wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepusty w siatkobetonie
Autor Wiadomość
am00 
Początkujący


Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 39
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-06-05, 21:22   Przepusty w siatkobetonie

Czy robienie przepustów w siatkobetonie wiąże się z jakimś dodatkowym uszczelnianiem, czy wystarczy zabetonować taki wystający kawałek rury PCV?
_________________
Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-06, 00:20   

am00 napisał/a:
czy wystarczy zabetonować taki wystający kawałek rury PCV?

zależy kiedy. Jak robiąc skorupę jednocześnie dasz rurę to wystarczy moim zdaniem zabetonować. Jak dziurę robisz później to ja obleciałem i betonem i uszczelniaczem dekarskim. Ale myślę, że to było na zasadzie, mam dam, nie zaszkodzi i sam beton byłby OK (warunek dobrze zespojony ze skorupa, ja powyciągałem kawałki drutów z "dziury").
Bajbas
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-06-06, 01:16   

PVC i beton się nie połączy więc na spojeniu będzie mikro przeciek albo i większy. Ja na przepust dałbym rurę stalową, a dalej można przejść na pcv.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-06, 10:12   

AurorA napisał/a:
PVC i beton się nie połączy więc na spojeniu będzie mikro przeciek albo i większy.
dlatego obleciałem uszczelaniaczem dekarksim. Po zalaniu sprawdzałem było szczelne. Sam uszczelniacz potem był obrzucony betonem.
MIkro przecieku zupełnie bym się nie bał, bardziej korozji rury.
Bajbas
 
 
barba50 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 254
Skąd: Warszawa/Czarnów
Wysłany: 2008-06-06, 12:13   

Przepust przepustem, tylko że to co za przepustem też musi być szczelne. Jeśli będzie to jakaś kombinacja to też może być różnie. Skorupa i "rurociąg" też mogą względem siebie pracować. Sam przepust to może też być z odcinka rury kamionkowej. Na dłuższy odcinek można rozważyć rurę osłonową do instalacji wodociągowych. Taka karbowana, plastikowa, trochę elastyczna. Nie wiem czy to pvc, czy coś innego, ale korzystając z tych karbów można dodatkowo doszczelnić (choćby tak jak Bajbas).
_________________
Pozdrawiam . Tomek
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-06-07, 00:36   

Bajbas napisał/a:
MIkro przecieku zupełnie bym się nie bał, bardziej korozji rury.


W wielu budynkach woda płynie stalowymi rurami dziesiątki lat i jakoś korozja ich nie zeżarła
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-07, 02:36   

AurorA napisał/a:
Bajbas napisał/a:
MIkro przecieku zupełnie bym się nie bał, bardziej korozji rury.


W wielu budynkach woda płynie stalowymi rurami dziesiątki lat i jakoś korozja ich nie zeżarła
Niestety, przynajmniej w Kielcach jest inaczej. Wystarczy nie używać wody przez tydzień, by przy ponownym odkręceniu kurka leciała pomarańczowa woda.
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-07, 09:42   

AurorA napisał/a:
W wielu budynkach woda płynie stalowymi rurami dziesiątki lat i jakoś korozja ich nie zeżarła
:hehe:
chłopie, ale ta zasyfiona woda wynika z tego, że tam w środku jest meksyk. I wystarczy że jest jakieś słabsze miejsce w stali i robi się punktowy przeciek. Oj nazakładałem się cybantów na rury!
Dyskusja w sumie bezprzedmiotowa, bo jak słusznie zauważył Tomek i tak trzeba od drugiej strony izolować.
Ale po co się przebijać przez ścianę, skoro dla pompy pchającej wodę i np. wężyków napowietrzacza jest bez znaczenie przegarbienie i wyjście przy rancie oczka (tak mam). Natomiast mam też ssak do pompy/hydroforu (to już chyba jedynie mój patent :) i tam musiałem się przebić by żadnego przegarbienia nie było.

:piwko: Bajbas
 
 
mleki 
Początkujący


Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 20
Skąd: Szkocja/Zielona Gora
Wysłany: 2008-06-10, 12:37   

A moze zaraz po zakonczonej budowie ( oblepianiu betonem ) "dokleic" jakas plastikowa , najlepiej karbowana rurke i zalepic ( zaslonic ) ja od zewnatrz takze betonem ; wynik: zero mikro nieszczelnosci oraz kamuflarz. Co sadzicie , pozdro. :pa:
_________________
Ten kto pyta jest glupcem przez piec minut , ten kto nie pyta bedzie glupcem cale zycie...
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-10, 15:51   

mleki napisał/a:
"dokleic" jakas plastikowa , najlepiej karbowana rurke i zalepic ( zaslonic ) ja od zewnatrz takze betonem
oczywiście że tak jest najprościej, ale to zależy co chcesz wyprowadzić. Ja tak mam. Zajrzyj na druga stronę mojego wątku, zdjęcie nr 4 tam zobaczysz bąble. Niedaleko od tego miejsca są dwie rury zabetonowane. Zgadnij gdzie :)
Bajbas
 
 
mleki 
Początkujący


Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 20
Skąd: Szkocja/Zielona Gora
Wysłany: 2008-06-12, 11:03   

Bajbas , chetnie bym zajrzal ale nie wiem jak mam wejsc do tego watku :(( , komputerowy prostak ze mnie :-(
_________________
Ten kto pyta jest glupcem przez piec minut , ten kto nie pyta bedzie glupcem cale zycie...
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-12, 15:31   

Cześć, zajrzyj tu wypowiedź z 21.04 zdjęcie nr 4.
:piwko: Bajbas
 
 
slej33 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 25
Skąd: Mława
Wysłany: 2008-06-13, 12:05   

bąble widzę ale rur za cholerę ;)
 
 
mleki 
Początkujący


Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 20
Skąd: Szkocja/Zielona Gora
Wysłany: 2008-06-13, 21:32   

Widze jakies wybrzuszenie przy polce , ale :piwko: bym nie postawil ze to to ;)
_________________
Ten kto pyta jest glupcem przez piec minut , ten kto nie pyta bedzie glupcem cale zycie...
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-16, 08:01   

mleki napisał/a:
Widze jakies wybrzuszenie przy polce

to jest to (są nawet dwa wybrzuszerzenia :)
Nagród nie będzie, jedynie pochwała za sokoli wzrok :P
:piwko: Bajbas
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny