wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
wydra
Autor Wiadomość
adrian1 
Początkujący


Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 14
Wysłany: 2006-04-30, 20:42   wydra

Znacie może jakieś sposoby przeciwko wydrom? bo posiadam staw przy lesie i rok temu pojawiła sie wydra i zjadła troche karasi linków. Dopiero niedawnno wpuściłem karpie i chciałbym żeby troche se w nim pożyły:)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-04-30, 20:51   

Wydra to ginący gatunek, jest ich naprawdę mało. Dałbym jej pożyć.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
adrian1 
Początkujący


Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 14
Wysłany: 2006-04-30, 20:56   

Nie mówie o zabijaniu np. znam jeden sposób dookoła akwenu przy brzegu stawu rozprowadzić pastuch na wysokości ok10cm ale trzeba doprowadzić tam najpierw prąd. Może są jakieś rośliny które je odpędzają? albo jakieś inne metody?
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-05-01, 09:17   

ja bym zostawil wydre w spokoju, u siebie chcialbym miec taka a ryb i tak od razu wszystkich ci nie zje, jezeli masz staw to wpusc troche wiecej ryb a ona wszystko wyrowna.
Lepiej ja nakrec kamerka i daj na forum, kazdy z checia obejrzy jej psoty :D
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
Grzegorz 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 200
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-05-01, 10:17   

adrian1 napisał/a:
Nie mówie o zabijaniu np. znam jeden sposób dookoła akwenu przy brzegu stawu rozprowadzić pastuch na wysokości ok10cm ale trzeba doprowadzić tam najpierw prąd. Może są jakieś rośliny które je odpędzają? albo jakieś inne metody?

Wydra wejśćie do nory ma przedewszystkim pod wodą od strony zbiornika,
aktywna jest nocą i myślę ,że pastuch jej w niczym nie przeszkodzi chyba,że jesteś
pewien nieobecnośći wydry w zbiorniku przed założeniem pastucha,ale skoro kopie
nory to co by szkodziło jej podkopać śię :lol:
 
 
adrian1 
Początkujący


Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 14
Wysłany: 2006-05-01, 12:53   

ja wiem że poprostu ludzie zakładają pastuchy bo moze jak raz ją kopnie to więcej nie wruci a ona rok temu sieniepodkopywała. Była bardzo widoczna ścierzka od lasu do stawu. A niemam zamiaru jej pozwalać żeby szalała i pustoszyła mi ryby w stawie które kupiłem, dlatego wole sie przed sdnią zabezpieczyć zanim jeszcze niewlazła do stawu.

ja bym zostawil wydre w spokoju, u siebie chcialbym miec taka a ryb i tak od razu wszystkich ci nie zje, jezeli masz staw to wpusc troche wiecej ryb a ona wszystko wyrowna
<-- czy to ma sens . I co mam kupić pełno ryb i wpuscić do stawu specjalnie po to żeby wydra miała przekąske. No tak wszystkich nie zje zostawi tylko najmniejsze a duże wytrzepie równo no czemu nie może jej na to pozwole yhy chyba tak.
 
 
Grzegorz 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 200
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-05-01, 16:41   

Wydra opuśći staw dopiero po wytrzebieniu wszystkich ryb
i potem dopiero opuści go, to 15 kg zwierze z rodziny łasicowatych ma
taką naturę.
------------------------
Pozdrawiam :(
 
 
dexter 
Początkujący


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 14
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-05-14, 14:06   

..


Jak byś miał wydry w oczku to napewno zrobiłbyś większe wrażenie niż ogólno dostępnymi karasiami :0

Może zostałbyś nawet następcą spidermana - CZłOWIEKIEM WYDRĄ i mółbyś promować nasz kraj w na arenie międzynarodowej. :D
 
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2007-03-05, 22:06   

Witam .

Nie wiem człowieku poco wogóle zrobiłes sobie oczko wodne skoro nie pozwalasz w sposób naturalny na jego zasiedlanie ( w tym przypadku przez bardzo rzadkie zwierzę ).
Wydry sa bardzo często tepione przez hodowców ryb (a oni maja ciutke więcej do stracenia ) a ich też nic nie usprawiadliwia .Wydra tak jak każdy drapieżnik utrzymuje populacje swoich ofiar na odpowiednim poziomie .

Ryby to nie wszystko !!!

Pozdrawiam
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-07, 19:50   

elfikp napisał/a:
Wydra tak jak każdy drapieżnik utrzymuje populacje swoich ofiar na odpowiednim poziomie .


A, znasz jakieś drapieżniki, które regulują w ten sposób populacje swych ofiar, bo ja nie.
One nie myślą abstrakcyjnie, tu działa instynkt, one widząc "mięso" widzą jedzenie, polują na nie i nie myślą, że to np. ciężarna samica - i może bym jej nie zabijał bo nie będę miał co jeść, w następnym roku?- :hehe:
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2007-03-08, 00:24   

Liczba wszystkich drapieżników jest uzalezniona od potencialnych ofiar .
Większośc drapieżników poluje tylko wtedy gdy są głodne .

Szczerze mówiąc to nie bardzo wiem co to wszystko ma do rzeczy - koleś nie chce mieć u siebie bardzo rzadkiego i orginalnego zwierzątka jakim jest wydra tylko woli mieć zwykłe karasie i karpie .Chyba nie można w żaden sposób porównać ryb do wydry :P .
Wydry są pod ochroną i raczej powinniśmy sie cieszyć, że odwiedzają nasz staw, a nie mysleć co tu zrobić żeby więcej do nas nie przyszła.

Pozdrawiam.
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-08, 01:54   

elfikp napisał/a:
Liczba wszystkich drapieżników jest uzalezniona od potencialnych ofiar .
Większośc drapieżników poluje tylko wtedy gdy są głodne .


Owszem, wydry są głodne co dziennie i potrafią zjeść od 1 do 2 kg rybek dziennie.

Cytat:
Szczerze mówiąc to nie bardzo wiem co to wszystko ma do rzeczy - koleś nie chce mieć u siebie bardzo rzadkiego i orginalnego zwierzątka jakim jest wydra tylko woli mieć zwykłe karasie i karpie .Chyba nie można w żaden sposób porównać ryb do wydry.


Oczywiście że nie można. Jak wybierze Wydrę to w pewnym momencie aby ją utrzymać będzie musiał kupować od 1 do 2 kg rybek dziennie i to najlepiej żywych. Bo Wydra nie żywi świeżym mięskiem.

Mnie się jednak wydaje, że On już wybrał....ryby. A wydra w oczku = 0 ryb.
A, po pewnym czasie, jak się skończą rybki to i wydry nie będzie, pójdzie gdzie indziej szukać pożywienia.

A może to jest to, może to jest właśnie wyjście, wyłapać ryby, na jakiś czas, do jakiegoś innego zbiornika, jak nie będzie mała "papu" to może sobie pójdzie.

Albo ją oswoić i przyzwyczaić do suchej karmy dla psów, lub kotów ;)
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-03-08, 10:43   

Paweł napisał/a:
Albo ją oswoić i przyzwyczaić do suchej karmy dla psów, lub kotów
Mnie się najlepiej podoba to rozwiązanie :hehe:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-03-08, 13:31   

Nie mam co się śmiać, kiedyś tak oswoiłem dzikie jaszczurki że jadły mi z ręki mięso mielone.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2007-03-09, 00:56   

Niestety, ale wydra nie umie rozróżnic terenu prywatnego od państwowego - moze tylko wybrac środowisko jakie jej odpowiada .


Wydry wyszukują takie małe stawiki z rybami - troszeczke jest im tu łatwiej złapać ryby niz w dużym jeziorze ;) tym samym umożliwiaja wystepowanie innych zwierząt .


U mojego znajomego wydra pojawia sie regularnie, pomimo ze nie ma tam ryb .

Z osfojenie to niegłupi pomysł ;)

Uważam że powinno sie dać zamieszkać wszystkim zwierzętą jakie do nas przyszły - zwłaszcza rzadkim i pod ochroną .

Pozdrawiam.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny