wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
pierwsze moje oczko
Autor Wiadomość
merceli 
Początkujący


Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: ostrołęka
Wysłany: 2008-05-27, 19:58   pierwsze moje oczko


tak wygląda moje oczko ma 2 miesiące wymiary 3X4m głebokość max 1m



to ma być filtr jeszcze nie działa bo woda zmętniała ale roślinki powoli się przyjmują...pompka jaka to napędza to ok 500l/h pracuje na okrągło



jest i mała kaskada



woda mocno zmętniała ,rybki to 5 karasi czerwonych i 10 wzdręg ze żwirowni

mam pytania co zrobić z tą wodą? czekać? czy działać? ale co robić to moje pierwsze oczko założone według wskazówek na forum.
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-05-27, 20:02   

2 m-ce! to poczekaj, aż dojrzeje biologicznie. Wode przez ten filtr korzeniowy możesz puszczać - napewno pomoże. Ale efekt ogólnie nie jest zły. Masz tam jakieś wodorosty natleniające?
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
merceli 
Początkujący


Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: ostrołęka
Wysłany: 2008-05-27, 20:16   

natleniające?musze poczytać o tym. roślinki to pałki wodne,kosaćce(lilie,irysy rózne nazwy spotykałem) kaczeńce-przyjęły się i wypuściły liście na powierzchnię, babka , w filtrze to kosaćce i ,,sitorz,, tak twierdzi teściowa i coś nie zidentyfikowanego i jaszcze pare nieznajomych mi ze żwirowni. moglibyście coś polecić z tych natleniających?


już wiem o co chodzi..w wekend wyruszam po moczarki wywłuczniki i rdestnice ,widziałem już je ale woda była za zimna...
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2008-05-27, 21:25   

Właśnie te co wymieniłeś w ostatniej linijce dobrze natleniają, bardzo dobrze ,że będziesz je mieć, a co do wody w oczku to musisz być cierpliwy :soczek:
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-05-27, 22:15   

Oczko od strony technicznej zrobbione bardzo ładnie , brzegi wypoziomowane , folia zamaskowana pułki porobione roślinek też jak na początek sporo :good: :brawo: Jedynie co to ta pompa 500l/h to stanowczo za mało tym bardziej że jest jeszcze kaskada A co do wody to spokojnie uzbrój się w cierpliwość i też będzie kryształ bo filierek bardzo fajny :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
merceli 
Początkujący


Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: ostrołęka
Wysłany: 2008-05-28, 06:52   

pompka 500l/h służy tylko do filtra ,do kaskady kupiłem aquela 3500l/h. ta mała chodzi naokrągło pobiera tylko 6W. a kaskadę włączam tylko wtedy gdy chce posłuchać wody, rozwiązanie z dwoma pompkami wydawało mi się najekonomiczniejsze.
na razie wokół oczka i w nim nie wygląda ciekawie ale jak się zazieleni....zobaczymy...
przy oczku nie sadzę na razie większych krzewów bo nie wiem czy nie będę go jeszcze powiększał.na razie wykonane jest z folii budowlanej, ale już się zastanawiam nad siatkobetonem lub folią do oczek,są różne za i przeciw i jeszcze nie wiem co zastosuje,a co do rozmiarów oka to z pewnością je trochę poszerzę.
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-05-28, 15:21   

jak na poczatek to bardzo dobrze. rzeczywiscie efekt psuje tylko otoczenie ale to latwo zmienic. :good: za precyzje wykonania
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
pawlus999 
Początkujący


Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 34
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2008-05-28, 18:54   

Pięknie wypoziomowane brzegi. A i oczko fajne. Mi się podoba
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2008-05-29, 08:57   

Oczko ciekawe a piękne będzie jak zobaczę więcej roślin niż kamieni w oczku, przynajmniej wizualnie a nie liczebnie :P
W moim mniemaniu oczko to woda do życia faunie i florze.
Ja bym jak najszybciej szukał i sadził rośliny w oczku bo glony nie będą długo zwlekać, na starcie moim zdaniem im więcej roślin w oczku tym łatwiej stawiać czoła glonom.
Ja wolę w maju grablem wyciądać rosnące od dna ,,wodorosty'' niż walczyć całe lato z glonami.
 
 
merceli 
Początkujący


Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: ostrołęka
Wysłany: 2008-05-29, 15:30   

dam więcej fotek jak zacznie żyć jak na razie rzeczywiście same kamienie.oczko ma 2 miesiące a rośliny 2 tygodnie posadziłem sporo wokół brzegu żeby maskować kamienie skalniak kaskada też obsadzone.czekam na rozrost roślin zabaczymy za parę tygodni
pzdr
 
 
merceli 
Początkujący


Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: ostrołęka
Wysłany: 2008-06-07, 12:30   


chyba się zadomowiły super rechoczą
 
 
merceli 
Początkujący


Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: ostrołęka
Wysłany: 2008-06-14, 13:40   

ma ktoś jakiś skuteczny sposób na kreta? strasznie mi psotuje i boje sie żeby nie porwał folii
pod folią mam ułożone worki ..big bagi''(tonowe) dosyć gruby materiał ,ma ktoś doświadczenie co zrobić? czy solarne odstraszacze pomagają???
 
 
merceli 
Początkujący


Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: ostrołęka
Wysłany: 2008-06-14, 13:56   



woda w oczku w raz ze wzrostem roślin zaczęła sie oczyszczać coraz lepiej to wygląda
filtr korzeniowy to bardzo dobre rozwiązanie do tej wielkości oczka



rośliny w filtrze bardzo dobrze się rozwijają ,kwitną i filtrują wodę bardzo dobrze




tak się prezentuje woda po przepływie przez filtr widać osom smakuje
 
 
merceli 
Początkujący


Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: ostrołęka
Wysłany: 2008-06-14, 15:06   



karasie

wzdręgi w słońcu ładnie się prezentują na zdjęciu niezbyt widoczne
 
 
merceli 
Początkujący


Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: ostrołęka
Wysłany: 2008-06-14, 15:13   

jak widać na zdjęciach woda po tygodniu jeszcze bardziej się oczyściła mimo słonecznego i bardzo ciepłego tygodnia filtr korzeniowy polecam wszystkim przeze mnie sprawdzony i jest ok.na poprzednich zdjęciach widać zielonkawy odcień wody choćby te z żabą,a po tygodniu błękit jak na tych z karasiami....i bez żadnej chemii ,a już nad tym myślałem
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny