wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
pęknięcia
Autor Wiadomość
czarny b 
Nowy


Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 6
Wysłany: 2008-03-28, 17:09   pęknięcia

witam mam takie pytanko jesienią zeszłego roku zrobiłem oczko z siatkobetonu ale chyba popełniłem błąd nie zalewając go na zimę wodą teraz zauwarzyłem lekkie pęknięcia chyba przez zamarzającą ziemię pod betonem czy zamazanie pęknięć silikonem rozwiąże problem
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-28, 17:16   

Nie dawaj silikonu, tez po pierwszej zimie miałem pękniecie w oku ( z 10 lat temu)- najlepiej zaprawić zaczynem cementowym, albo preparatem ceresit CR 65 rozrobionym jak szpachla.
silikon prędzej czy później puści.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
barba50 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 254
Skąd: Warszawa/Czarnów
Wysłany: 2008-03-28, 23:05   

Jeśli pojawiły się pęknięcia, to może jest to wynik jakiegoś błędu w budowie - wiesz jak robiłeś oko to może wydedukujesz dlaczego- napisz. Gdyby był to wynik błędu w budowie, to te pęknięcia mogą się odnawiać i może w takim przypadku lepiej zastosować uszczelnienie zaprawą bardziej elastyczną - np. Ceresit CR66 - droższy od CR65, ale zalecany na podłoża niestabilne.
_________________
Pozdrawiam . Tomek
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-29, 00:40   

To pęknięcie u mnie wynikało z mojego błędu , po prostu zabrakło mi troszkę siatki i nie chcąc kupować nowej rolki dałem tam inną siatkę i w tym miejscu pękło, ale po uszczelnieniu jest ok już z 10 lat.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
czarny b 
Nowy


Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 6
Wysłany: 2008-03-30, 17:08   

ok dzięki za porady
 
 
robertplus 
Nowy


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 6
Skąd: Poznań
  Wysłany: 2008-04-22, 08:35   Problem z oczkiem z siatkobetonu

Witam! Mój problem polega na tym że nie dalem przy budowie oczka żadnego uszczelniacza jest to zwykły beton o grubości około 3-4 cm ale pomalowany farbą do basenów malowane bylo 2 razy. Oczko było budowane rok temu i wody ubywało minimalnie w zimie nic nie ubyło natomiast od momentu dodatnich temperatur wody ubywa i to znacznie teraz brakuje okolo 30 cm wody. W niektórych miejscach widać małe ślady rdzy na betonie być może farba nie pokryła dobrze betonu a może po prostu sie nie nadaje, teraz nie wiem jak mogę to naprawic czy spuścic wode jakoś oczyścic ściany oczka i pomalować jeszcze dwa razy inna lepszą farba do basenów czy może jest inna metoda na uszczelnienie zbiornika, czekam na jakieś dobre rady.
 
 
asa 
Bywalec



Dołączyła: 07 Lut 2008
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-22, 08:58   

Ja osobiście najpierw dokładnie sprawdziła bym czy gdzieś nie ma pęknięcia lub wycieku.
Ja tak miałam w zeszłym tygodniu i zdrowo się przestraszyłam a okazało się że dzieciaki porobiły tamy na kaskadzie i woda uciekała bokiem.
_________________
Pozdrawiam Joanna
 
 
 
robertplus 
Nowy


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-04-22, 10:13   

Wyciek na kaskadzie odpada bo jeszcze nie był włączony filtr, oczko sprawdzałem dokładnie od momentu ubywania wody i pęknięć też nie widziałem również myślałem że to może być uszkodzenie zbiornika po zimie ale jednak nie chyba że na samym dnie tam nie bardzo widać bo jest troche piasku i mułu. Czy macie jakieś rady czym najlepiej czyścić taki pomalowany beton z glonów i brudu?
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-04-22, 17:40   

Cytat:
Czy macie jakieś rady czym najlepiej czyścić taki pomalowany beton z glonów i brudu?
Myjką ciśnieniową , a co do ubytków wody to obawiam się że może to być jednak pęknięcie :?
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-22, 17:52   

Już po ptakach, ale nie trzeba było malować. Ale skoro to zrobiłeś to skoro farba odłazi, to musisz ciągnąć ta samą chemią (Ty wiesz co to było). Jak wszystko oczyścisz to okaże się też czy nie ma pęknięcia. Nie wiem na ile elastyczne są te powłoki, może wystarczy tylko farba na ewentualne pęknięcie.
Pozdro, Bajbas
PS. Myjka owszem, ale potem papier ścierny i dobra mocna szczotka do rdzy (najpierw, może być na wiertarce - uwaga oczy!).
1. Myjka
2. Detergent
3. Suszenie
4. Szczotka
5. Papier
6. Odkurzanie
7. Odtłuszczanie
8. Malowanie
 
 
barba50 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 254
Skąd: Warszawa/Czarnów
Wysłany: 2008-04-22, 20:52   

Sądzę że zamiast malowania farbą konieczne jest pokrycie skorupy zaprawą uszczelniającą,
tylko najpierw trzeba zlokalizować i usunąć nieszczelność.
_________________
Pozdrawiam . Tomek
 
 
 
asa 
Bywalec



Dołączyła: 07 Lut 2008
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-22, 23:04   

barba50 napisał/a:
Sądzę że zamiast malowania farbą konieczne jest pokrycie skorupy zaprawą uszczelniającą,
tylko najpierw trzeba zlokalizować i usunąć nieszczelność.

Ja cały czas mam wrażenie że musi to byc pęknięcie bądź jakiś niekontrolowany wyciek.
robertplus napisał/a:
teraz brakuje okolo 30 cm wody

Wydaje mi się że to troszkę za dużo jaktylko nieszczelne oczko
_________________
Pozdrawiam Joanna
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-04-23, 00:47   

Też tak myślę - pękniecia betonu są mnijsze od milimetra i trudno je wypatrzyć - szczególnie pod farbą
może być też tak ze zbrojenie nie ma dostatecznej otuliny - rdzewieje i w to miejsce wchodzi woda i ucieka.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
robertplus 
Nowy


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-04-23, 10:51   

W nastepnym tygodniu będę spuszczał całą wode i wyczyszcze oczko wtedy dowiem sie czy są pęknięcia. Postaram się wtedy naprawić uszkodzenia a co radzicie zrobić po załataniu ewntualnych pęknięć? Użyć na beton jakiejś zaprawy uszczelniającej czy zostać przy farbie do basenów?
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-23, 12:03   

barba50 napisał/a:
Sądzę że zamiast malowania farbą konieczne jest pokrycie skorupy zaprawą uszczelniającą,

może być za późno ("po ptakach"). Oczywiście taka powinna być kolejność, doszczelnienie przez wywołanie reakcji chemicznej w betonie (dodatek w trakcie roboty, lub malowanie po) a potem można - jeśli ktoś lubi - farbą. Teraz pytanie do chemików czy farba mająca takie a nie inne rozpuszczalniki nie spowodowała, że użycie chemii doszczelniającej beton będzie nieskuteczne. Tu trzeba mieć naprawdę sporą wiedzę o tych chemikaliach by przesądzić sprawę. Ja jej nie mam, ale byłbym ostrożny w wiarę że to rozwiązanie będzie OK.

robertplus napisał/a:
Użyć na beton jakiejś zaprawy uszczelniającej czy zostać przy farbie do basenów?
jak pisałem kwestia elastyczności tej powłoki a wielkość pęknięć. Znów pytanie do fachowców. To nie można tak na chłopski rozum. Dam Ci przykład z innej beczki, ale podobny. Farba emulsyjna akrylowa nie pokrywa pęknięć muru, lateksowa bez problemu.

Oskrob ściany i zobaczysz czy są, jeśli tak to jakie pęknięcia. Wtedy będzie można dyskutować dalej.
:piwko: Bajbas
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny