wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak Drako oczko budował...
Autor Wiadomość
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-26, 00:42   

Widzę wielkie chęci do pracy w zagospodarowanie działki poparte wiedzą.Za kilka lat na pewno nie tylko oczko będzie zarośnięte i dziewiczy teren zmieni się nie do poznania.
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-26, 00:59   

Co do strzałki to zapewne strzałka wodna (sagittaria sagittifolia) strzałka szerokolistna w Polsce nie występuje - to gatunek amerykański.

bulwki są zauważalne, mają wielkość paznokcia (czasem mniej czasem więcej). Bulwki strzałki wodnej są mniejsze.

tu masz na foto http://oczkowodne.net/strony/sagittaria.php
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2008-03-26, 01:09   

Dzięki Aurora, może wypatrzę, bo woda jak kryształ, tylko... strasznie zima!!!!
Pozatym masz rację, pokręciłem! To zwykła wodna strzałka, nie szerokolistna, choć trochę jednak podkrakowska ;)
Czuję, że szerokolistna trafi do mnie z pod Warszawy...
_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
 
 
 
hepik 
Entuzjasta



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 585
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 2008-03-26, 05:26   

drako napisał/a:

Ale piszesz i masz... żabią perspektywę.


Kiedy zobaczyłem zdjecia w poście poprzedzającym moją "dobrą radę" (a powstał w podobnej czasoprzestrzeni) już wiedziałem,że ona("dobra rada") potrzebna jak pudlowi buda na podwórku ;)

A następne zdjęcia juz tylko mnie w tym upewniły...Strach pomyśleć jak perfekcyjny będzie ogród już niedługo,jeśli w pierwszym roku po zakończeniu budowy (kiedy teoretycznie nic się już nie powinno chcieć) masz takie efekty :)
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2008-03-26, 08:59   

drako teraz dopiero widać kawał dobrej roboty :good: podobają mi sie te pnie nad okiem ,na brzeg polecam tojeść kropkowaną i wysokie trawy oczywiście nie od strony widokowej ;) ,pisałeś ze kamienie zwoziłeś z moich stron można wiedzieć z jakiej okolicy i czy to były okrąglaczki czy łupki :)
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
Mietek2141 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-26, 09:03   

To już jest piękne oko, a jak będziesz dalej przy nim majstrował z takim zaangażowaniem to będzie perełka :brawo:
_________________
Pozdrowienia dla wszystkich oczkomaniaków
Marcin
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-26, 09:41   

:brawo: :brawo: :brawo: Aleś ocean stworzył! Rany, jak ja Tobie zazdroszczę! A roślin to taką kupe nasadziłeś i to w pierwszym roku! Ja po 1,5 roku nawet połowy tego nie miałem! Ale widać, że masz to wyczucie... Oczko jest CUDOWNE! (narażam sie na bana za wielkie litery... ;) ). Co do roślin pozwolę Tobie posłać na pw linki do źródeł wiedzy; warto też kupić atlasy - ale sprawdź, aby w opisach były wymagania siedliskowe, i inne pełne opisy, bo wiele albumów ma opracowania niepełne, a to psu na budę. Kamienie płaskie pieknie sie prezentują w oku - poszukaj w firmach, zajmujących sie aranżacją zieleni. Cena powinna być ok. 400 - 600 PLN/tonę z tym, że 1m3=1,6 tony. Ale warto zainwestować. A co do strefy bagiennej: wydaje mi się, że lepiej jest wał przykryć matą z juty (jak stare worki do ziemniaków) - z czasem poprzerastają ją rośliny korzeniami, juta się rozpadnie a zostanie naturalny wał z korzeni, który zagrodzi drogę podłożu przed wymywaniem do oka.
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
olenka 
Bywalec



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2008-03-26, 10:13   

Darko --zastanawiałeś się czy nie przesadziłeś z ilością kamieni -nie .Ja osobiscie jestem w kamyczkach zakochana i z moją ilością powinnam być już na oddziale zamkniętym w wariatkowie.Przez rok biegałam po polach .Byłam na wszystkich okolicznych budowach i w każdym rowie gdzie kładli wodociąg czy coś podobnego.Panowie w koparkach na mój widok chcieli uciekać .Żadnego kamyczka nie kupiłam !!!
Oczko śliczne , a kamyczków wrzucaj ile się da, mi się strasznie to podoba .

:pa: ola
 
 
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2008-03-26, 11:38   

killer1558 napisał/a:
drako teraz dopiero widać kawał dobrej roboty :good: podobają mi sie te pnie nad okiem ,na brzeg polecam tojeść kropkowaną i wysokie trawy oczywiście nie od strony widokowej ;) ,pisałeś ze kamienie zwoziłeś z moich stron można wiedzieć z jakiej okolicy i czy to były okrąglaczki czy łupki :)

Płaskie , ładnie zaokrąglone przez wodę łupki jak na fotce z przyszłą strefa bagienną. I pnie brzozy też prawie z Twoich stron dlatego Ci się podobają...
Ale nie śmiałbym bez Ciebie wdepnąć na chlupiące terytorium "Killerowych Mokradeł", choćbyś je nawet na Zumi zaznaczył. Ale uważaj coraz łatwiej je namierzyć... pociąg przejeżdża blisko... czarnego teleskopa. :oops:
Kamienie, pnie brzozy, kaczyńce, sit leśny, przetacznik to owoc odwiedzin we Wysowej. Leśny potoczek wpada tam sobie do Klimkówki znanej z roli Dniepru w Ogniem i Mieczem. Zdaję sbie sprawę że do Ciebie stamtąd blisko tylko jak na "galicyjskie" stosunki. ;)
Moje "smocze" oczko jest więc także rodzajem "izby pamięci", czy pamiętnika z dalekich wypraw. Np ten wielki diabaz wytoczony w parę osób z krzaków, kosztował jedak 30 zł bo tyle zażądała firma traktorowa: "Wyciąganie aut utopionych na otoczakowym wysypisku", tamten czerwony-podopolsko-samurajski, inne kamole kosztowały resor... , a irysy wyskoczyły bez szemrania ze stawu pod Namysłowem. Może nie namieszam w genetyce, ale...
Ale lilia kwitła do samych mrozów :oops:
_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
 
 
 
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2008-03-26, 11:52   

jakja napisał/a:
:brawo: :brawo: :brawo: Aleś ocean stworzył! .... A co do strefy bagiennej: wydaje mi się, że lepiej jest wał przykryć matą z juty (jak stare worki do ziemniaków) - z czasem poprzerastają ją rośliny korzeniami, juta się rozpadnie a zostanie naturalny wał z korzeni, który zagrodzi drogę podłożu przed wymywaniem do oka.

Dzięki jakija za miłe słowa i rady, Ciebie też podziwiam za upór, pamiętam dobrze Twoje zmagania z oczkami...

"Ocean" to dobry pretekst, bo po prawej stronie, tam gdzie brzeg tymczasowo maskują kłody, będzie taki drewniany pomościk, jak molo do cumowania żaglówek. Kumpel wodniak obiecał mi przytargać takiego "pachołka do cumowania", jako akcencik wodno-żeglarski. Napewno doda oczku wielkości. (Nie mylić z Dodą :-D , nie ją miałem na myśli!!!!!)
Pomysł z odzieleniem bagienka przy pomocy jutowego worka pełnego kłączy przyjmuję do rozważenia i realizacji. Zaoszczędzę na kamieniach, nie pójdę z worami... tfu!... torbami.
:piwko:
_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2008-03-26, 12:39   

drako napisał/a:
Ale uważaj coraz łatwiej je namierzyć... pociąg przejeżdża blisko... czarnego teleskopa.

:) na pomoc wezwę zielonych jak by co :hehe: ,piszesz że kamyki z wysowej to jednak daleko o demnie :) mam ochote na płaskie a nie mogę znaleść miejsca na nie w okolicy, o transportowaniu zdobyczy też coś wiem bo sam wszystkie przywiozłem w bagazniku a rura charowała po ziemi :P
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-03-26, 13:13   

Kilka postów wcześniej pytałeś o strzałkę wodna tu masz http://oczkowodne.net/strony/sagittaria.php oraz na temat innych roślin :)
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2008-03-26, 15:25   

Dzięki Samuraj. Udało mi się odnaleźć kilka bulw strzałki wąskolistnej, wielkość rzeczywiście paznokcia-fota 1. O bulwa!- Jaka mała! :hehe:
Na drugiej widać podejrzane ślady według mnie kaczopodobnej istoty :-( , która mogła narobić zamieszania w donicy z bulwami... ;)
Na tej 2 i pozostałych fotach widać moje przybrzeżne donice z kamiennego kręgu, zbydowane z płaskich głazów. Doniczkami zaznaczyłem, gdzie będzie wsypane podłoże.
_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
 
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2008-03-26, 17:07   

Z wielką przyjemnością przeczytałam wszystkie posty od pierwszej strony,wspaniale wszystko opisujesz.Czytając Twoje posty ma się wrażenie uczestniczenia w tym co robileś :brawo: .
A oczko............no cóż ,już tyle było zachwytów ,ze i mój jeden napewno nie przewróci Ci w głowie ;)
Ja czekam na opisy wypraw po zdobycze do oka :)
_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
DAwid 
Hobbysta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 328
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2008-03-26, 17:47   

Cóż tu jeszcze dodac!! piekne oczko :brawo: :brawo: :brawo:
Opis naprawde swietny az chce sie czytac wiecej :) :brawo:
Cos czuje ze oczko bedzie wygladało bardzo naturalnie :)
Oczekam na dalsza dokumentacje :)
_________________
-----------------------------------------------
Pozdrawiam Dawid :)
><(((*> ><(((*> ><(((*>
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny