wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sposoby na koty
Autor Wiadomość
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-06, 16:28   

Jacku 40 cm to juz lepsza sztuka, proponuje podwyzszyc brzegi, ja w swoim oczku przy przerobce mam zamiar pozdejmowac kamienie (nie wszystkie) i podsypac ziemi zeby wygladalo naturalniej, zrobic takie pagorki.
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-03-06, 16:31   

Brzegi wlasnie w tym roku bede robil :wink:
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-06, 20:22   

I na samym skraju oczka, miedzy kamieniami posadźcie tojeść rozesłaną (Lysimachia nummularia), ma ciągątki do wody i zakryje folię nad lustrem wody i częściowo kamienie. Można ją też wsadzić w samym oczku tuż przy brzegu wtedy wcchodzi na brzeg, również okrywając folię.
Kapitalnie wygląda wiosną cała pokryta żółtymi małymi kwiatkami.
Tylko uprzedzam jako roslina płożąca i okrywowa, jest ekspansywna i potrafi wejść w trawnik.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
BOLEK 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 116
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2006-05-06, 07:34   

Witam

W innym wątku zik poruszył temat kotów i przypomniało mi się, że mój teść do odstraszania kotów stosuje - curry ( to taka przyprawa kuchenna ).Kociska nie lubią tego zapachu. Koty wchodziły mu pod folię z warzywkami i robiły bałagan. Przy wejściu ustawia pojemniczki z curry i ponoć skutkuje.
Nie wiem czy da się to zastosować przy oczku bo chyba trzeba by było obstawić zbiornik do okoła, ale może ktoś zdesperowany wypróbuje i tą metodę.
_________________
Pozdrawiam BOLEK
------------------------
 
 
dexter 
Początkujący


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 14
Skąd: Jaworzno
  Wysłany: 2006-05-07, 09:43   

Witam

Sposób na pozbycie się kotów sprawdzony, u mnie działa 100 %

- kupujemy cynamon w sklepie spożywczym
- potrzbny też piasek
- przygotować naczynie ala garnek
- wsypujemy cynamon i piasek 1:1 dodajemy wode
- mieszamy i powstaje coś w rodzaju fugi, która można swobodnie układać na około



Ja za pierwszym razem użyłem samego cynamonu 3 opakowania, który wysypałem na ścieżkę otaczającą oczko 10m wiatr szybko go rozwiał, to na drugi dzień wykonałem taką właśnie fugę koloru pomarańczowego (5 saszetek cyn.) którą powkładałem miedzy kamienie na ścieżce i kotów nie było - przynajmiej do końca roku.

PS. Wcześniej zwalczałem koty za pomocą kamieni, i pewnego dnia po imprezie wracałem do domu, jak zobaczyłem kota wziołem pierwszy kamień pod ręką i ŁUP! - w nowe drzwi u sąsiada - kot w nogi i ja w nogi. Niestety ten kamień co był pod ręką był wielkości pięści i drzwi trzeba było naprawiać, a że następnego dnia sąsiad nic do mnie nie mówił to i ja mu o tym nie powiedziałem, zwłaszcza że to był jego kot :)
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-05-11, 23:05   

:shock: czy to prawda z tym cynamonem? próbowaliście to??niby czemu kotm maja sie bac cynamonu??
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
dexter 
Początkujący


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 14
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-05-14, 14:50   

witam

Koty nie boją się cynamonu tylko nie lubią tego zapachu :)

Ten sposób czy metodę przekazała mi przypadkowo pewna kobieta w sklepie żaląc się innej starszej osobie jak to poradziła sobie z kotami na parapecie. Czy działa to akurat można sprawdzić samemu. U mnie działało no chyba że moja siła sugesti wypłoszyła te zwierzaki, ewentualnie czynniki zewnętrzne mi nieznane.

pozdrawiam
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-05-15, 14:53   

dexter, u mnie chyba nie dziala bo zrobilem według twojego przepisu ale koty dalej przychodza nad oczko i łapia moje karasie :cry: :pa: znasz kakies inne sposoby na koty!!! :x
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-05-15, 18:38   

Może pożyczyć od sąsiada psa na kilka dni :) albo dziecku zrobić proce :D ale uwaga na okna.
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-05-16, 23:02   

na te koty to chyba jest tylko jeden sposób Wiatrówka!!! juz nie mam do nich nerwów jeszcze troche i wyłapią mi wszystkie ryby. :cry: :x
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
Jacek 
Nowy


Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-05-18, 16:24   

U mnie byuło kiedyś dużo kotów ale ktoś część z nich po prostu otruł.
Chodziły po pobliskim lesie i wyjadały pisklęta z gniazd no i oczywiście rybki z oczek.
Kiedyś pytałem się sšsiada co zrobić z kotami to mi zaproponował nocne polowanie (jest myśliwym)
Nie wiem jak cynamon ale curry u mnie nie działa - stosowałem kiedy kot obsikiwał mi regularnie drzwi do domu i nie pomagało.

Sšdzę, że elektryczny pastuch może być najlepszy - najmniej widoczny. Tylko czy kot na pewno dotknie się do drutów, no i trzeba uważać, że by cała konstrukcja nie wpadła do oczka zepchnięta tam np. przez przerażonego kota.

pozdr.

Jacek
 
 
dexter 
Początkujący


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 14
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-05-27, 12:24   

właśnie chciałem udowodnić wszystkim że koty nie lubią cynamonu i wysypałem mojemu kotu gdy sobie leżał cynamon koło łap - efekt - nic mu nie przeszkadza a jeszcze wlazł w ten cynamon i go rozniósł. Póżniej wyciągnołem torebkę curry to się chciał w niej schować pomimo że się nie mieści.

Niewiem czy każdy kot tak reaguje bo mam tylko jednego - ale wygląda na to że cynamon i curry to bajki, które zresztą sam rozpowrzechniałem.

ps. ale na ten sposób daje gwarancje
http://www.militaria.pl/c...aw_inny_det.jpg
 
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-10-20, 16:17   

Co do kotów to - jak już podawałem gdzieś na forumnie - wg podpowiedzi SERY skarpa 20 cm wystarcza. Wczoraj wieczorem widziałem u siebie 3 koty: jeden zszegł na kamień tuż nad wodą przednimi łapami i chciał pacnąć rybkę, ale o mało się nie skąpał więc szybko uciekł. Pogoniłem je, ale na jak długo? Moja skarpa ma ponad 25 cm i mam spokój. Może podniose poziom ponad ten kamień, nie wolno kusić losu. :lol:
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
t 0 /\/\ 3 k 
Początkujący



Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 18
Skąd: Ząbki k/WaWy
Wysłany: 2006-12-19, 16:22   

W pewne lato do mojego oczka trafiły 3 karpie, dwa miały po 1.5 kg a ten trzeci miał 1kg. Wszystko było pięknie puki pewnej niedzieli coś mnie cknęło aby podejść do oczka. Zobaczyłem sporego kota który grzebał w trawie. Przegoniłem go i zobaczyłem poza oczkiem jednego z tych większych karpi z obgryzionym ogonem. Szybko wrzuciłem go do wody i po 3-4 dniach doszedł do siebie. Po tym zajśćiu i odnalezieniu kilku martwych, do połowy zjedzonych czerwonych karasi na trawie z przykrością muszę stwierdzić, że koty potrafią skutecznie wyławiać rybki.
Kiedyś myślałem nad zrobieniem pastucha. Tak mój kolega ogrodził swoje tuje na podwórku bo jego psy niszczyły mu te drzewka. Prawdą jest to że wlączony był tylko przez 2 dni bo jego pieski nauczyły się nie podchodzić do drutu, który jest dla nich jedynie postrachem. Nie jestem jakimś sadystą ale myślę że w ten sposób pobliskie koty też mogły by się nauczyć że do oczka się nie podchodzi.
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2006-12-19, 18:26   

t 0 // 3 k napisał/a:
z przykrością muszę stwierdzić, że koty potrafią skutecznie wyławiać rybki.
Kiedyś myślałem nad zrobieniem pastucha.

Niestety ja co wiosnę mam z nimi problem, może i z tym pastuchem nie jest głupi pomysł :roll: jak zrobisz to czekam na opinie czy się sprawdził :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny