wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2008-04-14, 22:18
Zdychające liny - Rumienica
Autor Wiadomość
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-04-14, 22:18   

JAREK G napisał/a:
Oczywiście bacznie go obserwuje i jak tylko by coś zauważył to spróbuje kuracji według zaleceń Twoich i prof. Antychowicza


Ja bym go odłowił i obserwował, w przypadku jednej ryby kuracja antybiotykowa jest raczej bez sensu. Zapewne ryby były już zarażone a stres i zmiana warunków przyczyniły sie do szybszego rozwoju choroby. niektóre ryby mogą nosicielami bezobjawowymi i dopiero pogorszenie warunków powoduje wybuch choroby.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-04-14, 22:23   

AurorA napisał/a:
Zapewne ryby były już zarażone a stres i zmiana warunków przyczyniły sie do szybszego rozwoju choroby. niektóre ryby mogą nosicielami bezobjawowymi i dopiero pogorszenie warunków powoduje wybuch choroby.
Też tak myślę
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
  Wysłany: 2008-05-11, 15:37   Padanie linów ciąg dalszy

Dzisiaj wywaliłem kolejnego lina niestety ten był już mój i był w oczku od samego początku na tą chwilę miał 24 cm a objawy chorobowe miał już od jakiegoś czasu :-( Zakup ryb u Marcina skończył się tym że padły mi wszystkie cztery zakupione u niego liny a dzisiaj na dodatek jeszcze padł mój :evil: a co mnie wnerwia to Marcin twierdzi że sprzedał mi zdrowe lina , ale ja jakoś mu nie wierzę, jak tak dalej pójdzie to moje oczko zostanie bez linów :((
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2009-04-16, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-05-11, 22:22   

Jarek, on zawsze byl w takie kropki czy to teraz mu sie zrobilo?
na Twoim miejscu staralbym sie odkazic cale oczko. Ja wlalem ostatnio tetra medifin (u mnie problemem byly/sa poczatki plesniawki u niektorych ryb.) moze to pomoze?
pozdrawiam serdecznie i glowa do gory.
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-25, 10:06   Czerwone ranki i wtbroczyny na ciele ryby.

Na innym forum otrzymałem takie PW, a że nie znam się na chorobach ryb dlatego cytuję całą wiadomość. Był bym wdzięczny za pomoc.

Atma napisał/a:
Witam Panie Pawle!

Pozwoliłam sobie napisać PW do Pana ponieważ jestem w lekkiej panice i zależy mi na jakiejś poradzie.
Mianowicie, mamy z mężem dość spore oczko wodne 8m na 4,5 metra i na metr głębokie (w najgłębszym miejscu). Jakieś 3 tygodnie temu wymienialiśmy tam wodę, były wtedy karasie ozdobne i wszystkie przeżyły. W oczku są dwa filtry oraz kaskada, taki mini wodospad.
Od czasu wymiany wody dwa razy dodawaliśmy do wody nie za mocny rozcieńczony roztwór nadmanganianu potasu, żeby wodę odkazić. Oczko po czyszczeniu napełniane było wodą ze studni wiejskiej którą mamy na końcu działki. Nadmanganian dodaliśmy aby odkazić wodę.
Mamy w oczku 3 liny duże, karpie koi zwykłe i weloniaste oraz karasie ozdobne. Liczba wszystkich to około 20 szt. Mamy tatarak w wodzie, sitowie oraz lilie. Ryby w oczku są od ok. 2 tygodni. Na początku wszystko było ok. rybki były ruchliwie, jadły, bawiły się. Tydzień temu padł nam jeden z młodych linów, nie przygadaliśmy się mu zbyt dokładnie, bo myśleliśmy że był słaby po kupnie i padł. Wyglądał jakby miał na sobie jakąś pleśniawkę.
Od 3 dni większość ryb jest ospała, mniej jedzą, mało pływają, raczej "wiszą " w wodzie. I mają dziwne zachowanie w postaci ocierania się...tzn. pływają koło kamienia i szybkim ruchem ocierają się o niego i płyną dalej. Wieczorem zawsze pływały obok lamp podwodnych...teraz wieczorami ich nie widać.
Od jutra będą mieć dodatkowe silne napowietrzenie.
Dzisiaj rano znaleźliśmy kolejnego martwego młodego lina z takimi oznakami: czerwone ranki krwawiące na ciele, czerwone i rozdęte w okolicach odbytu (miejsce składania ikry?), w dolnej części głowy czerwone otarcia. Na zdjęciach widać.
Co to może być? ktoś je pokąsał??? raczej nie powinno być takiej możliwości gdyż nie mamy ryb agresywnych, ani w okolicy raczej nic nie powinno ich atakować. Jak postępować??? czy są szanse na ich uratowanie?
Dziękuję bardzo za odpowiedź i pomoc. Tak mi żal tych rybek. Pozdrawiam gorąco Kasia Kowalczyk.


_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
gregorj 
Moderator



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 280
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-05-25, 13:54   

wczoraj właśnie wyciągnąłem martwego lina z oka, tylko tego zwykłego szarego, miał, wypisz wymaluj takie same objawy, więc podłączam się do pytania.
Dwa dni wcześniej przyuważyłem, że coś dziwnie wolno się porusza a w ostatni dzień, siedział na płyciźnie 30 cm przycupnięty do dna, miałem go wyłowić nazajutrz, ale już był pływał " po morzach i oceanach", szkoda ładna duża sztuka była, ostał mi się jeden.
_________________
gregor
OKO folia 12 tys l kaskada 9 rybek i x narybek
 
 
Fargot 
Początkujący


Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-05-25, 14:29   

U mnie też dwa padły i miały takie rany. Padł poza nimi jeszcze jeden ale, żadnych śladów nie miał. Też pływały ospałe tyle, że przy samej powierzchni.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2011-05-29, 13:52   

Miałem to samo chyba trzy lata temu. http://forum.oczkowodne.n...ght=lin&start=0 Nowo wpuszczone liny zaraziły mi te które były już w oczku i padły wszystkie co do sztuki :evil: Z tego co wiem to jakaś choroba linów i raczej bardzo trudna do wyleczenia . Pocieszające jest to że nie atakuje innych ryb tylko liny
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Maciek D. 
Nowy


Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 2
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2011-06-02, 22:11   

Witam!
Zmiany, które widać powyżej mogą być wywołane przez pałeczki z rodzaju Pseudomonas spp. (potwierdziły by to badania laboratoryjne). Od chorych ryb najczęściej izoluje się Pseudomonas fluorescens ewentualnie Pseudomonas putida. Jest to tzw. rumienica. Najczęstsze objawy to wybroczyny w okolicy brzusznej i w okolicy płetw piersiowych i ogonowej. Czasami występuje przekrwienie okolicy odbytowej w związku z zapaleniem przewodu pokarmowego. U ryb obserwuje się ogólne osłabienie, pływanie pod powierzchnią wody . W złych warunkach środowiskowych obserwuje się liczne śnięcia ryb. Zastosowanie antybiotyku w karmie najlepiej z grupy chinolonów (enrofloksacyna, norfloksacyna), poprawa warunków środowiskowych - powinno pomóc. Ideałem by było wykonanie badania bakteriologicznego i antybiogramu.
_________________
Pozdrawiam
Maciek Dragan
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny