wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam i prosze o kilka rad odnośnie budowy nieduzego oczka
Autor Wiadomość
kikan 
Uczestnik


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 67
Skąd: biała podlaska
Wysłany: 2008-04-08, 19:30   Witam i prosze o kilka rad odnośnie budowy nieduzego oczka

witam wszystkich, trafilem tutaj bo chce zbudowac sobie nieduze oczko.Robilem juz kilka oczek znajomym,teraz chcialbym u siebie bardziej profesionalnie.niestety miejsca mam nieduzo ale jakos to bedzie.teraz konkrety
oczko ma zawierac sie w prostokacie 2,5x4,ok 1 glebokosci i miec ksztalt osemki, w tych wcieciach chce zrobic plaski mostek,wypuklego nie wiem jak... myslicie ze drzewo sosnowe sie nada?chce zrobic z polowek i calych balikow bo takie mam.
co do foli to chce uzyc 3 lub 4 warstw zwyklej czarnej folii o grubosci 0,2mm (niebardzo mam za co kupic profesionalna)kupie w beli 5x20m na alledrogo.
mam troche plaskich kamienie sporych na brzegi tylko nie wiem czy robic tak zeby byly trche zanurzone w wodzie,zeby foli nie blyo widac i posadzic rosliny miedzy nimi.
chcialbym zrobic polke z trzczcina i innymi roslinami,ale nie wiem w ktorym miejscu....na dnie beda lilie jakies posadzone w doniczkach.
z wybranej ziemi chce usypac skalniak z ktorego w po strumyku bedzie splywac woda,na gorze w skalniaku chce zobic male oczko(filtr) i tutaj kolejne pytania... jakiej pompki potrzebuje zeby napompowac wode ok 2 metry i ok 50cm w gore od glownego oczka.musi byc tania i ciagnac nie duzo pradu:) nie wiem z czego zrobic ten filtr przeplywowy,mam spory karnister ale to chyba bedzie za malo,chce go wypelnic torfem,zwirkiem,gabka gruba.
zamierzam wposcic jakies karasie moze sumiki karlowate.

dziekuje z gory za rady[/scroll]

oko0.JPG
to oczko mojej reki
Plik ściągnięto 14397 raz(y) 29,02 KB

 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-04-08, 19:46   

Oczko z zwykłej czarnej foli to nie najlepszy pomysł ,lepiej trochę oszczędzić niż później znowu kupować nową folię. Opłaci ci się to :) pompka np taka
powodzenia
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
sybaryta 
Początkujący



Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 36
Skąd: Okolice Mińska Maz.
Wysłany: 2008-04-08, 20:09   Re: Witam i prosze o kilka rad odnośnie budowy nieduzego ocz

kikan napisał/a:
oczko ma zawierac sie w prostokacie 2,5x4,ok 1 glebokosci


Nie chcę się wtrącać, ale czy zrobiłeś chociaż przysłowiowe zgłoszenie budowy?
Wiesz. Mój sąsiad bez takiej procedury dostał karę tylko 130 tysięcy..
Co dwa-cztery miesiące starostwa zlecają zdjęcia swojego terenu i porównują to z danymi w wydziale geodezji.

Jeśli to wszystko załatwiłeś to możesz spać spokojnie.

Pozdrawiam

Piotrek
 
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-04-08, 20:10   

Witam nowego kolegę na forum.Dobrze kombinujesz z oczkiem,tylko mam kilka ale.Nie podoba mi się pomysł ze zwykłą folią.Jak dasz 3-4 warstwy,to ile kasy oszczędzisz?Lilie wsadzaj w kosze,ewentualnie w doniczki,ale z dużą ilością otworów.Jeżeli mogę doradzic ze swojego doświadczenia,to nie dawaj sumików.
 
 
 
kikan 
Uczestnik


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 67
Skąd: biała podlaska
Wysłany: 2008-04-08, 20:33   

nic nie zglaszalem bo nic robic nie zaczalem,wogole pierwsze slysze zeby ktos mial problemy z powodu oczka u mnie na wsi kopie kto chce i gdzie chce i problemow nie ma.
folia 110zl 5x20m 0,2mm koszt 0,6mm to z 400zl bedzie,robilem z tych cienkich folii i trzymaly do puki nie zostaly podziurawione przy robianiu przerembla zima(to nie ja...)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-04-08, 20:34   

Nie wiem jaki jest koszt takiej foli ale dla mnie to też jest bez sensu, jak już chcesz budowlankę to może lepiej mniej warstw a grubszą folię , a mostka bym nie robił bo oczko nieduże a jak zrobisz to musi być naprawdę delikatny żeby nie zasłonił pół oczka Co do pompki to może być mniejsza niż podał Pawlak, taka 2000-2500l/h
Ps. Oczywiście folia budowlana musi być dokładnie zasłonięta od słońca bo promienie UV to jej największy wróg :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
sybaryta 
Początkujący



Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 36
Skąd: Okolice Mińska Maz.
Wysłany: 2008-04-08, 20:47   

kikan napisał/a:
nic nie zglaszalem bo nic robic nie zaczalem,wogole pierwsze slysze zeby ktos mial problemy z powodu oczka u mnie na wsi kopie kto chce i gdzie chce

Ja też mieszkam na wsi.
Ale i tu wiele się zmieniło jeśli chodzi o kontrolę gruntów, a poza tym są jeszcze tzw. życzliwi...

Ale. Życzę powodzenia i mam nadzieję, że wszystko u Ciebie będzie OK.
Piotrek
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2008-04-08, 21:04   

Nie lepiej zainwestowa trzy stówki i miec spokój na wiele lat? Mi osobiście nie chciało by się wymieniac co sezon folię. A ucierpiały by przy tym rybki i rośliny ;)
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-04-08, 21:04   

sybaryta napisał/a:
kikan napisał/a:
nic nie zglaszalem bo nic robic nie zaczalem,wogole pierwsze slysze zeby ktos mial problemy z powodu oczka u mnie na wsi kopie kto chce i gdzie chce

Ja też mieszkam na wsi.
Ale i tu wiele się zmieniło jeśli chodzi o kontrolę gruntów, a poza tym są jeszcze tzw. życzliwi...

Ale. Życzę powodzenia i mam nadzieję, że wszystko u Ciebie będzie OK.
Piotrek

Nie dajmy się zwariowac i z każdą rzeczą którą zrobimy na swojej działce będziemy latali do gminy po zgodę czy pozwolenie.Powiem na swoim przykładzie.Kilka ładnych lat wstecz chodzili jakieś urzędasy i coś gadali o oczkach i takich tam sprawach,więc wyszedłem z nimi na gminną dziurawą drogę i pokazałem im czym mają się zając.
 
 
 
kikan 
Uczestnik


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 67
Skąd: biała podlaska
Wysłany: 2008-04-08, 21:13   

mostek o szerokosci 50-60cm bez poreczy,
sprawe z folia musze przemyslec,w necie jak tansza 0,5 to kolor kosmos,chcialbym czarna.
a co z tym malym oczkiem na gorze,jakiej wielkosci zrobic je?karnister 30l to chyba za malo,chce zrobic przegrode na srodku pojemnika niedomknieta na dole i filtracje,posadzic na gorze roslina bagienne,lub zakryc calosc kamieniem duzym plaskim

u mnie taka folia wiecej niz rok wytrzymala,pod spodem dobrze wylozylem szmatami folia stara.0,5mm to wydaje mi sie tez malo i jedna warstwa tylko
 
 
sybaryta 
Początkujący



Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 36
Skąd: Okolice Mińska Maz.
Wysłany: 2008-04-08, 21:42   

judym napisał/a:
Nie dajmy się zwariowac i z każdą rzeczą którą zrobimy na swojej działce będziemy latali do gminy po zgodę czy pozwolenie....

Ja wiem i wszyscy tu wiedzą, że masz rację. Ale są tacy.. To nie żart....
No sam widzisz że to nawet idiotycznie brzmi. Ja miałem kontrolę z powiatowym inspektorem (pewnie był "życzliwy" ) i na szczęście nie mieli się czego przypiąć. Ale tak oto wygląda ułatwienie dla drobnych budowli i kształtowanie tereny biologicznie czynnego. Im chodzi tylko o jedno: By się wykazać. A BIAŁA, to region bardzo poważny i bardzo silnie rozwijający się. (dla przykładu popatrz co zrobiło się nad jeziorem Białym....
Acz. mniemam , że będzie wszystko OK. A jak się do niego przyczepią to natychmiast niech wali do mnie , a ja ich wtedy urządzę. A wtedy będzie dla nich upierdliwą jazda do instancji nadrzędnych -Warszawskich. :) -A tego nie lubią :-)

Jeszcze raz powodzenia.

Piotrek
 
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-04-08, 22:11   

Prawo budowlane, którego przepisy weszły w życie 11 lipca 2003 r. mówi, że przydomowe baseny i oczka wodne o powierzchni do 30 metrów kwadratowych są zwolnione z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę (art.29 pkt.15 i 16). Budowę takich obiektów wystarczy zgłosić na 30 dni przed terminem wykonania, zaś przystąpić do niej można jedynie wtedy, gdy organ nie wniesie sprzeciwu (art.30). Zgłoszenie nic nie kosztuje. Natomiast legalizacja oczka zrobionego bez zgłoszenia, jeśli urząd to kontroluje w jakiś sposób wynosi 2500 zł. Oczka wybudowane bodajże przed 1995 r. nie muszą być legalizowane i nie trzeba za nie płacić opłaty legalizacyjnej. Więc jak ktoś ma stare oczko i cos tam tylko poprawia w jego obrębie, wymienia folie, buduje nową kaskadę, czy dodaje strumyk i mieści sie w przepisowych 30 m to już chyba niczego nie musi zgłaszać.

A tak na marginesie Kikan to wypisz wymaluj chcesz budować oczko takie jak moje.Wiec może sobie obejrzyj i wtedy zdecydujesz czy naprawdę takie chcesz :hehe:

Może obejrzyj od tej strony
http://forum.oczkowodne.n...er=asc&start=30
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-04-09, 04:55   

Widzę, że robisz oczko o wymiarach zbliżonych do mojego.
Cytat:
folia 110zl 5x20m 0,2mm koszt 0,6mm to z 400zl bedzie

Ja kupiłem w Mysłowicach folię 6x7 m grubą na 1 mm za 344 zł (odbiór własny) więc nie widzę w tym momencie powodów żeby stosować "erzatze". Co do zgłoszenia to lepiej to zrobić i spać spokojnie. :roll:
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
kikan 
Uczestnik


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 67
Skąd: biała podlaska
Wysłany: 2008-04-09, 18:22   

u mnie folia 0,5 10zl metr2 a nie jestem jakos przekonany ze to wytrzyma wiecej niz 3 warstwy tej po 0,2mm.
taki ksztalt oczka wpadl mi do glowy,jesli macie fajniejsze propozycje na nieduzy teren to prosze o propozycje:)
 
 
kikan 
Uczestnik


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 67
Skąd: biała podlaska
Wysłany: 2008-04-09, 20:05   

mam filtr kubelkowy od akwarium firmy tetra model ex 700 , ma 700l/godzine i pojemnosc filtracyjnej ok 5 litrow,czy myslicie ze taki filtr moglbym uzyc do oczka?pompowania wody na strumyk oddalony max o 2 matry?jednym koncem weza zasysa drugim wylatuje woda
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny