wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak Drako oczko budował...
Autor Wiadomość
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2008-03-25, 20:45   

Ernest napisał/a:
Można jeszcze strefę bagienną wyłożyć folią budowlaną , zrobić małe dziurki ,woda bez problemu przejdzie przez otwory w folii.Błotko się zrobi i możemy sadzić roślinki :)

Te dziurki w budowlance będą dobre! Dzięki Ernest i Kocziss. Nie pomyślałem, żeby te składniki wcześniej ze sobą zmieszać. O syberyjskich irysach już niby wiem, choć jedną sadzonkę prawie utopiłem. ;) Ale są ponoć inne nie żółte, a wodne odmiany irysów?
:piwko:
Szukam, gdzie jest klawisz "pomogł"?
_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
 
 
 
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2008-03-25, 20:54   

dachasia napisał/a:
Oczko super, bardzo mi się podobają takie większe oczka. Niestety,jako baba i to jeszcze w słusznym wieku, sama na coś takiego bym się nie porwała, a nie mam za dużego oparcia w męskiej części rodu, dla której takie oczko to najczęściej "nie miała baba kłopotu ..... wykopała sobie oczko" :hehe: :hehe:

Operator koparki miał pokazane gdzie kopać. I kopał. Ale nie powiedziałem mu jak dużo ma gliny wybrać. Z pewnym niepokojem gościu spoglądał na mnie, prawie wpadając do wnętrza. Myślał: - Czy przypadkiem nie za dużo? A ja właśnie udawałem, że liczę chmurki na niebie i nie zwracałem uwagi na nieme pytania.
Niestety zza firanki widziała wszystko żona, upadł więc argument: - "Chciałem mniejsze tylko koparkowy taką straszną jamę wyżłobił!". :roll:
I tak niestety było co przerzucać łopatą...
_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
 
 
 
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2008-03-25, 21:16   

jackon napisał/a:
zastanawiam sie po co Tobie tyle tych kamieni?
dno chcesz ulozyc?
to efekt na jeden sezon, otem i tak sie zamuli, i problem bedzie ze sprzataniem
zamiast tego zainwestuj w wieksza ilosc lilii wodnych, zakryja powierzchnie oczka i folii nie bedziesz widzial :)

Sporo foli mam jeszcze do zamaskowania,wykorzystuję rośliny i pnie drzew, nie wkładam piaskowca, choć go troszkę mam, bo boję się że zawiera łatwo rozpuszczalny wapń i zmieni odczyn i twardość wody. Podejrzewam o to, jako były chemik budowlany ;) , cement z dużą domieszką żużli wielkopiecowych wykorzystany do produkcji siatkobetonu.
Ponadto wymyśliłem sobie w kilku miejscach takie kamienne donice(pudła ułożone z 4 lub więcej płaskich łupków) do których mógłbym zasadzić pałki, czy inne rośliny, które mogłyby kłączami przebić folię - widziałem na forum takie foty... :-( Takie donico-skrzynie z płaskich blatów kamiennych, podparte mniejszymi kamieniami ustawiłem już w niektórych miejscach przy brzegu. 50na 50 na 50; i 60 na 100 na 50 -wymiary w [cm} na oko.
Łatwo będzie je po obsadzeniu zamaskować, kojaki do nich nie wskoczą(?),a ile pod nimi zakamarów dla rybek i żab!
Chciałbym wyeliminować jak najwięcej plastikowych doniczek w miejscach gdzie najbardziej są widoczne. Gdybym miał co... :oops: , już zacząłbym utykać roślinki między kamieniami...
_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
 
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-03-25, 21:18   

lubisz kombinowac pod gorke :)
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2008-03-25, 21:29   

Może masz rację? Kto wie. Chętnie bym tych kamoli nie woził. Nie zapomnij jednak, że mam w planach kaskadę, a może strumyk, a jak pokażę więcej fotek to odezwą się głosy, że tu i ówdzie widać jeszcze folię. Ale obiecuję już nie dużo kamieni,a na dno nie mam zamiaru dawać. Rośliny ukryją te kamienie, które utrzymują przy brzegu załamania folii.
_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-03-25, 21:37   

świetny opis budowy oczka , udokumentowany fotami :good: (to co lubimy najbardziej :-D ) oczko bardzo ładne , zresztą jakie oczko--ocean ;)
Jeśli w strefi przybrzeżnej chcesz wyeliminować doniczki to sadź rośliny bezpośrednio w kamieniach-kamyczkach.Wielkie :brawo: za kawał dobrej roboty

Jeśli znudzi Ci się zbieranie kamieni po całej Polsce to tu masz namiar na Kraków-tel.889-202-742. w opisie pisze że 50gr za kilogram
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
asa 
Bywalec



Dołączyła: 07 Lut 2008
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-25, 21:59   

Bardzo fajne oczko i świetny opis :brawo:
Poproszę o więcej zdięć. Jak napisał mój przedmówca to lubimy najbardziej. :-D
Moim marzeniem jest mieć taki teren.
 
 
 
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2008-03-25, 22:26   

Dzieki Asa i Samuraj! Telefon wykorzystam.
Ale ile to przeżyć dzięki własnoręczym poszukiwaniom kamieni i roślin. Pretekst jest najważniejszy. Dzięki zamiłowaniu do oczka oprócz :piwko: nad brzegiem można liznąć trochę: mineralogii, biologii i innych przyrodniczych nauk. Spotkać się "oko w oko" z okiem :) jakąś niezauważalną do tej pory formą życia np ważką, dziwnym wodnym pływaczkiem, nartnikiem...
Skąd ta cała przyroda wiedziała, że u mnie jest woda do zasiedlenia. Podejrzewam , że zimuję kilkanaście ropuch i żab, niektóre z nich, o ile się znam na medycynie, od paru dni trenują hippikę czy inne śmieszne sporty :oops:
Na popijawę przylatują jakieś ptaki (znów trzeba przeszkolić kota, że ptaszki są be...)
Lubię fotografować, patrzeć jak coś rośnie, zawsze miałem akwarium, w Egipcie dwa razy przesiedziałem 2 pełne tygodnie z głową pod lustrem wody, podglądając z bliska rybki i rybiska! (np wieeelką mantę!) Tylko z rzadka wydostając się na brzeg, więc nie dziwne, że dla mnie oczko TO Jest TO!
Myślę, i cieszę się, że dla większości z Was także.
Kilka następnych fotek już z sierpnia i września ubiegłego roku.
_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
Ostatnio zmieniony przez drako 2008-03-25, 22:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
hepik 
Entuzjasta



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 585
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 2008-03-25, 22:31   

Niezły epik z Ciebie,Drako.
I prymus-forum całkiem,całkiem masz przerobione ;)
Teraz jakieś ogrodowo-ogrodnicze czas przerobić i o otoczenie oka zadbać.Ale krakusowi nie bedę mówił ,że nie od razu Kraków zbudowano :)
Oczko w tym roku dopieścisz i będzie super.
Jeślibym już miał coś doradzić-więcej fotek z żabiej perspektywy pstrykaj,robiąc z pierwszego(?)piętra ujmujesz mu wielkości ;)
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-03-25, 22:55   

przylacze sie do pochwal, slicznie to wszystko wyglada :good: troche pracy z maskowaniem folii a potem rosliny zrobia swoje.
jak Ci nie starczy kamieni to mozesz pokombinowac z roslinami maskujacymi brzegi. ja mam tojesc ale dopiero 1 sezon i nie zdazyla sie jeszcze mocno rozroznac.
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2008-03-25, 22:59   


Dzięki Hepik. Nie łapię o co biega z tym epikiem(czyżby rym do Twojego nicka?), prymusem, czy może prymasem, na wszelki wypadek nie mieszajmy do oczek tego całego Epidiaskopu :) :hehe:
W sumie trochę trafiłeś... :brawo:
Ale piszesz i masz... żabią perspektywę. Dzięki usypaniu wapiennego wzgórka na spadku terenu mam rzadką okazję podglądać oczko z takiej właśnie perspektywy i to nie kucając przesadnie. A na dowód, że na polu ogrodowym też toczy się walka, pierwsza fotka przedstawia stan z 5 kilometra naszych działań (z drugiej strony domu). Ziemia choć gliniasta leżała długo odłogiem, teraz bez nawozów rośnie wszystko większe niż u konkurencji za płotem. :yahoo:
A większość fot była z balkonu, bo najlepiej na nich widać co się zmieniało i ile jeszcze do roboty.
_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2008-03-26, 00:05   

Witaj Drako Podziwiam Cię :brawo:
Tyle pracy w to włożyłeś :brawo: ale było warto teraz oczko prezentuję się świetnie a co mówić jak za parę lat zarośnie roślinnością i rybki podrosną. Wtedy będziesz miał super miejsce do odpoczynku :)
:brawo: Za wytrwałość :yahoo: Tak Trzymaj :good:
Bardzo ciekawy opis :good:
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-26, 00:22   

Jak na tak młode oczko to prezentuje się dobrze, widząc podejście właściciela zapewne na pierwszą rocznice będzie wspaniałe i pięknie zarośnięte. Tak trzymać :good:

a co to jest
Cytat:
strzałkę szerokolistną (odmiana podkrakowska)
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-03-26, 00:40   

drako napisał/a:
Hepik. Nie łapię o co biega z tym epikiem(czyżby rym do Twojego nicka?),
drako, A ja łapię :P bo bardzo przyjemnie się czyta to co piszesz o swoim oczku :D Oczko ładnie się prezentuje i widząc Twoją pasję można być pewnym że będzie coraz piękniejsze Roślinek na pewno Ci się jeszcze sporo przyda a i moim zdaniem kamieni trochę do zamaskowania folii też :hehe: tym bardziej że wybrałeś kolor niebieski który jest dość ciężki do zamaskowania na brzegach oczka i trudno go wtopić w otoczenie :? Wielkie :brawo: i tak trzymaj dalej :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2008-03-26, 00:41   

Dzięki za miłe słowa, Kamień spadł mi z serca, bo może faktycznie przesadzam z ilością kamoli? Piszę jak umiem najlepiej.
Aurora pyta o odmianę strzałki, to odpowiadam:
- Nigdy nie sądziłem, że spotkam tę roślinkę w naturze, w dodatku tak blisko miasta w którym mieszkam. Stąd ten mało wybredny żart, że odmiana "podkrakowska". Jeszcze namieszam w systematyce... W rzeczkach które płyną na pogórzu, w okolicach Krakowa mało widać roślinek o których mowa na forum, a i stawy takie raczej monotematyczne...
Przy okazji mam pytanie, związane ze strzałką. Przywiozłem sobie pod koniec sierpnia ze 30 kłączy tej rośliny, niektóre niezbyt dobrze zniosły krótką podróż w wiaderku, bo są łamliwe. Posadziłem je do 3 różnych naczyń, na 3 różnych głębokościach od 0 do -30 cm. I do zimy sobie jednak rosły, choć fajerwerków nie było :) . Dziś miednicę z jedną partią na głębokości minus 5 cm zastałem prawie do połowy opróżnioną! Tsunami nie pamiętam, Kot boi się ogona w oczku zamaczać, a wysypana glina ze żwirem leży obok tego naczynia, tak jakby rył w nim dzik. Nie mam psa, ale mógł jakiś wpaść w okolice oczka, a może ropuchy zagrzebały się w tym podłożu i wylazły na wiosnę rozgrzebując podłoże?
Pytanie mam takie: Czy bulwki strzałki na tyle są duże, że je odnajdę w pobliżu doniczki? A może pływają i odpłynęły w siną dal? Woda zimna, a wierzę, że się te bulwki przed zimą jednak rozwinęły.
_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
Ostatnio zmieniony przez drako 2008-03-26, 00:50, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny