wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
pęknięcia
Autor Wiadomość
Radek G. 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 135
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-08-20, 21:47   

Beton zagęszcza się w celu pozbycia się pęcherzy powietrza oraz żeby dobrze wypełnił wszystkie zakamarki (jest to szczególnie ważne gdy beton jest gęsty ) . Zagęszczarki do betonu można wynająć w każdej wypożyczalni sprzętu budowlanego. Ja osobiście zagęszczałem wiertarką z młotem udarowym ( skonstruowałem do niej specjalną końcówkę).
Cytat:
cementu w betonie było az nadto
Przyczyną pęknięć może być również zbyt duża zawartość cementu w betonie.
_________________
Pozdrawiam
Radek G.
http://forum.oczkowodne.n...?t=2856&start=0
 
 
alibaba 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 450
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2009-08-20, 22:43   

Teraz już szkoda myśleć nad przyczynami :-( , pozostaje ci faktycznie wyłożyć żywicą lub folią ;) . Przed zrobieniem oczka z siatkobetonu trzeba sie naprawde zastanowić bo to bardzo sztywna skorupa jakikolwiek ruch gruntu i mamy pęknięcia :-(
_________________
moje Akwarium roślinne
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-08-20, 23:08   

alibaba napisał/a:
Przed zrobieniem oczka z siatkobetonu trzeba sie naprawde zastanowić bo to bardzo sztywna skorupa jakikolwiek ruch gruntu i mamy pęknięcia


ale to nie jest siatkobeton- za gruba ścianka i dlatego pęka

wg .mnie za słabe zbrojenie. Ile dałeś warstw siatki?

ja bym spróbował to zrobić tak:

rozkuć w miejscach pęknięcia aby się dostać do zbrojenia, porządnie za-zbroić łącząc nowe zbrojenie ze starym i zabetonować
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
alibaba 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 450
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2009-08-20, 23:16   

to fakt, 10 cm to prawie żelbeton tylko zbrojenie powinno być inne w takim przypadku
_________________
moje Akwarium roślinne
 
 
 
misza 
Nowy


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 9
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2009-08-22, 11:11   

AurorA napisał/a:
Ile dałeś warstw siatki?

chyba jedną..
AurorA napisał/a:
rozkuć w miejscach pęknięcia aby się dostać do zbrojenia, porządnie za-zbroić łącząc nowe zbrojenie ze starym i zabetonować

pomysł niezły tylko że po każdym nalaniu wody oprócz starych pęknięć pojawiają sie nowe i wydaje mi sie że to może byc taka syzyfowa praca..
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-08-23, 00:43   

misza napisał/a:

pomysł niezły tylko że po każdym nalaniu wody oprócz starych pęknięć pojawiają sie nowe i wydaje mi sie że to może byc taka syzyfowa praca..


...przy jednej warstwie siatki na pewno. Powinno być minimum 4 warstwy na tak duży zbiornik.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-24, 17:03   

misza napisał/a:
pomysł niezły tylko że po każdym nalaniu wody oprócz starych pęknięć pojawiają sie nowe i wydaje mi sie że to może byc taka syzyfowa praca..

masz rację, człowieku jedna warstwa siatki, wolne żarty!
Prosta sprawa, daj trzy warstwy i każdą warstwę obrzuć jak do tynkowania. To co zrobiłeś to jakby forma dla oczka z siatkobetonu. Skorupa ma się ruszać! Sztywnej dużej skorupy tego się nie da zrobić przy dużym oczku.
Albo stary sposób - folia do środka, będzie na wieki, przy takim podłożu. Laminat też wchodzi w grę, ale tam też trzeba bardzo pilnowac technologii, a jak widzę z tym u Ciebie nie najlepiej. Może jednak folia.
:piwko: Bajbas
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2009-08-24, 17:06   

Moim zdaniem też folia była by :good: 0,5mm powinna wystarczyć, tylko zabezpiecz folię przed tym betonem bo o przetarcia nie trudno.
 
 
misza 
Nowy


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 9
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2009-08-24, 19:31   

chyba jednak mam 2 warstwy siatki rabitza. dokładnie nie pamietam ale oczko robiłem według tego przepisu:klik
a co do żywicy może ktoś cos polecic. epoksydowa czy polietrowa?? moze byc na pw zeby nie smiecic. np. z tej stronki??
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-25, 09:00   

misza napisał/a:
epoksydowa

lepsza

Każda będzie dobra. Ale pilnuj warunków technologicznych (temperatura, wilgotność) i dobrze wyciśnij powietrze. Przy tym podłożu to będzie łatwe, jeśli się przyłożysz do roboty. Czytaj jak się takie rzeczy robi na stronach dla żeglarzy, a nie na forach o oczkach. Jak dobrze zrobisz to oczko będzie wieczne.
Bajbas
 
 
Wachu 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 57
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 2010-03-25, 16:56   

Witam, czy ktoś z "oczkomaniaków" może mi doradzić co zrobić z pęknięciami w oczku?
Przed zimą oczko nie było napełnione do końca i wzdłuż półki na 50cm pojawiło się pęknięcie o szerokości poniżej 1mm. Po odczyszczeniu pęknięcie poszerzyło się do 1cm (widać siatkę rabitza) Jak tylko znajdę kabel to zapodam fotki.

Co robić? Zagęszczony ceresit cr65, a może zalać to sporą warstwą betonu? Czy w ogóle nie bawić się w naprawy i wyścielić oczko folią :-( . Słyszałem również o dość drogich ale dobrych środkach wykończeniowych, które imitują gume i są bardzo elastyczne.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-03-26, 00:18   

u mnie też widzę ryskę ale 5 cm od góry to mi nie przeszkadza, jak znajdę czas to zasmaruje ceresitem albo zaczynem cementowym.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Wachu 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 57
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 2010-03-26, 12:58   

Dodaję fotki:






Czy sam ceresit cr65 wystarczy? Cały czas zastanawiam się co by było gdybym wylał na to cement ...
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-26, 23:46   

Rany, czy ten temat nigdy się nie wyczerpie?!
Ta skorupa się "rozłożyła" i jeśli nadal tak będzie się to żaden ceresit nie pomoże. Ma o tyle sens, że zabezpieczy siatkę. Szybciej dawałbym coś a'la opaska na tej części co pęka. A więc siatka rabitza, obrzucona, potem kolejna, ale szersza od poprzedniej znowu obrzucona i kolejna jeszcze szersza. Tak by ta opaska miała jak największą szerokość przylegania do betonu (na czuja, pierwsza szer np. 20- 30 cm, druga 40, trzecia ponad 50). Pierwszą dałbym na klej do glazury, by się dobrze złapała betonu, najlepiej taki elastyczny.

:piwko: Bajbas
PS. Chyba trzeba ogłosić konkurs na najbardziej "zwalone" oczko z siatkobetonu ;)
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2010-03-27, 08:51   

Panowie nie wiem co wam z tym siatkobetonem ;) to metoda przestarzała i na bardzo krótką metę.
Fibreglassing teraz na to zapodać i masz z bani, albo EPDM
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny