971 wybrał wapnowanie choć ja uważam że dobre to może jest dla fontanny a nie dla oczka ale ma takie prawo i czekam jak to się będzie dalej rozwijało ( w końcu coś ciekawego na forum :P ) Z drugiej strony jak miał mieć w oczku szczawiową ( żur :bum: ) to już lepsze to wapnowanie :oops:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2008-09-20, 08:58   

AurorA napisał/a:
gniew1971 napisał/a:
Półki są, na jednej jest strzałka wodna, na drugiej jest pompa z fontanną, na trzeciej jest doniczka z rośliną która kwitnie jako pałki. Proszę się dobrze przypatrzeć.


90 % roślin oferowanych do oczek wodnych powinno się sadzić na głębokości do 10 cm - Ty nie masz takich możliwości i trudno będzie uzyskać efekt. Pałka powinna rosnąć przy brzegu, a nie na środku - tylko wtedy wygląda to naturalnie

Ja widzę dwie możliwości dla tak ukształtowanej niecki:
1. wywal wszystkie rośliny i ryby i daj większą fontannę na maxa, jakbyś miał ochotę dodać parę kielni wapna to śmiało)
2. wywal fontannę i podsadź kilka lilii wodnych (dla innych gatunków nie bardzo widzę tam miejsce) z czasem nadadzą naturalności

Oczko świeżutkie więc mogą być niedoróbki z czasem dojdziesz do jakiegoś stylu
Ale najważniejsze to co wspomniał Castelman jest to abyś Ty był zadowolony.
Napisz jeszcze parę słów o technologi wykonania.


ufff w końcu ktoś coś rozsądnego doradził, oczko to indywidualna sprawa i jak właściciel jest zadowolony to czasami warto ugryźć się w język zamim zaczniemy wbijać kolejne szpile. Mowa jest srebrem a milczenie złotem, czasami brak komentarzy więcej przyniesie pożytu właścicielowi oczka bo przemyśli sprawę niż dołowanie go.
Atak rodzi kontratak i nie ma w tym sęsu.
A z tymi glutami ma racje nie wiem co gorzej wygląda ale są gusta i guściki i to nie mój problem. Osobiście popracowałbym nad zebraniu tego osadu z dna może odkurzaczem wodnym ? ale jak Tobie to nie przeszkadza to nie ma sprawy.
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-20, 17:55   

Roman napisał/a:
oczko to indywidualna sprawa

to prawda, ale jeśli je prezentujemy publicznie to musimy się liczyć, że ludzie się szczerze wypowiedzą. Olewanie gościa, by mu nie robić krzywdy to żadne rozwiązanie.
Powiem szczerze, wapno robi na mnie fatalne wrażenie. Styl oka to nie moja bajka i ale wydaje mi się, że robienie z tego oka jakiegoś naturalnego to pomyłka. Koło mnie w sklepie jest takie oko, gdzie woda czysta, żadnych roślin, tylko wkoło jest nieźle zrobione otoczenie. Osobiście w tym kierunku bym szedł. Ale jak napisał Roman ...
Bajbas
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2008-09-20, 18:58   

Bajbas napisał/a:
Roman napisał/a:
oczko to indywidualna sprawa


Styl oka to nie moja bajka i ale wydaje mi się, że robienie z tego oka jakiegoś naturalnego to pomyłka. Koło mnie w sklepie jest takie oko, gdzie woda czysta, żadnych roślin, tylko wkoło jest nieźle zrobione otoczenie. Osobiście w tym kierunku bym szedł. Ale jak napisał Roman ...
Bajbas


a z tym się zgodzę
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-21, 00:06   

Bajbas napisał/a:
Roman napisał/a:
oczko to indywidualna sprawa

to prawda, ale jeśli je prezentujemy publicznie to musimy się liczyć, że ludzie się szczerze wypowiedzą. Olewanie gościa, by mu nie robić krzywdy to żadne rozwiązanie.

Dokładnie. Roman, szanuję to, że zawsze bronisz atakowanych (mam też na myśli fabiana), ale i na tym polu można się zagalopować ;)
Np.
Roman napisał/a:
jak właściciel jest zadowolony to czasami warto ugryźć się w język zamim zaczniemy wbijać kolejne szpile.
Dobrze, z tym, że to nie jest dział Galeria, w którym nawet 'kiepskie' oczka ocenia się łagodnie z tego właśnie względu, tylko dział, w którym rozwiązuje się problemy, bądź po prostu dyskutuje. A, że ludzie mają często odmienne zdanie na ten sam temat, to nic nowego.
Dlatego bardzo dobrze, że gniew1971 pokazał nam fotki swojego oczka, bo teraz każdy będzie wiedział jaki efekt osiągnie stosując tą metodę. Na dodatek konkretnie odpowiedział na pytania pojawiające się w temacie, co najprawdopodobniej rozwiało większość wątpliwości.
Jedyny 'nietakt' jaki został tutaj popełniony, to to, że nikt mu za to nie podziękował. Sorry gniew1971, m.in. moja wina.
Ale już ze stwierdzeniem, że jego oczko to akwarium, a inne, jeśli nie szambo, to co najwyżej żur, zgadać się nie muszę. A napisanie o tym i przy okazji wyrażenie własnej opinii nie jest niczym niewłaściwym. Przynajmniej w moim odczuciu... :crazy:
Nie będę natomiast sugerował żadnych zmian, bo jak już wielu stwierdziło - "skoro jemu się podoba" - to... nie ma takiej potrzeby :)
Pozdrawiam wszystkich na tym forum - najfajniejszym jakie znam :yahoo: I życzę im, aby się to nie zmieniło :yess:
P.S. Jesteście najnormalniejsi.
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2008-09-21, 10:15   

[quote="piotr urbanski"][quote="Bajbas"]Roman napisał/a:
oczko to indywidualna sprawa


No no jestem pod wrażeniem lubię i sznuję takich rozmówców.
Krytyka tak byle konstruktywna a nie powalająca.
 
 
gniew1971 
Początkujący


Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 12
Skąd: gorlice
Wysłany: 2008-09-21, 17:26   

Dziękuje wszystkim za wyrażenie swojej opini. Ja uważam że to co zrobiłem jest najtańszą metodą utrzymania oczka w elegancji. Zastanawiałem się długo nad zrobieniem oczka ale to co widziałem to naprawdę mnie zniechęcało bo widok szamba jest naprawdę nie przyjemny. Nie którzy stosowali środki antyglonowe ,filtry,lampy UV i takiego efektu nie uzyskali. Po obejrzeniu programu "Maja w ogrodzie "postanowiłem zrobić oczko z którego jestem zadowolony. Sąsiedzi którzy mają oczka po 4 -5 lat są w szoku za widoczne efekty i tez przechodzą na moją metodę. U mnie jeszcze brakuje parę rybek i kilku roślin i będzie naprawdę na co popatrzeć. Te zdjęcia były robione na szybko i w deszczu oprócz tego w nocy. Postaram sie zrobić ładne zdjęcia jak będzie pogodnie i zobaczycie że to wygląda inaczej ,bo na zdjęciach tych wygląda jakby dno to samo wapno a w rzeczywistości wygląda inaczej.
Pozdrawiam wszystkich nawet tych najbardziej krytykujących
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-09-22, 04:27   

przed wpuszczeniem ryb koniecznie sprawdz pH w oczku
szkoda meczyc rybki
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-09-22, 21:57   

rownie dobrze mozna stosowac chemie basenowa. chlor i srodki obnizajace ph dadza podobny efekt. do tego filtrowanie mechaniczne. wiem o czym mowie - mam maly rozkladany basen, ktory traktuje w taki sposob. do glowy by mi nie przyszlo zeby tak potraktowac oczko.
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
olean 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 139
Skąd: Kraków/Grzegorzowice
Wysłany: 2008-11-13, 16:52   

a czy do obudowy oczka mozna uzzyc kamieni wapiennyh jaki wplyw ma to na wode(niestety nie mam mozliwosci zdobycia innych)poradzcie
:?
 
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-11-14, 00:20   

Kamienie wapienne do oczka się nie nadają. To znaczy nie nadają się do kontaktu z wodą, natomiast wokół oczka, jako dekoracja np przy oczkowego skalniaka mogą być.
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2008-11-14, 15:32   oczko

W oczku czy obok oczka to kamienie wapienne nie nadają,bo
brudzą oczko i zmiemiac się będzie PH wody, co może byc
szkodliwe dla ryb. ;)

pozdrawiam
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
szopen 
Hobbysta



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 401
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-01-09, 20:24   

Witam wszystkich oczkomaniaków i składam życzenia pięknych i bezglonowych oczek w Nowym Roku. Po raz pierwszy zabieram głos w tym forum i nie wiem czy to wogóle wyjdzie, ale spróbuję. Na razie jedno pytanie: co z tym wapnowaniem. Cały czas czytam tu i tam kwaśny torf, słoma jęczmienna i takie tam, aż tu nagle z drugiego bieguna słyszę, że wapno. Już latem w dyskusji ze szwagrem na wsi, który to pokończył jakąś Akademię Rolniczą usłyszałem, najlepsze na problem z glonami jest wapno. Przyznam, że mnie zamurowało i skończyła się dyskusja. Na tym zakończę i przechodzę na ważniejsze forum o tej porze tzn. Oczko zimą i przeremble. Pozdrawiam _ Antoni.
_________________
ANTERMOSZOP
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2009-01-09, 20:33   

poczytaj posty o roli roslin wodnych w oczkach,a wapnowanie,zakwaszanie,slomy i inne pierdoly odlozysz na bok :)
moze szwagier nie byl na tej lekcji ? :)
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-01-10, 09:57   

Podzielam w 100% zdanie Jacka odnośnie roli roślin w oczku :good: a słoma ,torf czy szyszki ,nie mówiac o wapnie hmmmm.......... jak dla mnie to nie potrzebna zabawa :P
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny