wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2008-06-27, 22:52
Atak potwora część II- kuna
Autor Wiadomość
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-31, 16:28   

Ja bym ją eksterminował tak samo jak szczury i myszy. tym bardziej, że jest jeszcze gorsza z tego co czytam i nie podlega ochronie.
 
 
BiBi 
Hobbysta



Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 25 Lip 2010
Posty: 356
Skąd: kalisz
Wysłany: 2010-08-31, 17:38   

dobry pies by ci w tym pomugł albo łapka na szczury z tym nie ma żartow jesli masz parke to gorace wspułczucia mnozy sie to jak ..... koniecznie sie tego musisz bozbyc

[ Dodano: 2010-08-31, 18:55 ]
wiecie ze kuna moze 30 kilometrow pokonać w jedna stronę i tak naprawde jest ciężko sie jej pozbyc chyba ze jej coś nie bedzie pasowało wtedy sam się wyniesie
_________________
Kłopot z życiem polega na tym , że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie
 
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 302
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-09-01, 11:54   Kuna

Pułapkę można kupić tutaj http://www.rmax.com.pl/sklep.html Kuna jest ciekawska i lubi myszkować dlatego łatwo daje się schwytać ,potem korzystając z jakiejść okazji wywieźć z 50 km i po kłopocie.
Pozdrawiam ! Bolek
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
Ostatnio zmieniony przez AurorA 2010-09-01, 13:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2010-09-29, 19:08   

Jarek naprowadził mnie na trop..może to jednak kuna robi u mnie spustoszenie :evil:
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 302
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-09-29, 19:35   Kuna

Kuna dostała się u mnie na poddasze i skutecznie rujnowała mi izolację. Zdecydowałem się na krok radykalny i przyciąłem wszystkie drzewa przy budynku na wys, 1.3 m poniżej dachu. Kuna może co prawda to przeskoczyć ale ze zdobyczą to juz problem.Teraz mam spokój, kuny się wyniosły.Muszę jednak stale przycinać drzewka przy budynku żeby nie miały drabiny na dach.
Pozdrawiam ! Bolek
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-09-29, 23:49   

Kuna bez problemów wejdzie po ścianie lub po rynie a skakać z drzew potrafi lepiej jak wiewiórka :evil:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 302
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-09-30, 05:59   

JAREK G napisał/a:
Kuna bez problemów wejdzie po ścianie lub po rynie a skakać z drzew potrafi lepiej jak wiewiórka :evil:
To prawda, mam jednak mocno wystające okapy i po ścianie nie wejdzie. Pewnie i i tak potrafi wskoczyć na mój dach. Jak zaobserwowałem kuny wracają z polowania ze zdobyczą i wtedy znacznie trudniej im pokonać przeszkody. W każdym razie pozbyłem się szkodników. Jeśli wrócą to pozostają tylko pułapki.
Pozdrawiam ! Bolek
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
Nymphaea alba 
Uczestnik


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 04 Mar 2010
Posty: 92
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2010-10-01, 07:01   

Ja się tez obawiam że u mnie ta paskuda siedzi. Mieszkamy tuż pod dachem, na piętrze, słyszę już ok kilku dni takie intersywne drapanie i szuranie ledwo zapadnie zmrok i drugi raz tuż nad ranem... myślałam ze to wróble, ew myszy ale chyba mąz bedzie musiał przeprowadzić głębsze dochodzenie. :?
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 302
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-10-01, 10:39   

To typowe zachowanie kuny. Wieczorem wychodzą na łowy a przed świtem wracają.
Pozdrawiam ! Bolek
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2010-10-01, 22:44   

Nymphaea alba może nie spiesz sie tak z wyrzucaniem tej kuny. Może pozytywna strona jej posiadania będzie zmniejszenie obsady w oczku, bo kuna nie będzie pytać teściów o zgodę. :yahoo:
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2010-10-01, 23:16   

na dzień dzisiejszy z 15 dorosłych karasi nie mam już żadnego :(( wczoraj było jeszcze dwa.mam jeszcze narybek z tego roku i kilka podrośniętych z tamtego roku.już dzisiaj zauważyłem że i ich jest mniej.oprócz karasi z 7 orf dzisiaj brakowało już jednej,a wydawało mi się że są za szybkie :-( zrobiłem dzisiaj na szybkiego żywąłapkę...przed chwilą byłem sprawdzić :-o pułapka zamknięta..niestety to kot :-( ale wiem że to nie on.. co to może być,czy to napewno kuna?
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-10-01, 23:26   

Może wydra , bo kuna upoluje rybę ale z brzegu , nurkować za nią nie będzie :???:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2010-10-01, 23:38   

Współczuję Ci duzers. Spróbuj rozłozyć nad oczkiem - jeśli to oczywiście możliwe siatkę, taką jak na liście. Ja tak przez cały rok na noc osłaniam moje oczko. Ale musi byc ta siatka rozłożona tak aby nigdzie nie było dojścia do wody. Może w ten sposób uchronisz trochę ryb przed masakrą. A może i kuna lub inny zabójca zaplącze się gdzieś w tę siatkę.
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2010-10-01, 23:40   

JAREK G napisał/a:
Może wydra , bo kuna upoluje rybę ale z brzegu , nurkować za nią nie będzie
ryby coś wyłapuje w wodzie,nie sądze że w nocy pływają blisko brzegu,zwłaszcza o tej porze,dlatego jak jescze pisze Jarek,że kuny nie nurkują,to teraz też mam wątpliwości co do kuny..myślałem jeszcze o norce...muszę poczytać w internecie..Zuzi myślałem o siatce :soczek: ,zobaczę jescze ale pomysł dobry,tylko teraz już trochę za póżno,mogłem wcześniej :-(
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2010-10-02, 07:22   

duzers-proponuję ci załóż łapkę ,na pewno to co ci wyżera ryby
w nią w padnie i po krzyku,ja tak złapałem,kota i kunę :P
Wywiozłem ich bardzo daleko,na razie mam spokój. :)
poz>leszek
--------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny