wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
folia lepsza od sitkobetonu!!!
Autor Wiadomość
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-04-04, 20:26   

bakteria napisał/a:
W tym tekscie odnosze sie do artykulu "dlaczego siatkobeton?"
Znajdziecie go klikajac na gornym pasku strony oczkawodne.net(oczko)
Nie do konca zgadzam sie z tym tekstem ze siatkobeton jest pod kazdym wzgledem lepszy(poza mozolna budowa).
Byc moze nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale zauwazylem tam pewne braki.
Moje oczko wodne ma podklad foliowy ale w srodku jest wylozone kamieniem co pozwala bardzo latwo zamaskowac roznego rodzaju kable,pompy i weze od pomp, kosze na roslinami itp.
A poza tym wyglada bardzo estetycznie i chyba jednak bardziej naturalnie niz beton ktory musi byc pokryty glonami aby wygladal w miare natralnie.
Woda w moim oczku dzieki kamieniom jest bardzo przejrzysta wrecz krystalicznie przejrzysta(pomagam sobie roznymi srodkami w plynie lub granulatami antyglonowymi)
dzieki czemu kompiel w nim jest bardzo przyjemna.
A co do kretow, myszy itp. ktore moga przedziurawic folie mysle ze to troche obawy na wyrost. Moj ogrodnik z ktorym budowalem oczko ma swoje juz z 10 lat nic sie nie stalo.
Mi z reszta dal dozywotnia gwarancje.
Na razie to tyle czekam na odpowiedz autora tekstu.


z ta czysta woda dzięki kamieniom to nieźle przywaliłeś :hehe:
Co do betonu to każdy beton wygląda o wiele bardziej naturalnie niż folia - beton to zmielona skała po związaniu tez wygląda jak skała i nie musi obrastać glonami. Poza tym beton to materiał naturalny a folia sama chemia ;)

co preparatów za 6-12 zł to ja bym nie ryzykował - markowe bezpieczne preparaty to koszt 25-50 zł a nawet 100 zł za butelkę

no chyba ze masz oczko wielkości akwarium to tyle Cię to wyniesie ;)
Swoja drogą, podobnie jak inni chętnie bym zobaczył to idealne oczko w którym kamienie klarują wodę. Czekamy na temat w galerii i zdjęcia.
autor
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-04-04, 20:26   

Faktycznie musze powrzucać kamieni do oczka bo powoli robi sie zielono mi :hehe:
a tak na powarznie, byłem ostatnio w Czechach gdzie burmistrz prezentowal nam wlasnie zbiornik wodny (kąpielowy) wylozony on był wlasnie kamieniami, woda czysciutka, sam sie dziwilem, ale poznij pokazał nam jedna rzecz bez której woda taka by nie była tzn stały przepływ wody. Woda prowadzona przez filtr mechaniczny, jak mowil ( o ile dobrze zrozumialem) to gąbki oraz zwir :? woda pompowana z rzeki :P
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-04-04, 21:08   

Mam oczko z foli i wyłożone kamieniami polnymi,ale że one oczyszczają mi wodę,śmiem wątpic.Jak dla mnie kamienie spełniają tylko estetyczne wykończenie oczka,a o czystośc dba filtr i obsada roślin.
 
 
 
bakteria 
Nowy


Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd: Pyrzyce
Wysłany: 2008-04-06, 04:00   

nie no jak beton wyglada naturalnie i doniczki w tym oczku rownie naturalnie to gratuluje. :hehe:
Pozdrawiam :good:
_________________
bakteria
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-04-06, 08:52   

bakteria napisał/a:
nie no jak beton wyglada naturalnie i doniczki w tym oczku rownie naturalnie to gratuluje. :hehe:
Pozdrawiam :good:

Każdy ma inny gust ;)
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
hepik 
Entuzjasta



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 585
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 2008-04-06, 09:12   

A co z tymi dennymi kamieniami czyszczącymi?
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-04-06, 09:37   

sam mam oczko z folii ale naprawde nie mam nic do siatkobetonu. i w jednym, i w drugim przypadku i tak mozna odpuscic sobie wiekszosc doniczek lub przynajmniej je zamaskowac
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-04-06, 09:41   

ja mam oczko z foli ,w środku 3 kamienia i mam wodę czystą ,ale to raczej nie dzięki tym kamieniom ale wiem ze to dzięki mojemu filtru i zaczynających rosnąć roślin. Oczko nigdy nie widziało chemii a kiedy rośliny się rozrosną będzie to wyglądało bardzo naturalnie :P i z tym chyba wszyscy sie zgodzą ;)
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
wiktor 
Uczestnik


Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 53
Skąd: jasło
Wysłany: 2008-04-06, 10:05   

ja mam posadzone rośliny w doniczkach zrobionych z geowłókniny i zamaskowane są tak jak na zdjęciu i pulki mam wysypane kamieniami bez filtra bym nie miał czystej wody
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-04-06, 11:30   

jakas nieszczelnosc czy spusciles wode? off topic
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
wiktor 
Uczestnik


Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 53
Skąd: jasło
Wysłany: 2008-04-06, 13:18   

nie to podczas czyszczenia
 
 
aza 
Początkujący


Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd: poznań
Wysłany: 2008-04-07, 22:01   

Folie maskujecie kamieniami a przecież siatkobeton też można przepięknie ozdobić i nie wierzę że można idealnie zamaskować folię jeszcze nie widziałam.Za to pod łodzią przy głównej trasie (chyba na Tuszyn)jest wielki sklep ogrodniczy z mega przecudownym oczkiem i przwspaniałą wielka kaskadą-byłam nawet ogladać.Jest z siatkobetonu i tak pięknie wszystko wykończone ,że betonu prawie nie widać -wyglada jak sama natura.Jak będę leciała tą trasą to wrzucę Wam fotki-cudo :pa:
 
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-04-07, 22:06   

aza napisał/a:
Folie maskujecie kamieniami a przecież siatkobeton też można przepięknie ozdobić i nie wierzę że można idealnie zamaskować folię jeszcze nie widziałam

niby tak. pytanie tylko po co bawic sie w siatkobeton, ktory pozniej i tak chcesz zakryc kamieniami? chyba, ze zwyczajnie pasuje Ci konsystencja i widok betonu jako materialu.

aza napisał/a:
nie wierzę że można idealnie zamaskować folię jeszcze nie widziałam.

zapraszam do mojej galerii ... pod koniec lata ;)
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-04-07, 22:21   

Do mojej można zajrzeć nawet teraz nie czekając do lata :P A jeszcze gdybym miał kamienie płaskie a nie otoczaki to byłoby już super :P niestety w okolicy za darmochę ewentualnie za :piwko: tylko otoczaki :?
aza napisał/a:
Za to pod łodzią przy głównej trasie (chyba na Tuszyn)jest wielki sklep ogrodniczy z mega przecudownym oczkiem i przwspaniałą wielka kaskadą-byłam nawet ogladać.Jest z siatkobetonu i tak pięknie wszystko wykończone ,że betonu prawie nie widać -wyglada jak sama natura.Jak będę leciała tą trasą to wrzucę Wam fotki-cudo :pa:
Znam to oczko i pewnie w najbliższym czasie pojadę do Łodzi to mogę wam fotki zrobić :P Jest tylko jedno ale, że nie robiła tego jedna osoba tylko pewnie kilka i to doświadczonych i samo wykonanie też kosztowało sporo :( a niestety nie wszyscy mają taki budżet i takie możliwości terenowe
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-04-07, 22:24   

JAREK G napisał/a:
A jeszcze gdybym miał kamienie płaskie a nie otoczaki to byłoby już super

Jarek, myslisz ze z plaskimi byloby lepiej? otoczaki chyba latwiej ulozyc bez zaprawy, wzajemnie sie klinuja.
ja chce przeprowadzic cala operacje bez spuszczania wody. oczywiscie w plytkim oczku, gdzie siegam do dna
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny