wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: iwosek
2008-07-01, 13:51
Balkon - oczko wodne w donicy
Autor Wiadomość
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-07-22, 23:53   

Melek ma racje, ja zimuję tysiące roślin wodnych, skalnych, rabatowych i iglastych w doniczkach, które są całkowicie skute lodem.

Nat napisał/a:
Generalna zasada jest taka, że bryła korzeniowa nie powinna zamarznąć. Dotyczy to zwłaszcza roślin rosnących w doniczkach.


pierwszo słyszę o takiej zasadzie - totalna bzdura
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Nat 
Początkujący



Dołączyła: 25 Cze 2008
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-23, 09:32   

Widocznie moja Mama, która ogrodami zajmuje się 30 lat, jest niedouczona. Przekażę Jej przy okazji.

A tak btw Panowie, to sympatyczni byliście kiedy mogliście się popisać wiedzą, a kiedy ktoś ma inne zdanie, okazuje się nie umiecie przedstawić swoich racji bez urażania innych.

Nie będę się spierać kto ma rację, bo naprawdę nie muszę jej mieć ani nikogo zmuszać żeby mi rację przyznał...

Pozdrawiam WszystkoWiedzących ;)
_________________
Nat(alia)
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-07-23, 11:40   

Nat nie gniewaj sie :)
chlop jak dlugo nie wypije to jest rozzalony :)
usmiechnij sie i zostan z nami
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
Nat 
Początkujący



Dołączyła: 25 Cze 2008
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-23, 11:49   

Dzięki za miłe słowa :)

Się nie gniewam i bynajmniej nie wypisuję się z forum, nie jestem panna-obrażalska.

Po prostu czasem warto ugryźć się w język, nawet jeśli % albo czegoś innego niedostatek ;) Powiedzieć można (prawie) wszystko, liczy się jak :)
_________________
Nat(alia)
 
 
róża 
Nowy


Dołączyła: 30 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: Police
Wysłany: 2009-07-01, 14:55   

Jako nowicjuszka chciałabym się zapytać czy udałoby się założyć miniaturowe oczko wodne w ocynkowanym pojemniku/ dawna balia/ bo na działce są małe dzieci i boję się przyznać- musiałam zasypać duże, foliowe oczko. Pozdrawiam.
_________________
róża
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2009-07-01, 15:01   

róża napisał/a:
Jako nowicjuszka chciałabym się zapytać czy udałoby się założyć miniaturowe oczko wodne w ocynkowanym pojemniku/ dawna balia/

Ja nie widzę żadnych przeszkód. Sam miałem taki pomysł, choć zgody już nie. Teraz na rynku pełno fajnych miniaturowych lili wodnych, właśnie w sam raz dla takich zbiorniczków. Można nieźle się bawić robiąc ciekawe aranżacje. Powodzenia ;)
 
 
róża 
Nowy


Dołączyła: 30 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: Police
Wysłany: 2009-07-03, 16:32   

Dzieki. Wiem już jakie kwiaty a gdzie znajdę informacje w jakim podłożu/ czy sama woda?/. Na forum jest tyle tematów, że trzeba poświęcić sporo czasu żeby znaleźć ten właściwy.A jak natrafię na zdjęcia to juz godzina z głowy!
_________________
róża
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-07-03, 18:11   

W takim miniu oczku najlepiej uprawiać sezonowe gatunki pływajace jak pistia, hiacynt wodny, limnobium, salwinia - ich nie sadzi się tylko wrzuca do wody.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
róża 
Nowy


Dołączyła: 30 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: Police
Wysłany: 2009-07-07, 15:27   

Wielkie dzięki to wydaje się zupełnie proste - zobaczę w praktyce.
_________________
róża
 
 
marcinek6661 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 177
Skąd: Cambridgeshire -U.K.
Wysłany: 2009-07-19, 16:42   

I jedną małą fajną złotą rybkę można nawet sobie tam trzymać ;)
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2010-08-28, 17:54   

Następny temat który odświeżę,z tego co tu zrozumiałam-lilie (miniaturki) w oczku nie przetrwają? ( oczko 80 cm gł.), ale miniaturki są na 30cm, czy mając akwarium 100 x 45 cm (nie wiem ile litrów bo nigdy nie było w nim wody) mogę przezimować je w nim?
2/ czy wstawić w doniczce, w której są i czy zalać wodą oczkową?
3/co włożyć ?-ziemię (mam taką przywiezioną z łąk)-czy piasek kupić?
4/jakie jeszcze rośliny z oczka tak można przezimować?-czy pływające -osoka,hiacynt,kotew?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2010-08-28, 18:29   

Osoka, hiacynt i kotew raczej Ci nie przetrwają. Zresztą osoka zimuje w oczku. Na zimę opada na dno, a na następny rok wypływa ( lub nie) :-D Kotew (orzech wodny)wytwarza takie kolczaste orzechy i z nich powstają nowe rośliny. Z Wikipedii
Cytat:
Kotewka jest rośliną jednoroczną, o liściach pływających, zakorzeniona w dnie zbiornika wodnego. Kwitnie od czerwca do sierpnia[3] (września[4]). Kwiaty są obupłciowe. Po przekwitnięciu kwiatu działki kielicha przekształcają się w kolce osadzone na rogach owocu. Dojrzały owoc opada na dno i zakorzenia się w mulistym dnie (stąd nazwa "kotewka"), by za rok dać początek nowej roślinie. Nasiona do wykształcenia potrzebują wyższej temperatury wody (trwale powyżej 10 °C). Liście orzecha wodnego zamierają późną jesienią. Hydrofit.

Jesli chodzi o hiacynta, to już większość z oczkomaniaków próbowała i bez efektu. Niektórzy uważają,że jak się ja posadzi w ziemi w doniczce to przetrwa, ale nie jestem pewna. Chyba zima za mało ma światła. Lilie chyba powinny przejść okres spoczynku, więc najlepiej je wstawić do jakiegoś wiaderka z wodą i trzymać w chłodnej piwnicy. Niektórzy po prostu zestawiają na niższą półkę do poziomu nie zamarzania wody, a na wiosnę podnoszą. Zresztą w tym temacie Aurora i jackon będą mieli więcej do powiedzenia.
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2010-08-28, 20:48   

zuzi10 napisał/a:

Lilie chyba powinny przejść okres spoczynku, więc najlepiej je wstawić do jakiegoś wiaderka z wodą i trzymać w chłodnej piwnicy. Niektórzy po prostu zestawiają na niższą półkę do poziomu nie zamarzania wody, a na wiosnę podnoszą. Zresztą w tym temacie Aurora i jackon będą mieli więcej do powiedzenia.


nie mam takiego wiaderka-lilia rozrosła się tak, że i wanna by jej nie wystarczyła.U mnie rośnie już w najniższym miejscu-80 cm.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-08-28, 21:29   

Jak jest na 80 to lód jej nie sięgnie i przezimuje spoko, a poza tym na zimę lilia traci liście i wtedy samo kłącze i do wiadra wlezie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2010-08-28, 21:33   

AurorA napisał/a:
Jak jest na 80 to lód jej nie sięgnie i przezimuje spoko, a poza tym na zimę lilia traci liście i wtedy samo kłącze i do wiadra wlezie.


dzięki-a co z miniaturka-aurorą? jest na 30 cm, a druga tak maleńka, że strefa 10cm i już prawie się topi-to ta na zdjęciach przy samym brzegu-znalazłam ją na parkingu pod śmietnikiem-odżyła, ale jest mikra i delikatna.
AurorA-pytałam na forum - parę postów wyżej-o akwarium-czy może w nim zimować?
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny