wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
czy może byc gotowa zaprawa?
Autor Wiadomość
aza 
Początkujący


Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd: poznań
Wysłany: 2008-04-07, 07:31   czy może byc gotowa zaprawa?

Witam.Mam małe pytanko odnośnie budowy oczka-nie mam betoniarki ,ani niestety narzędzi murarskich ,więc tak sobie kombinuję ,czy mogę użyc gotowej zaprawy murarskiej i do niej dodać ceresit cc92,czy niestety osobno kupić cement,osobno piasek.Takie gotowe zaprawy już używałam w domu do różnych remontów i z tego co pamiętam mają piasek sredniej grubości
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-04-07, 10:55   

aza szczerze Cię podziwiam , nie wyobrażam sobie robienia oczka z siatkobetonu bez betoniarki , szczerze mówiąc nie podjął bym się takiej charówy aby ręcznie mieszać zaprawę w taczce czy innym pojemniku , no 3-4 taczki to jeszcze ale na oczko (zależy też od wielkość) trzeba o wiele , wiele więcej.Gotowe zaprawy posiadają wapno więc nie bardzo się nadają ,chyba że masz na myśli gotową mieszankę cementu i piasku.
Przeglądnij sobie jeszcze raz ten temat i zobacz czy na pewno dasz radę http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=1027

szczerzę życzę powodzenia :good:
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-04-07, 11:48   

Nic nie wiem o wymiarach oczka,ale nie wyobrażam sobie ręcznego urabiania zaprawy.Gotowa zaprawa murarska zawiera wapno,więc odpada.Gotowe wylewki betonowe mogą byc,tylko że to ogromnie podraża koszty.
 
 
 
asa 
Bywalec



Dołączyła: 07 Lut 2008
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-07, 11:54   

samuraj napisał/a:
aza szczerze Cię podziwiam , nie wyobrażam sobie robienia oczka z siatkobetonu bez betoniarki

Samuraj nie znasz możliwości narwanej kobiety ;) jak się uprze to wszystko potrafi.
Aza zaprawe lepiej zrobic samemu. Możesz też jeśli nie uda ci się wykombinowac betoniarki rozrabiac zaprawę w taczce i mieszac takim mieszadłem na wiertarkę. Oczywiście narobisz się kobieto ale warto ;) ( Sama tak robiłam no nie całe oczko tylko kaskadę) Ale może znajdzie się ktoś kto ci pomoże :)
_________________
Pozdrawiam Joanna
 
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-04-07, 12:50   

ja sie na masowym wyrobie betonu nie znam. u siebie mieszalem recznie we wiadrze. co do mieszacza do wiertarki to nie jestem pewien, czy zwykla wiertarka to ruszy.
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2008-04-07, 13:13   

ruszy ruszy ale strasznie się niszczy bo dostaje wibracji
 
 
aza 
Początkujący


Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd: poznań
Wysłany: 2008-04-07, 13:19   

Heh,Asa ma rację nie znacie możliwości Panowie Kobietek-płytki kładłam,ściane murowałam to i oczko zrobię :-D .Choćbym zębami miała mieszać :)Zdjęcia będę Wam na bierząco wklejała bo jednak co tu dużo gadać Wasza pomoc strasznie mi sie przyda -choćby duchowa.A więc Panowie -do dzieła!!Nie wątpić tylko wiary mi dodać ,bo na razie dodała mi tylko Asa.A za radę co do gotowca cementu bardzo dziekuję :pa:
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2008-04-07, 13:40   

Koniec świata a traktorem jeździsz ? strach sie bać takich kobiet :piwko: ;)
żeby moja chciała tak pracować byłbym szczęśliwszy :hehe:
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-04-07, 13:43   

mysle,ze moge w imieniu kolego powiedziec, ze wszyscy trzymamy kciuki i czekamy na pozytywne efekty ... :victory:
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
asa 
Bywalec



Dołączyła: 07 Lut 2008
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-07, 13:46   

Aza tak trzymaj ;)
_________________
Pozdrawiam Joanna
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-04-07, 15:37   

Aza, to i ja też jeszcze spróbuje Ci to odradzić :P To już nawet nie chodzi o to że nie dasz rady , tylko że masz za małe doświadczenie samo czytanie nic nie da trzeba mieć trochę praktyki Napracujesz się wykosztujesz popełnisz jeden błąd oczko popęka i cała robota na nic :( Proponuje zrobić oczko z foli ( choćby z budowlanki ) jest dużo prościej zawsze później można jeszcze zmienić kształt , wielkość i głębokość półek czy poprawić poziom a na ten rok jak już koniecznie chcesz to zrób sobie kaskadę z siatkobetonu zobaczysz w praktyce jak to się robi nabierzesz doświadczenia i jak wszystko będzie dobrze w zimie nic nie popęka i będziesz jeszcze miała ochotę to w następnym roku bogatsza już o własne doświadczenia powalczysz z oczkiem :P Tak czy siak życzę powodzenia :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-04-07, 15:46   

aza napisał/a:
Heh,Asa ma rację nie znacie możliwości Panowie Kobietek-płytki kładłam,ściane murowałam to i oczko zrobię .Choćbym zębami miała mieszać


Szatan ,nie baba ;) :good: :) Naprawdę chciałbym aby się udał Twój projekt ,choć nadal uważam że porywasz się z motyką na słońce ;)
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
aza 
Początkujący


Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd: poznań
Wysłany: 2008-04-07, 15:53   

No to dziekuję bardzo -zwłaszcza Jarkowi G-tak mnie zmotywowałeś swoim niedowierzaniem,ze już nie mogę doczekać sie kiedy w końcu wyjdzie słoneczko i do roboty:)Najbardziej to w sumie obawiam sie skuwania tego co w tej chwili mam ,ponieważ w kaskadzie kamienie wmurowałam.No i przywózka wszystkiego to też mały problem ,mam autko 2os. i chyba na dachu będe towar zwozić :-D a tak poza tym ,to czytałam tutaj dużo i bardzo wiele ,,Panów,, po raz pierwszy budowało oczko z siatkobetonu i nie widziałam by ktoś kolego Jarku odradzał(bo brak doświadczenia)hmmm?Jak się nie uda za rok przeróbka -a co tam :pa:
 
 
 
aza 
Początkujący


Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd: poznań
Wysłany: 2008-04-07, 15:55   

S :) amuraj -nie z motyka ,tylko kilofem i łopatą
 
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-04-07, 16:00   

aza, to chociaz skoluj sobie betoniarke bo ci wyjda bary jak u Pudziana od tej lopaty.
Jarek nie mial zlych intencji
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny