wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko z siatkobetonu ; rosliny+male kapielisko
Autor Wiadomość
mleki 
Początkujący


Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 20
Skąd: Szkocja/Zielona Gora
  Wysłany: 2008-05-31, 13:26   Oczko z siatkobetonu ; rosliny+male kapielisko

Witam wszystkich pasjonatow oczek wodnych a szczegolnie tych z siatkobetonu , nazywam sie Krystian , od jakiegos czasu sledze uwaznie wszystko to co dotyczy w/w oczek , mam zamiar w przyszlym roku na wiosne rozpoczac budowe oczka , wole nie ryzykowac jeszcze w tym roku gdyz posiadam ciagle zbyt malo wiedzy teoretycznej , nie mowiac juz o praktycznej. Pomimo iz wiele informacji mozna uzyskac poprzez to swietne forum , podejzewam ze jednak czesto bede sie pojawial tutaj z roznymi pytaniami :) , na poczatek mam jedno , nawiazujace do mojego tematu , otoz w moich zamyslach oczko przybieralo juz rozne formy , budowane bylo z roznych materialow , i pewnie jeszcze niejedno sie zmnieni ; oprocz tego ze bedzie wykonane z siatkobetonu. :ziew: No wlasnie aby nie zanudzac przejde do sedna mojego dzisiejszego pytania , chcialbym miec oczko z roslinkami , raczej bez rybek a to dlatego ze pomyslalem sobie iz byloby przyjemnie miec oczko w ktorym mozna sie choc tylko zanurzyc w skwarny dzien , lecz nie chcialbym aby oczko to wygladalo jak basen lecz jak najbardziej naturalnie , wiec bedzie obudowane kamieniem , obsadzone roslinkami itp. oczywiscie wiem juz ogolnie o polkach , pompach , filtrach , lampach uv ; moje pytanie dotyczy raczej zasadnosci mojego zamierzenia , czy mozna to razem poloczyc czy stwarza to jakies problemy w funkcjonowaniu oczka? Mysle iz nie bedzie to jakis problem ale chetnie skozrystam z kazdej porady. Dziekuje.
_________________
Ten kto pyta jest glupcem przez piec minut , ten kto nie pyta bedzie glupcem cale zycie...
 
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-31, 13:37   

Nie stwarza żadnych problemów, a nawet im przeciwdziała. Jako przykład oczko Bajbasa
 
 
mleki 
Początkujący


Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 20
Skąd: Szkocja/Zielona Gora
Wysłany: 2008-05-31, 19:53   

Piotrze a mozesz przyblizyc troszke jakim to problemom moze przeciwdzialac?
_________________
Ten kto pyta jest glupcem przez piec minut , ten kto nie pyta bedzie glupcem cale zycie...
 
 
 
mleki 
Początkujący


Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 20
Skąd: Szkocja/Zielona Gora
Wysłany: 2008-05-31, 19:55   

I jeszcze jedno , szukam i nie moge znalezc oczka Bajbasa...
_________________
Ten kto pyta jest glupcem przez piec minut , ten kto nie pyta bedzie glupcem cale zycie...
 
 
 
mleki 
Początkujący


Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 20
Skąd: Szkocja/Zielona Gora
Wysłany: 2008-05-31, 20:17   

No to mam jeszcze jedno dzis pytanie : co ja w taki ladny dzien jak dzisiaj robie w domu przed laptopem ? :hehe: Zartuje , a wiec tak: mysle sobie , ze moje oczko bedzie mialo mniej-wiecej ksztalt 8-ki , z tym ze szersza strona tej "osemki" mialaby byc wykorzystana jako ta powiedzmy "kapieliskowa" a ta mniejsza oO jako strefa plytsza dla roslinek , lecz z kolei wode chcialbym doprowadzac poprzez kaskade prosto do srefy kapieliskowej ( glebszej ) , a z tego co udalo mi sie tu wyczytac powinno byc odwrotnie , tzn. przy kaskadzie ( miejscu doprowadzenia wody ) woda powinna byc plytsza a glebina po przeciwnej stronie kaskady aby z tamtad pobierac wode do filtracji i kaskady aby uniknac tzw. martwej strefy wody. Mam nadzieje ze opisalem to choc w miare czytelnie , oczywiscie prosze wszystkich zorientowanych o pomoc. Pozdrawiam.
_________________
Ten kto pyta jest glupcem przez piec minut , ten kto nie pyta bedzie glupcem cale zycie...
 
 
 
mleki 
Początkujący


Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 20
Skąd: Szkocja/Zielona Gora
Wysłany: 2008-05-31, 20:26   

:-D ...Sam sobie odpowiadam :) , chyba ze w calosci oczka zachowam jednakowa glebokosc ( a nawet troszke glebiej po stronie przeciwnej od kaskady ) a strefa plytka to beda tylko polki na dwoch moze trzech wysokosciach. Co myslicie?
_________________
Ten kto pyta jest glupcem przez piec minut , ten kto nie pyta bedzie glupcem cale zycie...
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2008-05-31, 20:43   

prosze tu masz oczko Bajbasa :)
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=938
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
mleki 
Początkujący


Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 20
Skąd: Szkocja/Zielona Gora
Wysłany: 2008-05-31, 22:48   

Dzieki Killer , dobre zdjecia , widze wiec ze nie jestem osamotniony w koncepcji.
_________________
Ten kto pyta jest glupcem przez piec minut , ten kto nie pyta bedzie glupcem cale zycie...
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2008-05-31, 22:57   

nie rób tylko ósemki pokombinuj coś, tu masz przykład u mojego szwagra ze stawem możesz to zminiaturyzować :)
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2282
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-06-01, 00:19   

Jak zrobisz dużo półek na rośliny a całe oczko głębokie to będziesz je mógł prawie w całości wykorzystać do kąpieli i pomoczyć się miedzy roślinami :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
mleki 
Początkujący


Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 20
Skąd: Szkocja/Zielona Gora
Wysłany: 2008-06-01, 13:10   

Killer co do osemki , to masz racje troche to oklepane , juz nawet gdy pisalem o mojej 8-ce , to wiedzialem ze raczej ksztalt bedzie inny , bardziej naturalny , w koncu to siatkobeton :-D , a i miejsca mam troche do wykozystania :-D no i czasu tez sobie zostawilem spory zapas , Jarek co do polek to mysle wykonac je na calym obwodzie oczka i jesli nie wykorzystam wszystkich do obsadzenia roslinami to bede je uzywal w niektorych miejscach poprostu do siedzenia , co do glebokosci to mysle o 1.5 m. , z tym ze u mnie teren jest podmokly i na tej glebokosci zbiera sie juz woda , lecz bezposrednio ok.1-2m. od planowanego oczka mam nieuzywana studnie gleboka na 2.5m. i tak sie zastanawiam czy jesli umieszcze w niej pompe i w trakcie prac bede z niej wypompowywal wode to czy to wystarczy i czy woda w trakcie kopania nie podejdzie do mojego oczka. Moze ktos mial podobny problem i rozwiazal go w ten sposob. Pozdrawiam.
_________________
Ten kto pyta jest glupcem przez piec minut , ten kto nie pyta bedzie glupcem cale zycie...
 
 
 
mleki 
Początkujący


Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 20
Skąd: Szkocja/Zielona Gora
Wysłany: 2008-06-01, 13:16   

Ach podam takze orientacyjne ( wstepne ) wymiary mojego oczka dlugosc ok.5m , szer. ok.3m , gl. 1.5m. Oczywiescie wszystkie wymiary moga ulec zmianie ;) ;) ;)
_________________
Ten kto pyta jest glupcem przez piec minut , ten kto nie pyta bedzie glupcem cale zycie...
 
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-06-01, 20:25   

... a moze serducho :hehe: malo oklepane xD a fajnie mozna zaaranzowac teren wokol niego :D - sam mam taki ksztalt i wizje - ale jakos nie moge jej zrealizowac :hehe:
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
mleki 
Początkujący


Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 20
Skąd: Szkocja/Zielona Gora
Wysłany: 2008-06-02, 16:06   

Tak serduszko wydaje sie calkiem niezle , ale to nie jest to czego szukam :???: kurcze myslalem ze strona techniczna owszem bedzie problemem , to zrozumiale :x , ale ze nie moge sobie wyobrazic ksztaltu :bum: ...katastrowfa. Chyba siegne po :piwko: i moze szare komurki zaczna pracowac :-D .
_________________
Ten kto pyta jest glupcem przez piec minut , ten kto nie pyta bedzie glupcem cale zycie...
 
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-06-03, 07:06   

mleki napisał/a:
ale ze nie moge sobie wyobrazic ksztaltu :bum:

Najlepiej prostokątne i tak za parę lat nie będzie widać kształtu :)
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny