wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
folia lepsza od sitkobetonu!!!
Autor Wiadomość
bakteria 
Nowy


Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd: Pyrzyce
  Wysłany: 2008-04-04, 01:19   folia lepsza od sitkobetonu!!!

Witam.
W tym tekscie odnosze sie do artykulu "dlaczego siatkobeton?"
Znajdziecie go klikajac na gornym pasku strony oczkawodne.net(oczko)
Nie do konca zgadzam sie z tym tekstem ze siatkobeton jest pod kazdym wzgledem lepszy(poza mozolna budowa).
Byc moze nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale zauwazylem tam pewne braki.
Moje oczko wodne ma podklad foliowy ale w srodku jest wylozone kamieniem co pozwala bardzo latwo zamaskowac roznego rodzaju kable,pompy i weze od pomp, kosze na roslinami itp.
A poza tym wyglada bardzo estetycznie i chyba jednak bardziej naturalnie niz beton ktory musi byc pokryty glonami aby wygladal w miare natralnie.
Woda w moim oczku dzieki kamieniom jest bardzo przejrzysta wrecz krystalicznie przejrzysta(pomagam sobie roznymi srodkami w plynie lub granulatami antyglonowymi)
dzieki czemu kompiel w nim jest bardzo przyjemna.
A co do kretow, myszy itp. ktore moga przedziurawic folie mysle ze to troche obawy na wyrost. Moj ogrodnik z ktorym budowalem oczko ma swoje juz z 10 lat nic sie nie stalo.
Mi z reszta dal dozywotnia gwarancje.
Na razie to tyle czekam na odpowiedz autora tekstu.
_________________
bakteria
 
 
hepik 
Entuzjasta



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 585
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 2008-04-04, 06:26   

Cytat:
Woda w moim oczku dzieki kamieniom jest bardzo przejrzysta wrecz krystalicznie przejrzysta


A niech to jasny gwint ściśnie!
To ludzie kombinują z filtrami,lampami UV,ze skarpet teściowe obdzierają,roślinami oko zaśmiecają,wory torfu na dnie zatapiaja a to wystarczy tylko odpowiedni kamień na dno położyć?
To jakiś specjalny rodzaj kamienia ?
I gdzie go można kupić?

Cytat:
Mi z reszta dal dozywotnia gwarancje.


Znaczy do końca swego,twego czy folii życia?
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-04-04, 08:13   

A ja sie z tym nie zgodzę ,widziałem kilka oczek wyłożonych kamieniami. Tylko i włacznie dzięki filtracji można takie oczko utrzymać w czystości (no i rośliny) Kiedy nie ma tego to szybko stanie się brudne i ciężko oczyścić kamienie z brudu.
Cytat:
Woda w moim oczku dzieki kamieniom jest bardzo przejrzysta wrecz krystalicznie przejrzysta(pomagam sobie roznymi srodkami w plynie lub granulatami antyglonowymi)

masz wodę czystą dzięki chemii ,ale jak ja odstawisz to będzie brudno ;)
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-04-04, 11:09   

wysokiej klasy ten ogrodnik skoro kazal Tobie lac do oczka cala dostepna chemie :)
wykladanie dna kamieniami tez ma niestety sporo wad
ciezko usuwac osady z takiego podloza
poczytaj posty na tym forum, dowiesz sie wiecej ciekawych i sprawdzonych metod,niz doradzal TObie ten pseudo-ogrodnik
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2008-04-04, 13:22   

wiekszość z nas tu na forum raczej stara się unikania chemi ,ciekawe jak się rybki czyją w takiej wodzie ;) ,a druga sprawa to ja bym się bał wejść do takiej chemicznej wody na kąpiel :hehe:
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
Ostatnio zmieniony przez iwosek 2008-04-04, 20:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
bakteria 
Nowy


Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd: Pyrzyce
Wysłany: 2008-04-04, 13:30   

Rybki czuja sie wysmienicie ja z reszta rowniez. Te srodki nie powoduja rzadnych skutkow ubocznych dla ryb, roslin, ani dla ludzi. Kupicie te produkty w kazdym skepie ogrodniczym.
Bez obaw :good:
_________________
bakteria
 
 
barba50 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 254
Skąd: Warszawa/Czarnów
Wysłany: 2008-04-04, 13:45   Re: folia lepsza od sitkobetonu!!!

bakteria napisał/a:
Witam.
oczko ma swoje juz z 10 lat nic sie nie stalo.
Mi z reszta dal dozywotnia gwarancje.
Na razie to tyle czekam na odpowiedz autora tekstu.

Na czyje życie ta gwarancja ?
Mój sąsiad też ma takie oczko - tzn. wyłożone folią i na folii kamienie łączone na cement.
Sprawuje się chyba nieźle , chociaż to chyba inna kategoria i też ma swoje zalety i wady.
_________________
Pozdrawiam . Tomek
 
 
 
bakteria 
Nowy


Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd: Pyrzyce
Wysłany: 2008-04-04, 13:51   

Nie polecam laczyc kamieni betonem bo beton z czasem peka i sie kruszy nie wyglada to zbyt estetycznie, a poza tym jest malo naturalne.
_________________
bakteria
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-04-04, 14:07   

oko moze byc wylozone kamieniami jak jest odkurzacz do oczek. warunek - kamienie musza byc duze, maly zwir zostanie wciagniety do srodka. tez nie jestem za laczeniem kamieni betonem.
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
bakteria 
Nowy


Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd: Pyrzyce
Wysłany: 2008-04-04, 14:52   

nie potrzeba rzadnego odkurzacza osad jest naprawde minimalny.
Ale zgadzam sie co do duzych kamieni(takie wlasnie mam) powinny byc tez jak najbardziej plaskie. chodzby po to by latwij sie po nich chodzilo, bo jak wiecie kamien pod woda jest strasznie slizki i mozna wywinac niezlego orla. 8)
_________________
bakteria
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-04-04, 15:38   

minimalny to on jest w sezonie (jak rosliny rusza) albo przy stosowaniu srodkow chemicznych. zobacz w galerii np u Jarka jak wyglada osad o tej porze w naturalnym zbiorniku.
natomiast zgodze sie, ze oko wylozone duzymi kamieniami fajnie wyglada. planuje tak u siebie. jak masz fotki swojego oczka to wklej tutaj - chodzi mi o dno
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-04-04, 16:18   

bakteria napisał/a:
Rybki czuja sie wysmienicie ja z reszta rowniez. Te srodki nie powoduja rzadnych skutkow ubocznych dla ryb, roslin, ani dla ludzi. Kupicie te produkty w kazdym skepie ogrodniczym.
Bez obaw :good:

Tylko po co wydawać co jakiś czas pieniądze jak można wsadzić piękne rośliny i dobry filtr ,nawet pracy jest mniej
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
bakteria 
Nowy


Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd: Pyrzyce
Wysłany: 2008-04-04, 17:48   

A ile kosztuje dobry filtr? bo granulat lub plyn od 6-12 zl zalezy od firmy, pojemnosci zbiornika i tak dalej i stosujesz go raz na poczatku wiosny i raz pod koniec lata No max to 3 razy w roku. jedno opakowanie granulatu starcza na rok albo i na dwa(moje oczko ma pojemnosc ok 5.5 m3).
Sprawa druga filtr zajmuje duzo miejsca, a ja juz mam pompe a ze staram sie zeby to ladnie wygladalo wszystko maskuje kamienie. a ma byc jeszcze oswietlenie pod woda nie wiem czy to sie sprawdzi ale korci mnie zeby zalozyc.
Roslinki jak najbardziej ale bez przesady nie chce aby moje oczko bylo zarosniete.
Chcecie filtry to je zakladajcie.
_________________
bakteria
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-04-04, 18:04   

bakteria napisał/a:
A ile kosztuje dobry filtr? bo granulat lub plyn od 6-12 zl zalezy od firmy, pojemnosci zbiornika i tak dalej i stosujesz go raz na poczatku wiosny i raz pod koniec lata No max to 3 razy w roku. jedno opakowanie granulatu starcza na rok albo i na dwa(moje oczko ma pojemnosc ok 5.5 m3).
Sprawa druga filtr zajmuje duzo miejsca, a ja juz mam pompe a ze staram sie zeby to ladnie wygladalo wszystko maskuje kamienie. a ma byc jeszcze oswietlenie pod woda nie wiem czy to sie sprawdzi ale korci mnie zeby zalozyc.
Roslinki jak najbardziej ale bez przesady nie chce aby moje oczko bylo zarosniete.
Chcecie filtry to je zakladajcie.


Oczywiście oczko jest Twoje i Twoja decyzja jak ono będzie wyglądać i tak jak zawsze powtarzam oczko powinno się podobać przede wszystkim właścicielowi :)
Natomiast zdecydowana większość forumowiczów stara się utrzymać oczko w czystości naturalnymi sposobami czyli bez chemii , jest o wiele większa satysfakcja z utrzymania wody w dobrym stanie naturalnymi środkami niż pójście na łatwiznę i wsypania "cuda" do wody , które jednak wielu z nas nie przekonuje o swojej skuteczności , a jeżeli już to na krótką metę.
Filtry też co nie którzy robią sami i co ciekawe z przyjemnościa :) i z jeszcze większą dumą patrzą na swoją czystą wodę bez chemii.
Rośliny są ozdobą oczka wodnego , oczywiście że nie ma co przesadzać ale należy pamiętać że to one w głównej mierze są odpowiedzialne za jakość wody a także za różnorodność mieszkańców naszego oczka.
Lampy w oczku , oczywiście to rzecz gustu a o tym się nie dyskutuje.Ztego co pamiętam chyba nie mamy wielu oczkomaniaków z lampami podwodnymi :)
Zapraszam do założenia swojej galerii , bo w tej chwili rozmawiamy o Twoim oczku ,którego nikt nie widział :)
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-04-04, 19:03   

hepik napisał/a:
Cytat:
Woda w moim oczku dzieki kamieniom jest bardzo przejrzysta wrecz krystalicznie przejrzysta


A niech to jasny gwint ściśnie!
To ludzie kombinują z filtrami,lampami UV,ze skarpet teściowe obdzierają,roślinami oko zaśmiecają,wory torfu na dnie zatapiaja a to wystarczy tylko odpowiedni kamień na dno położyć?

:hehe: A ja wczoraj filtr odpaliłem i całkiem niepotrzebnie teraz już wiem że ta czysta woda to dzięki tym kamieniom ;) A tak na poważnie to o tej porze faktycznie na kamieniach jest sporo osadu ( choć już dziś sporo mniej ):? ale później on znika , a na wszelki wypadek dno pod kamieniami jest tak ukształtowane że ma delikatny spadek w kierunku wody głębokiej gdzie nie ma kamieni a jest pompa i ewentualnie można łatwiej powyławiać osad ::
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny