wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Gosi@,c o z tego będzie
Autor Wiadomość
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2008-04-06, 11:14   Oczko Gosi@,c o z tego będzie

Dzisiaj zaczynam budowę, drugiego większego oczka. Zabieram aparat i wrzucę zdjęcia po. Na razie przerażenie, bo brak chetnych do kopania. Oczko ma mieć 7mx5 Zbudowane będzie z foli Ergisu. Położone ma byc przy tarasie :? Miejsce jeszcze nie ustalone :-D lecę wybrierać
 
 
hepik 
Entuzjasta



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 585
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 2008-04-06, 20:32   

Cytat:
ma byc przy tarasie Miejsce jeszcze nie ustalone


Znaczy...tarasu też jeszcze nie ma? ;)
35 m kw to zdajsie już UM trzeba odwiedzić...chyba,że pełne zaufanie do sąsiadów masz.
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-04-06, 20:58   Re: Oczko Gosi@,c o z tego będzie

Gosia@ napisał/a:
Dzisiaj zaczynam budowę, drugiego większego oczka. Zabieram aparat i wrzucę zdjęcia po. Na razie przerażenie, bo brak chetnych do kopania. Oczko ma mieć 7mx5 Zbudowane będzie z foli Ergisu. Położone ma byc przy tarasie :? Miejsce jeszcze nie ustalone :-D lecę wybrierać

Wykopac samemu tak spore oczko,to albo jesteś fanatyczką oczek,albo nie zdajesz sobie sprawy z ogromu prac.Napewno będę trzymał kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia. :good:
 
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-04-06, 21:19   

heh, 7x5 brzmi ambitnie ale nie ma podanej glebokosci. moze bedzie na pol szpadla :lol: tak na serio to moje duze oko to okrag na 5 m i 1.7 glebokosci. nie wiem czy jeszcze raz bym sie zabral za takie kopanie. a i tak mam sam piach - zero gliny, kamieni itp.
trzymam kciuki i czekam na fotki
ps. licz sie z kosztami. zaczynajac od folii (do oczek nie budowlanka), poprzez pompy, filtry, lampe uv, skonczywszy na roslinach - wszystko bedzie musialo byc najwieksze. oko to nie jest tania inwestycja
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2008-04-08, 10:49   

hepik napisał/a:
Cytat:
ma byc przy tarasie Miejsce jeszcze nie ustalone


Znaczy...tarasu też jeszcze nie ma? ;)
35 m kw to zdajsie już UM trzeba odwiedzić...chyba,że pełne zaufanie do sąsiadów masz.
A, powinno sie , powino, al emam w nosie, bo na działce, w tym miejscu miałam swego czasu teren zalewowy. Na mapach jest. Powiem, ze, to naturalne i tyle. Sąsiadów mam pokojowych. Oczka nie zmierza;-)Taras jest, oczko wyszło,tfu, tfu w kształce super. Tzn, łądnie sie komponuje z okolicą tarasu. Ładuję baterię, wrzucę zdjęcia potem
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2008-04-08, 10:54   Re: Oczko Gosi@,c o z tego będzie

judym napisał/a:
Gosia@ napisał/a:
Dzisiaj zaczynam budowę, drugiego większego oczka. Zabieram aparat i wrzucę zdjęcia po. Na razie przerażenie, bo brak chetnych do kopania. Oczko ma mieć 7mx5 Zbudowane będzie z foli Ergisu. Położone ma byc przy tarasie :? Miejsce jeszcze nie ustalone :-D lecę wybrierać

Wykopac samemu tak spore oczko,to albo jesteś fanatyczką oczek,albo nie zdajesz sobie sprawy z ogromu prac.Napewno będę trzymał kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia. :good:
W mordę, niby sobie zdawałam, ale.....Miałam do pomocy 3 kolegów. Grill, piffo, kurczaczek, rękawiczki wszystko przygotowane. I......po samym zdjęciu darni ( miałam trawnik z rolki, juz dobrze ukorzeniony :-D prawie wzywałam pogotowie, bo myślałam, ze na zawal mi zejdą. Fakt, sami prezesi, dyrektorzy :-D :P żaden nie zaprawiony w machaniu łopatą. Efekt, ja myślałam, ze bede folie rozwijała pod wieczór, a tu nawet dziury ni ebyło, było za to wieczorem :piwko: :piwko: :piwko:

Wczoraj sie wśiekłam, bo miałam obawy ze do Bożego Narodzenia nie zdążę i pognałam po budowlańców, robili na działce obok i, tadam, tadam, fachowcy jak złapali za szpadle, to po 3 godzinach razy 3 chłopa. oczko zaczęło wyglądać :yahoo: :yahoo: :yahoo: Pochodziłam ze swoja babska, aluminiowa łopata i nadawałam kształt. Dzisiaj, kosmetyka i mam nadzieje juz folia :yess:
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2008-04-08, 10:57   

monkeymonk napisał/a:
heh, 7x5 brzmi ambitnie ale nie ma podanej glebokosci. moze bedzie na pol szpadla :lol: tak na serio to moje duze oko to okrag na 5 m i 1.7 glebokosci. nie wiem czy jeszcze raz bym sie zabral za takie kopanie. a i tak mam sam piach - zero gliny, kamieni itp.
trzymam kciuki i czekam na fotki
ps. licz sie z kosztami. zaczynajac od folii (do oczek nie budowlanka), poprzez pompy, filtry, lampe uv, skonczywszy na roslinach - wszystko bedzie musialo byc najwieksze. oko to nie jest tania inwestycja
Ja mam już jedno oczko :) to moje drugie. Beda obok siebie, ma byc tzw ogód wodny, połączony strumieniem. Folia juz zakupiona, lilie też, a ryby czekaja na przeprowadzkę. Głebokośc juz podaję, w najgłebszym miejscu jest 1 m. Najpłydsza półka 20 cm, pózniej 50 cm itą chyba pogłebie do 80 cm. Dzisiaj jeszcze bede dumała
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-04-08, 12:02   

Gosia@ napisał/a:
Ja mam już jedno oczko to moje drugie. Beda obok siebie, ma byc tzw ogód wodny, połączony strumieniem. Folia juz zakupiona, lilie też, a ryby czekaja na przeprowadzkę. Głebokośc juz podaję, w najgłebszym miejscu jest 1 m. Najpłydsza półka 20 cm, pózniej 50 cm itą chyba pogłebie do 80 cm. Dzisiaj jeszcze bede dumała


to fajnie, ze wiesz co robisz. tez mam dwa oczka polaczone strumieniem. mam nadzieje, ze nie obrazilas sie za ten dowcip o glebokosci ;)
z przeprowadzka ryb nie spiesz sie tak bardzo. paradoksalnie pewnie im lepiej w tym mniejszym oku ze znana im woda.
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2008-04-08, 12:21   

monkeymonk napisał/a:
Gosia@ napisał/a:
Ja mam już jedno oczko to moje drugie. Beda obok siebie, ma byc tzw ogód wodny, połączony strumieniem. Folia juz zakupiona, lilie też, a ryby czekaja na przeprowadzkę. Głebokośc juz podaję, w najgłebszym miejscu jest 1 m. Najpłydsza półka 20 cm, pózniej 50 cm itą chyba pogłebie do 80 cm. Dzisiaj jeszcze bede dumała


to fajnie, ze wiesz co robisz. tez mam dwa oczka polaczone strumieniem. mam nadzieje, ze nie obrazilas sie za ten dowcip o glebokosci ;)
z przeprowadzka ryb nie spiesz sie tak bardzo. paradoksalnie pewnie im lepiej w tym mniejszym oku ze znana im woda.
Spoko, spoko :) zaraz wrzuce zdjecia
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-04-08, 13:51   

Jak czytam twoje posty to wychodzi z nich samo życie.Są ludzie do myślenia i rządzenia i muszą byc ludzie do ciężkiej roboty.Przy kopaniu oczka w plecki troszkę wchodzi ;) Czekam na fotki.
 
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2008-04-08, 18:41   

judym napisał/a:
Jak czytam twoje posty to wychodzi z nich samo życie.Są ludzie do myślenia i rządzenia i muszą byc ludzie do ciężkiej roboty.Przy kopaniu oczka w plecki troszkę wchodzi ;) Czekam na fotki.
Powiem Ci tak, nie wiem jak Jarek, to zrobił, ale oczko 7x5, to kawał, naprawdę kawał roboty :-( można mieć serdecznie dosyć. Wczoraj budowlańcy zrobili generalnie wykop. Dzisiaj wizja mnie sie zmieniła, tzn, ukłąd półek i mąż kolejne taczki wozi. jeden kolega skończył z kontuzja barku, a drugi nabawił się wstretu do robót ziemnych, na lata jak twierdzi. Oj, okupione potem bedzie, to moje oczko. Jutro mam nadzieję, juz folia. Modle się, by deszcz nie spadł
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-04-08, 18:58   

A nie za zimno na folię? U mnie nawet słońca na lekatrwo :???:
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-04-08, 19:10   

Cytat:
Powiem Ci tak, nie wiem jak Jarek, to zrobił, ale oczko 7x5, to kawał, naprawdę kawał roboty
Wstyd się przyznać ale jak już pisałem u siebie w galerii większość prac ziemnych zrobiłem z ojcem ( 45lat pracy szpadlem i łopata :P i co jak co ale w tym jest mistrzem :good: dzisiaj to już chyba nie ma takich ) z czego ja bardziej dyrygowałem i rządziłem :piwko: a ojciec kopał :P Niestety ale kopać też trzeba umieć choć na oko wydaje się to prosta czynność ,sam bym się pewnie zajechał a ojcu poszło jak po maśle choć jest prawie 30 lat odemnie starszy :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2008-04-08, 19:13   

Adalbert napisał/a:
A nie za zimno na folię? U mnie nawet słońca na lekatrwo :???:
Zimnojak cholera. Przemoczyłam buty i skarpetki. Folia się rozgrzewa w pomieszczeniu z koloryferem na maxa nastawionym. Nie mam wyjścia, muszę kłaść folię, bo jak spadnie deszcz, to zrobi masakre z moimi z trudem modelowanymi pólkami :-(
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2008-04-08, 19:15   

JAREK G napisał/a:
Cytat:
Powiem Ci tak, nie wiem jak Jarek, to zrobił, ale oczko 7x5, to kawał, naprawdę kawał roboty
Wstyd się przyznać ale jak już pisałem u siebie w galerii większość prac ziemnych zrobiłem z ojcem ( 45lat pracy szpadlem i łopata :P i co jak co ale w tym jest mistrzem :good: dzisiaj to już chyba nie ma takich ) z czego ja bardziej dyrygowałem i rządziłem :piwko: a ojciec kopał :P Niestety ale kopać też trzeba umieć choć na oko wydaje się to prosta czynność ,sam bym się pewnie zajechał a ojcu poszło jak po maśle choć jest prawie 30 lat odemnie starszy :)
Szacunek dla taty. U mnie budowlańcy powiedzieli, że jakby wiedzieli, że to tyle kopania, to by sie nie zdecydowali. Trzech, młodych, silnych chłopaków, co na codzień kopia fundamenty ;)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny