wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
wydra
Autor Wiadomość
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-09-27, 00:55   

krokodyl napisał/a:
Zaryzykowałem i podłaczyłem prąd kolo oczka.Zadna rybka nie ubyła przez noc.Pochodziłem po ląkach i znalazłem głowe karpia i szkielet chyba z karasia.Więc to nie kłusole :P

więc stado wydr miałes :P :hehe:
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-27, 00:56   

elfikp napisał/a:
A czy nie dałoby sie zrobic czegoś dla wydr i poprostu zostawić je w św. spokoju .
To chyba wiele nie kosztuje, a równowaga w oczku byłaby większa.


Pozdrawiam.


Twój przedmówca pisze o stawie, a nie oczku!
 
 
krokodyl 
Bywalec


Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 113
Wysłany: 2007-09-29, 16:22   

Rybek juz nie ubywa :yess: widac prąd zdał rezultat dzisiaj rozbieram ogrodzenie :yahoo:
 
 
lisek 
Nowy


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 7
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2009-03-12, 19:14   Staw i bezkarny klusownik .

W ubieglym roku wybudowalem 12 arowy staw w sasiedztwie Poleskiego Parku Narodowego.Wszystko bylo w porzadku-ladny staw ,piekna i czysta okolica ,powietrze ktorym chce sie oddychac az do momentu kiedy przyszedl miejscowy notabene sasiad i powiedzial zebym przestal marzyc o rybach w stawie.Okazalo sie ze u niego w stawie grasowal intruz ktory wybral wszystkie ryby.Ten intruz to WYDRA.Podobno jedyny sposob na tego intruza to ogrodzic staw.Koszty ogrodzenia byly by straszne.Zwierzecia ruszyc nie mozna jest pod ochrona.Moze ktos z Forumowiczow poradzi co zrobic z tym fantem ,moze ktos zna jakies sposoby odstraszenia tego intruza?Prosze o rady.

Przeczytalem wszystkie posty na temat WYDRY i nie znalazlem sensownej odpowiedzi na zabezpieczenie ryb w stawie przed tym drapieznikiem.Wydry sa pod ochrona wiec zabicie grozi konsekwencjami.Wiem z pewnych zrodel ze wydra zabija nie tylko dla pokarmu lecz tez dla zabawy.I nie jest prawda ze jest rzadkim zwierzeciem jest ich mnostwo.Wiec zostaje chyba tylko ogrodzenie stawu plotem ale czy ma to sens???????
Ostatnio zmieniony przez samuraj 2009-03-13, 07:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-03-13, 07:58   

lisek napisał/a:
Wiec zostaje chyba tylko ogrodzenie stawu plotem ale czy ma to sens???????


nie ma takiego ogrodzenia którego wydra by nie pokonała.
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
majtek8 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 33
Skąd: Malec/Małopolska
Wysłany: 2009-03-13, 10:04   

Racja wydra to sprytne i bardzo inteligętne zwierze:) płotek to ja bym raczej zastosował jako cos dodatkowego:)też walczyłem i walcze co rok na jeśień z nią i jak narazie to :dupa:
 
 
barba50 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 254
Skąd: Warszawa/Czarnów
Wysłany: 2009-03-13, 18:39   

Wydra łatwo oswaja się. Z lektur szkolnych pamiętam, że, zdaje się niejaki Pasek, tak oswoił wydrę,że łapała dla niego ryby. Tylko nie jestem pewien czy chciałbyś, by ew. wydra przynosiła Ci Twoje wypielęgnowane karpie koi? Ja bym nie pogardził towarzystwem wydry.
_________________
Pozdrawiam . Tomek
 
 
 
fotos88 
Bywalec


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 253
Skąd: nad Poznaniem
Wysłany: 2009-03-14, 19:39   

lisek, ogrodzenie elektryczne powinno dać rade mam znajomo który takowe stosuje grasowały u niego i wydry i koty i podobno kłusownicy teraz ma spokój, jest tylko jeden mały problem jeśli masz małe dzieci to trzeba uważać.
Staw musi być ogrodzony w 100% (do okola), brak wysokiej trawy w okolicy druta, drut musi być rozciągnięty około 2- 3 cm nad ziemią. Sąsiad stosuje 3 wiązki w odstępie od siebie o około 5cm a pod drutem aby nie rosła trawa ułożył paski gumy i starej wykładziny do pastucha podłączony jest akumulator to ogrodzeń elektrycznych około 60zl w sklepie z artykułami ogrodniczymi - rolniczymi wystarczy na cały rok (od lodu do lodu ) pozdrawiam serdecznie i jeśli masz pytania to chętnie odpowiem
_________________
Wiosna...
woda kryształ, teraz czas na osady denne :)
 
 
lisek 
Nowy


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 7
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2009-03-15, 08:12   

Dzieki fotos88 -sprobuje tak zrobic.Wczoraj bylem nad stawem a mam z domu do niego 60 km ale czesto tam bywam i mam obok dobrego sasiada.Wlasnie sasiad pokazywal mi nory gdzie podobno siedza wydry a sa tam ich dziesiatki.Jesli twoja rada nie pomoze to staw bedzie tylko do kapieli i plywania lodzia.
 
 
lisek 
Nowy


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 7
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2009-03-15, 19:03   

Dziesiaj przypadkiem dowiedzialem sie ze jedyne lekarstwo na drapiezniki pokroju wydry ,kotow ,psow i dwunoznych to obsadzic staw BERBERYSEM podobno ze jest tak klujacy ze nawet mysz nie przejdzie.Co wy na to?????? :?:
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-15, 19:14   

lisek napisał/a:
Dziesiaj przypadkiem dowiedzialem sie ze jedyne lekarstwo na drapiezniki pokroju wydry ,kotow ,psow i dwunoznych to obsadzic staw BERBERYSEM podobno ze jest tak klujacy ze nawet mysz nie przejdzie.Co wy na to?????? :?:


Tak, obsadź szczelnym żywopłotem z berberysu to i sam do stawo się nie dostaniesz :evil:
 
 
Monia333 
Początkujący



Dołączyła: 02 Sty 2010
Posty: 10
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2010-01-02, 17:49   

ja tam walnę prosto z mostu :x u znajomego została po prostu zabita :evil: żal "niewinnego" stworzonka? :???: mi to jedynie żal ryb, rozrywanych przez tego potwora :x miałam drogie okazy karasia ozdobnego i oczywiście te piękne stworzenia zostały pożarte w męczarniach przez tego potwora :x od wtedy już nie popieram ochrony środowiska, a kiedyś nawet to wspierałam ech... :x

[ Dodano: 2010-01-02, 17:52 ]
dodam że na naszym terenie występują zagrożone gatunki ryb a ci z "ochrony" środowiska wypuścili tu dwa lata temu plagę wyder :x phi! to jest ochrona czy niszczenie środowiska!? :x


Cytat:
Monisiu, co tu robisz, skoro nie lubisz przyrody?
Dostałaś już ostrzeżenie, a jutro po Twoim wpisie nie będzie śladu!


[ Dodano: 2010-01-02, 18:39 ]
a ja mam to gdzieś :x wydra to potwór a ty nie masz prawa mówić że robi dobrze zabijając zwierzęta lepsze od siebie :x co to za forum że nie można wyrazić swojej opini!? sama usunę konto :hehe: acha, i znam całą masę ludzi, którzy zabili dużo wyder :-D

[ Dodano: 2010-01-02, 18:48 ]
pytałeś co tu robię skoro nie lubię przyrody? lubię przyrodę, ale wodną. A nie ludzi i wydry tępiących ryby :x
_________________
Czym jest życie bez ryzyka...
Ostatnio zmieniony przez AurorA 2010-01-02, 21:59, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2010-01-02, 22:44   

duzers napisał/a:
ostra kobitka

i w dodatku popieram jej spojrzenie na rzeczywistość w całej rozciągłości. Wkurza mnie gdy ktoś (a zwłaszcza tzw. "zieloni") wymyśli sobie, że ten a nie inny gatunek ma większe prawo do egzystencji w określonym ekosystemie i chroniony jest wszelkimi, niezgodnymi z naturą, sposobami nie bacząc na inne składniki tego środowiska.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Mariusz 
Przyjaciel forum



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 1463
Skąd: przemyśl
Wysłany: 2010-01-02, 22:59   

Ja wam tylko powiem jedno , na wydre nie ma bata, chyba że ją zabić, przebrnie nawet metalowe ogrodzenie.
Kilka rybek wyciąga sobie najpierw u mojego kuzyna na stawie, potem jak jej sie znudzi wędruje do Arboretum o kilka kilometrów dalej.
Co ciekawe; kiedy jest u kuzyna nie ma jej w Arboretum i odwrotnie.
To cwany zwierz.
_________________
Pozdrawiam Mariusz
Odmiany lilii wodnych
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2010-01-02, 22:59   

Monia333 napisał/a:
sama usunę konto

Ja nie widzę takiej potrzeby :good:
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny