wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wapnowanie wody??
Autor Wiadomość
Roberto32 
Nowy


Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-08-07, 09:39   odradzam

nie radzę, mnie tak doradzono i ledwo odratowałem kilka rybek, teraz wymieniam całą wodę i zaczynam od początku, to niezbyt trafny pomysł, woda może i będzie czysta ale nic w niej nie przeżyje :((
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-08-07, 10:11   

Roberto32 napisał/a:
woda może i będzie czysta ale nic w niej nie przeżyje

Najwyżej klenie z Plitvickich Jezer :hehe:
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
gniew1971 
Początkujący


Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 12
Skąd: gorlice
Wysłany: 2008-09-19, 10:21   wapnowanie

W sierpniu zrobilem oczko ok 2000 l własnie wode przed wpuszczeniem ryb wapnowalem 1/2 kielni murarskiej wapna gaszonego rozpuscilem i wymieszalem w oczku.Po 24 g wapno opadlo na kamienie woda zrobila się kryształ i wpuścilem 4 karasie 3-letnie wybarwione.Karasie już ponad miesiąc czują się świetnie a woda krysztal dalej. Osad wapienny powoli wchlaniają kamienie dna oczka.Mam pompe z fontanną i wyjściem na kaskadę gdzie przed kaskadą założyłem filtr za 26zł + wkladka 6zł/zwykły do wody/.Dodam jeszcze że w doniczce mam strzałkę wodną i w drugiej tzw. pałki nie wiem jak to się fachowo nazywa ,rosliny rosną i wypuszczają nowe pędy.
pozdrawiam gniew1971
 
 
gniew1971 
Początkujący


Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 12
Skąd: gorlice
Wysłany: 2008-09-19, 14:14   

Dodam jeszcze fotki:




 
 
seedkris 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 139
Skąd: B-stok Podlasie
Wysłany: 2008-09-19, 17:01   

Żaba przeżyła, bo ociekła na liść. Tak na serio to, są różne metody na klarowność mętnej wody. Można wsypać i wiadro soli , ale wtedy to chyba tyko śledzie.
Duża ilość odpowiednich roślin wodnych > równowaga biologiczna > ryby. Ta ścieżka jest sprawdzona.
_________________
Pozdrawiam seedkris
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-09-19, 17:45   

gniew1971 napisał/a:
Dodam jeszcze fotki:


sorry , ale dla mnie to oczko wygląda okropnie, brak w nim życia i w zasadzie to trudno to nazwać oczkiem. Poza tym nie pomyślałeś przy budowie o półkach na rośliny i teraz już niełatwo to będzie nadrobić.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-09-19, 18:19   

gniew1971 napisał/a:
wapno opadlo na kamienie woda zrobila się kryształ

Kosztem tej "krystalicznej wody" uzyskałeś efekt, który nie ma nic wspólnego z naturą. I co z tego,że widać dno ale to jałowe dno. Dla mnie kicha. Dla pocieszenia dodam, że w Plitvickich Jeziorach dno wygląda podobnie ale tam są naturalne osady.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-09-19, 19:09   

no tak, sztuczna zaba,sztuczne lilie, sztuczne inne rosliny
doloz jeszcze pol tony wapna i bedzie przepieknie
kto namowil Ciebie na taka glupote?
a moze ogladales ten program na TVN?
trzeba bylo chlopie najpierw poczytac co piszemy na tym forum
tuataj zawsze mozesz znalesc jogos,kto w sposob profesjonalny odpowie na Twoje problemy
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
gniew1971 
Początkujący


Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 12
Skąd: gorlice
Wysłany: 2008-09-19, 20:17   

Najpierw dla pana Admina:
Półki są, na jednej jest strzałka wodna, na drugiej jest pompa z fontanną, na trzeciej jest doniczka z rośliną która kwitnie jako pałki. Proszę się dobrze przypatrzeć. Innym panom powiem tyle, że szambo koło domu już miałem i całe szczęście że mi podłączyli kanalizacje. Po za tym jak widze te oczka z glonami i wodą jak żur, to przypomina mi się oczyszczalnia ścieków. W mojej metodzie przynajmniej jest na co popatrzeć i pooglądać. Dołoże jeszcze kilka wodnych roślin, i bedzie naprawdę piekny widok, taki jak w Akwarium. Co wy widzicie w tej żurowatej wodzie? Widziałem już setki szamb.


Pozdrawiam.
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2008-09-19, 20:21   

Zauważ ,że nie każdy ma żurowatą wodę, ja np. mam czystą mogę obserwować rybki i co najważniejsze oczko jest bardziej naturalne niż Twój basen.
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-09-19, 20:23   

Biedne te ryby. To tak jakby je trzymać w wannie.
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-09-19, 21:33   

Jaw basenie nie mam tak jalowej :hehe:
wyglada zle - bardzo zle i nienaturalnie. JAk dla mnie no nie podoba mi ise - ale to jest jak kazde oczko ma sie podobac wlasicicielowi
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-19, 23:19   

Już wiem 8) gniew1971 postanowił zrobić wszystko po kolei, tak jak ma to miejsce w przyrodzie, a nie jak w Waszych oczkach - wszystko na odwrót. :crazy: Każdy wie jak oczko osiąga równowagę biologiczną. Glony, zielona woda -> rośliny -> czysta woda - oczywiście w dużym skrócie. Natomiast w naturze odwrotnie, najpierw oligo-, później mezo-, a na końcu eutrofia. I właśnie jeziora oligotroficzne są najmłodsze, najczystsze, najuboższe w związki odżywcze, biogenne (z wyjątkiem wapnia oczywiście ;) ) i pokarm, czyli prawie takie same jak oczko gniew'u/a1971... sorry nie wiem jak odmienić :???: . Szkoda tylko, że w tym przypadku 'prawie' robi aż taką różnicę. :x

gniew1971 napisał/a:
Po za tym jak widze te oczka z glonami i wodą jak żur, to przypomina mi się oczyszczalnia ścieków. W mojej metodzie przynajmniej jest na co popatrzeć i pooglądać. Dołoże jeszcze kilka wodnych roślin, i bedzie naprawdę piekny widok, taki jak w Akwarium. Co wy widzicie w tej żurowatej wodzie? Widziałem już setki szamb.

Jak dla mnie to tam nie ma na co patrzeć, ale najważniejsze, że Tobie się podoba. Tylko trochę mnie dziwią te komentarze na temat szamb. Większość forumowiczów ma w oczkach czystą wodę...
 
 
castleman 
Oczkomaniak



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 1329
Skąd: Tychy p.Moszna 2014
Wysłany: 2008-09-19, 23:35   

gniew1971 trochę przedobrzyłeś, ale nie martw się matka natura i tak z biegiem czasu wszystko uporządkuje :P chyba że cały czas będziesz chciał to urządzić po swojemu.
Wrzuć więcej roślin. Myślę że oko raczej powinno wyglądać naturalnie.
_________________
...........\\\ ///
.........( @ @ )
--oOOo-(_)-oOOo----->
A multis animalibus decore vincimur
pozdrawiam Castleman
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-09-20, 03:29   

gniew1971 napisał/a:
Półki są, na jednej jest strzałka wodna, na drugiej jest pompa z fontanną, na trzeciej jest doniczka z rośliną która kwitnie jako pałki. Proszę się dobrze przypatrzeć.


90 % roślin oferowanych do oczek wodnych powinno się sadzić na głębokości do 10 cm - Ty nie masz takich możliwości i trudno będzie uzyskać efekt. Pałka powinna rosnąć przy brzegu, a nie na środku - tylko wtedy wygląda to naturalnie

Ja widzę dwie możliwości dla tak ukształtowanej niecki:
1. wywal wszystkie rośliny i ryby i daj większą fontannę na maxa, jakbyś miał ochotę dodać parę kielni wapna to śmiało)
2. wywal fontannę i podsadź kilka lilii wodnych (dla innych gatunków nie bardzo widzę tam miejsce) z czasem nadadzą naturalności

Oczko świeżutkie więc mogą być niedoróbki z czasem dojdziesz do jakiegoś stylu
Ale najważniejsze to co wspomniał Castelman jest to abyś Ty był zadowolony.
Napisz jeszcze parę słów o technologi wykonania.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny