wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sposoby na koty
Autor Wiadomość
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-18, 19:31   Sposoby na koty

BOLEK napisał/a:
Witam


Ja mam TAKIEGO strażnika ( a właściwie strażniczkę ) i żadne dachowce mojemu oczku nie grożą :mrgreen: .


Fajny piesio :D Ale ja mam tylo 60 cm ogrodzenie, a dla takiego piesia to kaszka z mleczkiem

Cytat:
Nie mam pojęcia czy taka elektronika się sprawdza :?: Może ktoś to już stosował ?


Ktos kiedyś pisał na Ogrodach, że to raczej działa .....psychologicznie na własciciela ogrodu wydaje mu się, że za taką kasę, to napewno musi odtraszać. Z kretami okazało się że nawet przywabia. :D
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
Ostatnio zmieniony przez iwosek 2008-03-22, 23:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mirek21 
Początkujący



Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 30
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: 2006-02-18, 19:32   siatka przeciw kotom -cd

Paweł napisał/a:
Bo te cwaniaki wyżeraja mi ryby i chyba żaby.



Moim zdaniem na koty sposobu niema, lubią ryby i będą na nie polować. Jeśli chodzi o żaby to raczej ich nie jedzą, ale potrafią zamęczyć, bawią się jak z myszą.

Pozdrawlam
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-18, 20:14   

Przez koty straciłem już 7 ryb (2 jesiotry, 1 koi, 4 karasie).
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-18, 20:48   

Tak sobie teraz pomyślałem, żeby im utudnić zycie może założyć ukośny płotek nad oczkiem.
Coś takiego na przykład:


Sama siatka to metalowa powlekana siatka o oczkach 2 x 2 cm i szer ok 30 cm. Nad samą ziemią co jakiś np. 50 cm, można powycinać przejścia o wymiarach 5 x20 cm, aby ułatwić wejście nad oczko, drobnym zwierzętom np. ropuchy czy inne żaby.

Co wy o tym sądzicie,
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-02-19, 02:01   

Możliwe że się sprawdzi, ale będzie to wyglądać raczej kiepściutko. :-(
Wydaje mi się też, że giętka siatka (np.żyłkowa) lepiej się sprawdzi niż sztywna siatka metalowa. Jak kot poczuje że osuwa mu się z pod nóg zrezygnuje.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-19, 09:35   

Ta siatka się sprawdzi, tylko musi być jeszcze bliżej wody, ale ja poprostu wole podwyższyć brzegi, wiem że nie wygląda to efektownie, ale według mnie to najlepszy sposób, miałem raz podobną siatke a i tak koty ja pogryzły... :(
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
mirek21 
Początkujący



Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 30
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: 2006-02-19, 10:46   

Popieram Jacka, siatka nie będzie wyglądała zbyt efektownie. Mam taką siatkę u siebie w okuł oczka

http://www.fotosik.pl/pok...xt8bl763q6.html
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-19, 12:14   

mirek21 napisał/a:
Popieram Jacka, siatka nie będzie wyglądała zbyt efektownie. Mam taką siatkę u siebie w okuł oczka (wokół)

Przepraszam za te kolorki, ale nie wytrzymałem, to było silniejsze ode mnie :D


Nie masz takiej samej, ta Twoja, to w zasadzie, siatka do ochrony dróg przed śniegiem, ja myślę o TAKIEJ siatce LUXURSUS 40 CM, lub podobnej, tylko z mniejszymi oczkami, są takie w churtowniach z elementami architektury ogrodowej.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-19, 12:30   

Paweł, ale każda siatka będzie sztucznie wyglądać, dlatego lepiej jest usypać nieduży brzeg i posiać na nim trawe, posadzić kwiatki... dzięki temu bedzie ograniczona w czasie deszczu woda spływająca i zabierająca ze sobą wszystkie zanieczyszczenia do oczka, a ja właśnie w tym sezonie planuje takie coś zrobić. :)
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-19, 14:15   

JacekN8 napisał/a:
Paweł, ale każda siatka będzie sztucznie wyglądać, dlatego lepiej jest usypać nieduży brzeg i posiać na nim trawe, posadzić kwiatki... dzięki temu bedzie ograniczona w czasie deszczu woda spływająca i zabierająca ze sobą wszystkie zanieczyszczenia do oczka, a ja właśnie w tym sezonie planuje takie coś zrobić. :)


Ja mam tak właśnie zrobione. Brzeg od strony ogrodu mam tak wyprofilowany, że woda ścieka na ogród, a nie do oczka. Poza tym, wokół oczka tuż za zakładem z folii, mam zrobiony drenaż odprowadzający wodę w dolne partie ogrodu. Brzeg okryty zakładami z folii, wykończyłem odwróconą darnią na którą posiałem trawę i zasadziłem na skraju wody tojeść rozesłaną. Tojeść ma to do siebie, że posadzona w wodzie, wychodzi na brzeg i odwrotnie, posadzona nad samym brzegiem, wchodzi do wody, maskując tym samym folię na granicy brzeg lustro wody.

A ta drobna siatka, przy okazji, zapobiegnie wyłażeniu żółwia i raków poza ogród, potrafiłem je łapać na chodniku po drugiej stronie podwórka. Straciłem tak 3 raki dwa lata temu. Albo, wyobraź sobie taką sytuację, idzie sobie jakas kobitka chodniczkiem, a tu drogę przecina jej maszerujący 20 cm rak błotny, Ty wiesz jaki wrzask byłby na osiednu :D
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-19, 16:54   

Chce dodać jeszcze że ten usypany wał przy lustrze wody musi być jak najbardzoej stromy, a najlepiej jak ma 90 stopni do lustra i nie może też być między nim a wodą żadnej najmniejszej powierzchni na którą kot sobie może zejść i spokojnie łowić. A ja mam zrobiony wał tylko że folia jest do samej góry wyłożona i woda jest nalana o pełna, nie mam więc wału "przeciwkotowego", ale nie wpływa mi żadna brudna woda do oczka a wał przeciwkotowy będe robił w tym sezonie. :evil:
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-19, 17:38   

JacekN8 napisał/a:
Chce dodać jeszcze że ten usypany wał przy lustrze wody musi być jak najbardzoej stromy, a najlepiej jak ma 90 stopni do lustra i nie może też być między nim a wodą żadnej najmniejszej powierzchni na którą kot sobie może zejść i spokojnie łowić.


I w ten sposób, pzbawisz żab, jeśli je masz, czy ropuch, które są jednym z najbardziej pożytecznych płażów w ogrodzie, możliwości wyjścia z oczka na brzeg.

Ja za siatką chcę zostawić wolną przestrzeń, dla płazów, a kto wie czy nie zrobię jeszcze za taką siatką wybiegu z piaskiem i budką z lampą grzewczą, dla żółwia. Widziałem podobne rozwiązanie w Warszawskim ZOO dwa lata temu, przy oczku wodnym z złwiami czerwonolicymi, było ich tam ze 20 szt, z tym tylko, że to oczko było połączone kanałem z oczkiem wewnatrz pawilonu Akwarium, gdzie te żółwie chyba trzymane są zimą.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-19, 17:48   

Kurde no tak będzie po żabach ale kot jak miałem tak plastikową siatke tak zrobioną to kotek ją rozwalił a i tak dobrał się do ryb. W takim razie trzeba chyba nauczyć psa żeby siedział cały czas kolo oczka i nie robił nic żabom...
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
andrzej 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 72
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2006-02-19, 18:59   

Witam.
Pisałeś Pawle, że nie cierpisz jak urządzenia techniczne są widoczne, a tu taka siatka na pierwszym planie.Nie wtajemniczeni zapytają zapewne czy to zabezpieczenie przed ucieczką ryb :D Wysokie brzegi to bardzo dobry sposób przeciw kotom, byłem świadkiem jak pewnego dnia kot próbował się dobierać do rybek i nagle plusk i kotek plywa, od tamtego czasu już go nie widziałem. Koty to inteligentne zwierzaki i należałoby to wykorzystać, a mianowicie oduczyć je biesiadowania nad naszym oczkiem. Wiadomo, że koty mają swoje rewiry, znaczy to, że nad nasze oczko przychodzą te same osobniki. Ale do rzeczy, skutecznym sposobem jest postawienie tzw. pastucha elektrycznego (na pastwisku krowa jak raz dotknie to już więcej nie podejdzie) na pewien okres, nieproszeni goście po pirwszym "popieszczeniu" już więcej nie wrócą.Miałem podobny problem ze swoim pieskiem, który przesadzał 1,5m ogrodzenie, oduczył się bardzo szybko. Urządzenie to zbudowane było na bazie transformatora i cewki zapłonowej od auta, mówię w czasie przeszłym, gdyż oddałem je kuzynce na drugi koniec kraju.Budował je kolega elektryk i myślę, że każdy elektryk jest w stanie coś takiego wykombinować.
Pozdrawiam. andrzej
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-02-19, 20:19   

andrzej napisał/a:
Miałem podobny problem ze swoim pieskiem, który przesadzał 1,5m ogrodzenie, oduczył się bardzo szybko.


Mój psina tez tak robi. Nawet jak podniosłem wysokośc siatki na 2,5 metra i tak przez nią przełazi. Idzie jak po drabinie. Na pomysł z pastuchem nie wpadłem - będę musiał o tym pomyśleć.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny