wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pompa do oczka wodnego Jebao czy Aquael ??
Autor Wiadomość
dawid357
Nowy


Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 7
  Wysłany: 2008-04-14, 21:47   Pompa do oczka wodnego Jebao czy Aquael ??

Witam.

Zamierzam zakupić pompe do oczka wodnego o wydajności 15000l/h
Lecz nie mogę się zdecydować pomiędzy:

Jebao JSP 15000

Moc: 320W,
Wydajność: 15000 l/h,
Wysokość podnoszenia: 6 m
Wirnik w technologii vortex
2lata gwarancji
nie posiada filtra wstępnego

A Aquael PFN 15000

Moc: 320 W
Wydajność: 15000 l/h
Wysokość podnoszenia wody: 600 cm
Posiada filtr wstępny.

A oto moje wątpliwości: aquaell posiada filtr wstępny który prawdopodobnie się zapycha i trzeba będzie go wyrzucić, jak bardzo wpływa to na żywotność takich pomp? Ile lat tak średnio mogą pochodzić? Ostatni nabytek spalił się po 3 latach, jednak chodził 24godz/dobe i raczej nie była konstruowana z myślą o takim użytkowaniu.

Jebao ma wirnik w technologii vortex, na czym właściwie polega to ulepszenie i czy zdaje rezultaty, wyszytałem, że ta sama technologia jest stosowana w drogich pomach tetry. Którą z nich byście polecili, lub może jeszcze jakieś inne sugestie?
Pozdrawiam
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-04-14, 21:54   

Osobiście stosuje pompę Aquael,co prawda mniejszej wydajności.Mam teraz trzecią sztukę,a każda z nich chodziła u mnie ok 5 lat.Oczywiście 24h na dobę, od wczesnej wiosny do zimy.
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-04-15, 00:37   

Te pompy aquael nie mają żadnego filtra, chyba że chodzi o koszyk, czyli obudowę pompy która nie przepuszcza większych zanieczyszczeń.

widać to na zdjęciach na tej stronie

https://sklep.aquael.pl/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10001&storeId=10001&productId=17029&langId=1000&parent_category_rn=10780
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
dawid357
Nowy


Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 7
Wysłany: 2008-04-15, 17:38   

ale to i tak nie rozwiązuje mojego problemu...
 
 
dawid357
Nowy


Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 7
Wysłany: 2008-04-15, 23:23   

Arek skoro handlujesz takimi rzeczami to może potrafisz stwierdzić, która jest lepsza...?? Bo głównie zależy mi na tym, żeby wytrzymała jak najdłużej.. a ja jedynie moge się opierać na tekstach promocyjnych sprzedawców...
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-04-16, 00:34   

Nie znam kompletnie pomp Jebao i nimi nie handluje, ale zastanawiam sie nad wprowadzeniem do oferty - podobno nie są złe -tak mi mówił importer - ale wiadomo -on chce sprzedać.. A co do aquaela to nawet jakby coś siadło to łatwo o serwis i części zamienne - w końcu to polska firma - sam używam tej firmy i sporo sprzedaje - reklamacji w zasadzie brak.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
pool 
Uczestnik


Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 66
Skąd: radomsko
Wysłany: 2008-04-16, 10:05   

aquael tak to polska firma ale 90% produkują w chinach więc można powiedziec ze też są dobre heh jedyny plus to serwis tzn częsci zamienne miałem pare pomp aquaela i stwierdzam że to kicha ale może jestem tylko jeden ,grzałki tez do bani poprostu mi je wymieniają tylko na nowe ale co by było gdyby mi w akwa strzeliła grzałka podczas mojej nieobecności?tak juz mi sie stało pare razy.TERAZ POLSKA heh
 
 
 
pool 
Uczestnik


Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 66
Skąd: radomsko
Wysłany: 2008-04-16, 10:08   

aa zapomniałem jedyna pompa która mi wytrzymala pare latek to TETRA POND 12 000 L w tej chwili jest już na wykończeniu ale chodzi .pozdrawiam
 
 
 
kot 
Początkujący


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 14
Skąd: Toruń
Wysłany: 2008-04-16, 11:08   

Witam

Firma Jebao to 100% china, nie wiem jak w oczkach wodnych ale w akwarystyce robią podróby Eheima (wizualnie bardzo podobne). Kolega zakupił filtr akwarystyczny z filtrowania był zadowolony lecz sprzedał bo twierdził, że zbyt głośno chodzi a akwarium stoi tuż obok łóżka.
Za to mój drugi kolega prowadzi akwarystyczny sklep internetowy i sprzedaje filtry Jebao i twierdzi, że to naprawdę solidna konstrukcja i reklamacji jeszcze nie było a sporo sprzedał.
 
 
pool 
Uczestnik


Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 66
Skąd: radomsko
Wysłany: 2008-04-16, 12:26   

produkt może być wykonany w chinach ale z porządnych materiałów niestety pompy aquael nie są z takich zrobione.chociaz przypuszczam ze jebaeo tez nie jest zbyt rewelacyjny ale cena dobra cóż nie ma nic za darmo coś musi być gorsze jakościowo żeby było tańsze
 
 
 
pool 
Uczestnik


Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 66
Skąd: radomsko
Wysłany: 2008-04-16, 12:29   

mam eheima pompe obiegową w akwarium 1000l z sumpem chodzi bezprzerwy już 5 latek i cóż moge powiedzieć? I CHODZI i zapowiada sie ze bedzie chodził jest naprawde bardzo cichą pompą.polecam ale za to strasznie droga
 
 
 
dawid357
Nowy


Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 7
  Wysłany: 2008-04-16, 19:40   

Padło na Jebao, mam nadzieje, że sie szybko nie zje***. Dzięki za pomoc pozdro.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-04-16, 21:06   

pool napisał/a:
aquael tak to polska firma ale 90% produkują w chinach więc można powiedziec ze też są dobre heh jedyny plus to serwis tzn częsci zamienne miałem pare pomp aquaela i stwierdzam że to kicha ale może jestem tylko jeden ,grzałki tez do bani poprostu mi je wymieniają tylko na nowe ale co by było gdyby mi w akwa strzeliła grzałka podczas mojej nieobecności?tak juz mi sie stało pare razy.TERAZ POLSKA


aquael ma w Polsce i w Niemczech fabryki i pierwszo słyszę żeby większość produkcji robiona była w chinach
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny