wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
czy może byc gotowa zaprawa?
Autor Wiadomość
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-04-07, 16:08   

Myślę , że nie chodzi nikomu aby Cię zniechęcić a tylko ustrzec przed masą fizycznej pracy (pracy galerniczej) , oczko z siatkobetonu powinno być zrobione jednym ciągiem, nie na raty dla tego jeszcze raz powtarzam nie jest to praca dla jednej kobietki --dasz radę ręcznie wymieszać ok 1 tony (piasek+cement)? i jeszcze to ułożyć na zbrojenie???
jeżeli chodzi o przykład usterki takiego oczka ,zobacz do galerii castlemana--coś nie dopatrzył i ma problem w postaci pęknięcia.
Wydaje mi się iż czym bardziej chcemy cię odwieść od tego pomysłu Ty tymbardziej jesteś do niego przekonana.
Będę trzymać kciuki za Ciebie :good:
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-04-07, 16:25   

tak na marginesie to folia do oczek jest naprawde wytrzymala. w sobote upuscilem do oka wielki kamien z ostrymi krawedziami. spadl mi z dobrego metra, w dodatku (moze na szczescie) na doniczke, ktora rozpadla sie na kawalki. bylem przekonany, ze bedzie dziura - a tu nic.

ale OK, jesli tak bardzo chcesz siatkobeton to pozdrawiam i trzymam kciuki. na Twoim miejscu zaczalbym od kaskady zeby dojsc do wprawy w murowaniu
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
asa 
Bywalec



Dołączyła: 07 Lut 2008
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-07, 16:54   

Aza na pewno dasz sobie rade. Ja w Ciebie wierze
_________________
Pozdrawiam Joanna
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2008-04-07, 17:36   

Podziwiam samozaparcie jestem pod ogromnym wrażeniem bez kitu taki zapał :good: ja już jestem przekonany że zrobi to oczko lepiej niż niejeden facet nie wyłączając mnie. Ja za chiny ludowe sam bym nie podjął się takiego wyzwania Aza zaimponowałaś mi pełen szacunek Panowie czapki z głów, taka charyzma. :brawo:
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-04-07, 18:37   

Nie widać tego ale walę czołem o podłogę :brawo: . Pełen szacunek. A jednak Kopernik też była kobietą ;)
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
aza 
Początkujący


Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd: poznań
Wysłany: 2008-04-07, 19:25   

Wiecie co?Uśmiałam sie jak diabli czytając te posty(he,he)Bry jak u Pudziana może sie przydadzą(pora nabrać trochę ciałka) :-D ,co do Jarka to wiem ,że nie miał złych intencji,odpisywałam tak pół żartem.Betoniarki niestety nie da rady skołować ,ale tak sobie myślę,skoro mikserem kiedyś zaprawę mieszałam to teraz w taczce grabiami lub wiertarką dam radę.Wiem,ze trudno ,jak popęka to tak na zapas już poczytałam co i jak będzie trzeba poprawiać.Będę robiła poziomami.No a tak w ogóle czytając o budowie już nie pamiętam kto ,ale jest oczkomaniak co na działce prądu i chyba wody nawet nie miał a piękne oko z siatkobetonu zrobił(pełen podziw)Skoro bez prądu to pewnie bez betoniarki.No a do pomocy mama będzie - dopingować :yahoo: piwko podawać :piwko: i fotki dla Was strzelać.Będzie dobrze!!
 
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-04-07, 19:34   

pozycz sobie betoniarke - 35 zl na dzien. bary jak u pudziana sa fajne ale i tak sobie ja pozycz. jako bonus strzelisz sobie fajne foty z betoniara - kobiety na traktory ;)
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
aza 
Początkujący


Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd: poznań
Wysłany: 2008-04-07, 20:20   

Z tym pożyczeniem od dnia to fajny pomysł-dzięki za radę :pa:
 
 
 
Kalinosiu 
Uczestnik


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 74
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2008-04-07, 20:42   

Bez betoniarki nie podjął bym się budowy oczka.
Swoje budowałem cztery lata temu i z betoniarka w dwie osoby zajęło nam 8 godzin pracy bez odpoczynku. Poza tym nie można tak dokładnie wymieszać betonu ręcznie jak w betoniarce a podstawa w tej budowie to dokładność.
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-04-07, 20:57   

tyle trudu, tyle pracy
tylko czy warto?
znam ciekawsze sposoby sprawdzenia samego siebie
nie widze jeszcze odpowiedzi na pytanie "dlaczego z betonu?"
przeciez folia jest znakomitym materialem
zrobisz ciekawszy projekt niz z betonu
do tego zawsze mozna cos zmieniac
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-04-07, 21:00   

Bez betoniarki po kilku godzinkach pracy nie wytrzymasz,a przekładac prace na następny dzień,to już nie będzie to i zaprawa nie zwiąże się.Z tymi facetami którzy budowali betonowe oczko pierwszy raz,to czasami nie jest cała prawda.Znasz facetów którzy przyznają się że sami nie umieją i potrzebują pomocy? ;) Oczywiście trzymam za twoje przedsięwzięcie kciuki. :good:
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-04-07, 21:16   

Aza, trzymam kciuki :good: i nie spiesz się zanim zaczniesz murować wszystko dokładnie sobie przygotuj żeby potem skupić się tylko na murowani i nie zaprzątać sobie głowy innymi pierdołami :P że na przykład brakło ... :piwko: :hehe:

Ps. A tak swoją droga to ja swojej żonie nawet jakby chciała mi oko wymurować to bym jej nie pozwolił :P i nie dla tego że mogłaby to źle zrobić, tylko dlatego że jest to za ciężka praca dla kobiety i to nie chodzi nawet o bary jak Pudzian , ale o ręce bo można mieć jak Birkut a raczej odciski na nich :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-04-07, 21:32   

JAREK G napisał/a:
ja swojej żonie nawet jakby chciała mi oko wymurować to bym jej nie pozwolił i nie dla tego że mogłaby to źle zrobić, tylko dlatego że jest to za ciężka praca dla kobiety i to nie chodzi nawet o bary jak Pudzian , ale o ręce bo można mieć jak Birkut a raczej odciski na nich

no to musze pochwalic moja zone, ktora dosc dzielnie walczyla przy budowie stopni do kaskady.
Aza, zanim zaczniesz tak na serio to pobaw sie w mieszanie zaprawy. mam juz troche doswiadczenia a i tak za kazdym razem wychodzi mi inna konsystencja. u mnie nie bylo wielkiego problemu bo robilem maly fundament pod slupy w mojej chacie ale jak pomylisz sie przy siatkobetonie to wyjdzie :dupa:
podziwiam zapal. jesli sie rzeczywiscie zdecydowalas to czekamy wszyscy na super efekty i relacje
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
aza 
Początkujący


Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd: poznań
Wysłany: 2008-04-07, 21:40   

Jak zwykle czytam ze smiechem :-D Judym-to prawda ja nawet sobie mysle ,ze jak mi coś nie wyjdzie tez Wam się nie przyznam,he,he...Jackon-to nie jest sposób na sprawdzenie samej siebie,to chyba po raz kolejny próba pokazania ,ze też mogę ,potrafię...Nie ma dla mnie nic piekniejszego niż potem usiąść chocby z mega odciskami-popatrzeć i byc dumnym ze swej pracy-tak bylo z moim pierwszym oczkiem.Kopałam 4 dni -susza,glina straszna,łopaty nie mialam siły wbić,chwilami ryczałam jak nie dawałam rady(zwłaszcza przy ciężkich kamieniach),ale najpiękniejsze jest to,że potem nikt nie wierzył,ze sama tego dokonałam -a ja siadałam sobie przy nim i byłam najszczęśliwszą osobą na świecie.Zresztą mam fioła i mogłabym na temat oczka pisać godzinami....A dlaczego nie folia?Zawsze odrażały mnie wszelkiego rodzaju folie poprostu nie lubię i tyle,siatkobeton dla mnie jest bardziej naturalny poprostu.Wiem,ze moglabym zatrudnic ekipe ,ale wierzcie mi najpiekniejsze oczka na tym forum to te w które wkładacie tyle pracy.Jasne ogladałam fotki takich gotowców-niby ładne ,reprezentacyjne no ale nie mają duszy,charakteru.Ja jestem do tego stopnia maniaczka,ze nawet rybki wolałabym naturalne,złowione-tak poprostu mam :-D Jarek G-za dużych zapasów :piwko: robic nie mogę bo zamiast oczka wyjdzie Statua Wolności :hehe:
 
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-04-07, 21:42   

znieczulic sie musisz bo inaczej oko wychodzi bez charakteru. maniaczka z Ciebie
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny