wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
JAKA ZIEMIA NA BRZEG W OCZKU
Autor Wiadomość
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-20, 12:47   

AurorA napisał/a:
pod takim kątem jak na rysunku żadne podłoże się nie utrzyma.


U mnie się jakoś utrzymuje, a jest to żwir, a na nim położonych trochę otoczaków ;)
 
 
amedeo 
Uczestnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 90
Skąd: POMORZE-Żukowo
Wysłany: 2008-04-20, 13:22   

tak się zastanawiam ale czy PAWEŁ te kamienie się nie zesuną pod naporem piasku ??
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-20, 15:00   

amedeo napisał/a:
tak się zastanawiam ale czy PAWEŁ te kamienie się nie zesuną pod naporem piasku ??


Jakoś przez 13 lat nie przesunęły się.
Tak to wygląda po 13 katach eksploatacji Mikro Jeziora.



Po zimie jeszcze nie dotykałem się do oczka i ogrodu, a ze względu na niższy poziom wody mogłem dzisiaj zrobić te fotki. Normalnie woda sięga do mniej więcej połowy wysokości kamieni, dokładniej widać to na kamieniach, na drugiej fotce. Tam też widać, dodatkową folię zabezpieczającą główną izolację oczka, położoną pod kamieniami.

Dodałem o 16.39
A jak chcesz zobaczyć jak to wyglądało na początku, przed nasadzeniami, to znajdziesz to w odnośniku niżej (w stopce postu), w dziele FOTO. :)
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
Ostatnio zmieniony przez Pawel Woynowski 2008-04-20, 15:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-20, 15:08   

Na tych fotkach masz turzycę brzegową?
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-20, 15:36   

A "chalira wi", że turzyca to na pewno, tylko nie wiem jaka. Draństwo rozłazi mi się po całym ogrodzie. Nie sadziłem jej specjalnie, musiała przyplątać się z jakąś kępą roślin strefy płytkiej, które pozyskiwałem nad starorzeczami Narwi, bo stamtąd mam większość roślin. Nie wiem jak się tego dziadostwa pozbyć, kłącza ma na kilkadziesiąt centymetrów długie, rozłażące się po ogrodzie.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-20, 16:53   

To w takim razie jest turzyca brzegowa :-D

Ja mam od zeszłego roku, pomaleńku rozłazi się po oczku, najdalej zawędrowała około metr od posadzenia. W tym roku będzie jeszcze więcej. Nie będę specjalnie na razie wyrzucał, zawsze to zielono, a i wzmocni mi brzegi na których mam żwir.
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-20, 19:29   

koczisss napisał/a:
Nie będę specjalnie na razie wyrzucał, zawsze to zielono, a i wzmocni mi brzegi na których mam żwir.


Ale mnie wlazła do strefy wilgotnej, którą mam na folii poza oczkiem i zaczęła ją zagłuszać.
Czuję że jak złapię trochę czasu potraktuję ją Raundapem, bo i tak muszę odbudować tę strefę, bo już łopaty w nią wbić nie można tak jest poprzerastana różnymi kłączami. A na dodatek zrobiłem błąd i wsadziłem sam na własną zgubę Barszcz, który również rozsiewa się po całej strefie i również trudno z nim walczyć. Kilka lat temu spodobał mi się ze względu na olbrzymie liście i wysokie baldachy kwiatowe i potem nasienne. Notabene, bardzo dekoracyjne, tyle tylko że, ze względu na częstą moją nieobecność w domu, nie dopilnowałem i nie usunąłem w porę nasion, zanim się wysypały.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny