wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Teraz ja czyli oczko wodne Adalberta "ab ovo"
Autor Wiadomość
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-04-25, 06:23   

No i dzionek zaliczony zgodnie z planem! Było pięknie! przez 7 godzin dolewałem, układałem, przyciskałem. I tak w kółko. Wsze rady pozwoliły wykonać to w miarę bezstresowo :piwko:
Trochę poniżej planowanego poziomu wody dokonałem pomiarów poziomu brzegów i wyrównałem "wały" bo w niektórych miejscach brakowało 3-4 cm.
Efekt mnie zadowolił ale z niepokojem czekam na wasze cenne uwagi.

Układałem kilkadziesiąt cm (głębokości) przygniatałem fałdy i dolewałem wody. W najgłębszym miejscu zauważyłem,że po zalaniu zimną wodą folia mocno twardnieje i już niewiele można z nią zrobić więc przykładałem się do kolejnych etapów.


Trochę poniżej planowanego poziomu wody dokonałem pomiarów poziomu brzegów i wyrównałem "wały" bo w niektórych miejscach brakowało 3-4 cm.

Efekt mnie zadowolił ale z niepokojem czekam na wasze cenne uwagi.

Na koniec zabezpieczyłem wykop przed zanieczyszczeniem przy budowie kaskady.


To zostało po obcięciu. Hepik pełen podziw- prawie dokładnie 12 m2.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-04-26, 19:58   

...i kolejny dzień tyrki. Wczoraj i dziś kaskada. Postanowiłem robić jeden stopień dziennie bo posadowiony jest na wylewce betonowej i folii. Musi się trochę zespolić i ustabilizować . Wylot kaskady gotowy

a drugi stopień się wykuwa

Swoją drogą gdyby taki Fidiasz czy Michał Anioł mieli szlifierkę kątową...
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-05-05, 09:08   

Mi , podobnie jak Samurajowi i Judymowi z tą samą folią, także udało się prawie ukończyć budowę oczka. Niestety jeszcze nie mogę pochwalić się fotkami ponieważ córka buchnęła mi aparat pod pretekstem dokumentowania pracy magisterskiej :evil: . Robiłem zdjęcia telefonem ale na razie nie mogę ich przerzucić na kompa. Pozostało mi wykończenie brzegu, podłączenie mediów i uporządkowanie otoczenia. Z tym ostatnim zejdzie się najdłużej bo ogródek będzie kompletnie przebudowany. Żona dojrzała do strumienia ! ;) Całe szczęście, że to wcześniej przewidziałem i zaplanowałem podłączenie go do oczka.. W tygodniu postaram się wrzucić dokumentację foto z wykonanych prac. 1. maja odwiedziliśmy arboretum koło Sycowa i ulżyliśmy nieco portfelowi zakupując roślinki. Dodatkowo pozyskaliśmy trochę roślin z łąkowych bagienek. Wyglądaliśmy po tej akcji mało świątecznie. Roślinki odkażone i posadzone. Teraz czekamy na pierwsze objawy przyjęcia się ich w nowym środowisku.
Mam nadzieję, że w nadchodzący weekend będzie uroczyste otwarcie połączone z jakimś :piwko:
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-05-06, 21:27   

No i przyszła pora na zdjęcia. Nie najlepszej jakości bo z telefonu.






Kaskada jeszcze na sucho. Impregnowałem więc musi przeschnąć.Poziom wody podniesie się jeszcze o ok 10 cm. Zdjęcia robiłem z jednej strony żeby nie było widać bajzlu na ogrodzie :oops: . Plac budowy.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-05-06, 21:35   

zapowiada się bardzo ciekawie :brawo: mimo wszystko mnie się podobają kamienie :) tym bardziej że Twoje są o wiele ciekawsze od zwykłych otoczaków
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-05-06, 21:41   

Część tych kamieni to odzysk z rozwalającego się poniemieckiego tarasu, jakiś marmur. Reszta zdobyta to tu, to tam.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-05-06, 22:12   

Odwaliłeś kawał solidnej roboty.Kaskada super :brawo:
 
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-05-06, 23:18   

Fajna ta kaskada, ładnie wkomponowana i połączona z oczkiem bez widocznej folii. Mnie się to np tak nie udało.
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-05-07, 05:59   

Kaskada była, w przeciwieństwie do innych elementów robionych na żywioł, dokładnie przemyślana. A właściwie to jej podstawa. Pomyślałem, że jak baza będzie solidna to na górze zrobię sobie co chcę. Zaplanowałem więc mocną półkę na której ułożyłem podest z dębowej dechy owiniętej wykładziną. Po wyłożeniu folii na półce wylądowały 2 kamole z płaskimi spodami oczywiście na wykładzinie ( włókien sztucznych!) i już była baza na resztę konstrukcji. A sama kaskada to już licentia poetica. Powstawała tak jak pasowały kamienie- mozolnie jeden stopień na jeden dzień. Ułożona jest na folii budowlanej złożonej podwójnie podsypywana miałkim piaskiem (prawie iłem) i stabilizowana plombami z betonu. "Fotosik" nie działa więc nie zobrazuję mojego wywodu. Może innym razem.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
barba50 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 254
Skąd: Warszawa/Czarnów
Wysłany: 2008-05-08, 11:53   

Super! Już teraz wygląda jak oko z tradycją - aż trudno uwierzyć, że zaczynałeś miesiąc temu. Tylko czy udaje Ci się "tak robić, by się nie narobić" ? Sądząc po tych głazach to raczej nie, chyba że z tej niewidocznej strony stoi jakiś dźwig ? Mnie się nie udaje. Przy każdej robocie potafię urobić się po pachy.
_________________
Pozdrawiam . Tomek
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-05-09, 05:17   

barba50 napisał/a:
Tylko czy udaje Ci się "tak robić, by się nie narobić" ?

Pytanie nadal pozostaje bez odpowiedzi. Utyrany jestem jak wół. Kamienie, te większe, tachałem z synem lub z jakimś przygodnym osiłkiem, który się nawinął.
W prawo od kaskady odchodzi "potok górski" wpadający do małego oczka. Tam jest najgorsze miejsce do pracy. Nie jestem mały a tam trudno znaleźć miejsce na stopę i złośliwy żywopłot próbuje wepchnąć mnie do oczka więc prace tam wykonywane są w pozycjach, na które nawet Lech Starowicz spojrzał by z uznaniem.
Ale w niedzielę uroczyste otwarcie. Siądę z :piwko: i się nie narobię.
A potem reszta ogródka :evil: :(( :crazy:
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
hepik 
Entuzjasta



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 585
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 2008-05-09, 06:31   

Jeśli się ograniczysz do siedzenia to OK.
W innym wypadku(np gdyby cię naszła fantazyjna chęć demonstracji tych pozycji-a to sie czasem zdarza-w końcu wizualizacja zawsze atrakcyjniejsza od popisów oralnych) możesz ułatwić zadanie żywopłotowi ;)
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-05-10, 08:35   

Cytat:
hepik:(np gdyby cię naszła fantazyjna chęć demonstracji tych pozycji-a to sie czasem zdarza-w końcu wizualizacja zawsze atrakcyjniejsza od popisów oralnych)

Dziś rano syn złapał mnie w jednej z bardziej przyzwoitych pozycji (inne mogłyby nie nadawać się do publikacji- tzw. :dupa: hydraulika) jak wyciągałem z "potoku" przycisk ( reklamówka z piaskiem) po doklejeniu paru kamieni do brzegu (po wykonaniu próby okazało się, że podcza przepływu wody trochę się "wypryskuje" poza koryto)

W środę uruchomiłem prosty filtr, bo woda lekko zmętniała, w oparciu o pomysł chyba Dochasi (węgiel drzewny, mata kokosowa, żwirek i agrowłóknina).

Efekt: widzę pompę na 1,2 m.To trochę pod publiczkę- na niedzielę ;)
Do zamaskowania kawałka folii, na który ze względu na stromiznę nie da sie położyć kamienia, użyłem kawałek pnia fantazyjnie powyginanego winogrona przywleczonego z Chorwacji.

W założeniu oczko właśnie ma być wykończone w klimacie dalmackiego wybrzeża - czyli generalnie kamole (przywlokłem również stamtąd) i rośliny, które w tych warunkach sobie poradzą (te smreki- kosodrzewina- mają robić za pinie). Dojdą jeszcze oliwka, laur, cytryna, figa i oleander. Zastanawiam się jeszcze jak zrobić żeby nie było widać donic bo zepsułyby one ogólny ogląd.
I na koniec. Czy to jest babka wodna?
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2008-05-10, 13:59   

Adalbert napisał/a:
Czy to jest babka wodna [url=http://images25.foto...31m.jpg]Obrazek[/URL]

Tak.
 
 
hepik 
Entuzjasta



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 585
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 2008-05-10, 16:06   

Wożenie kamieni z Dalmacji to już czysta perwersja ;)
Może i ja we wrześniu coś stamtąd przytargam?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny