wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
wybor miejsca?
Autor Wiadomość
anatom28 
Początkujący



Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 41
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-03-16, 08:47   wybor miejsca?

witam serdecznie.
mam w planie na swojej dzialce zamontowac oczko wodne z formy, forma juz jest tylko caly czas mam zagwozdke jezeli chodzi i wybor miejsca.
ponizej wstawie fotke calego trawnika na ktorym mam byc wkopane oczko.
bede bardzo wdzieczny za wszelkie porady.
na czarno zaznaczylem jedn az mozliwosci druga jest przy drzewie gdzie wbite sa te kije ze sznurkiem.

 
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-03-16, 09:12   

Najlepsze miejsce-w rogu działki.pod drzewami nie-będą wpadać liście.
 
 
anatom28 
Początkujący



Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 41
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-03-16, 09:26   

w tym rogu tylko mnie tak zastanawialo czy oczko nie bedzie sie gryzlo z krzakami czarnej porzeczki bo wkolo trawnika mam wlasnie rozmieszczone krzewy czarnej porzeczki.
tak sie zastanawiam czy nie bedzie to wprowadzac jakiegos zamieszania sztucznosci itp.
 
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-03-16, 09:35   

myślę,ze krzaki czarnej porzeczki nie będą w niczym przeszkadzać oczku,a jeśli idzie o estetykę,to radziłbym usunąć lub jakoś zamaskować te niebieskie budki.ewidentnie szpecą .Może jakaś maskująca konstrukcja z pnączami,jeśli te budki muszą być.
 
 
anatom28 
Początkujący



Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 41
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-03-16, 09:56   

budki byc musza bo to altana w ktorej trzymam wszelkie sprzety itd.
jest puszczone na nia od lewej strony wino a od prawej winobluszcz wiec jak zarosnie to bedzie calkiem ladnie.
to czyli planowac juz oczko w rogu z kompozycj akrzakow porzeczki :)
jezeli masz jeszcze jakies pomysly to bede bardzo wdzieczny
pozdrawiam
 
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-03-16, 10:14   

Jakie sa wymiary formy?od tego bedzie zależeć obsada roślinna i rybia,i czy jest dostęp do prądu?/ewentualna kaskada lub fontanna/
 
 
anatom28 
Początkujący



Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 41
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-03-16, 10:39   

forma ma wymiary 115x165 cm glebokosc 60 cm
producent podal ze forma ma pojemnosc 300 litrow.
dostep do pradu bedzie bo po swietach podciagam sobie kabel i instaluje swoj licznik wiec oglnie prad w tym seoznie juz bedzie na dzialce.
z gory dziekuje za wszelkie porady
pozdrawiam
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-03-16, 10:49   

Ja tez uważam że to miejsce w rogu jest dobre , drzewo powinno dać trochę cienia a jednocześnie nie będzie sypało tyle liści bezpośrednio do oczka Formę możesz troszeczkę odsunąć od porzeczek będziesz miał miejsce na posadzenie roślinek a przy okazji możesz zamaskować porzeczki :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-03-16, 10:51   

Zastanów się czy napewno forma :? , może zacznij od oczka z folii , nie będziesz ograniczony wymiarami , 60cm głębokości to trochę mało , przy ostrych zimach może być problem z zimowaniem rybek.
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-03-16, 11:13   

JAREK G napisał/a:
Zastanów się czy napewno forma , może zacznij od oczka z folii , nie będziesz ograniczony wymiarami , 60cm głębokości to trochę mało , przy ostrych zimach może być problem z zimowaniem rybek.

kolega juz kupil forme.
jesli oczko bedzie plytkie, na 60 cm to spokojnie mozesz je dac pod drzewo. liscie beda sie sypac ale na jesieni rozwiniesz sobie siatke i nie bedzie problemu. reszte lisci bez problemu usuniesz recznie.ja mam 170 pod drzewem i bez odkurzacza nie daje rady :) ale oko pod ladnym drzewkiem ma swoj urok.
planujac uwzglednij miejsce na jakies krzeselka, przestrzen na obserwacje zycia w oczku. zastanow sie jakie rosliny chcesz posadzic - to wszystko moze miec wplyw na Twoja decyzje.
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-03-16, 11:39   

Tylko pod drzewem :P - takie oczka jak kolega wspomnial wyzej mają swoj klimacik :P Co do tych pozeczek, nad oczkiem nei beda wygladac dobrze.
Male oczko z formy wkolo pelno roslinek, stylowal ławeczka z jakims dziwnymi wzorami i ładnymi jasnymi deskami. obok ładny takze zeliwny stoliczek z wymyslnymi ksztalatmi wszystko pod drzewami. Czy nie fajnie tak posiedziec latem przy :piwko: :???:
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-03-16, 12:57   

Czyli będzie to raczej małe oczko.musisz sie zastanowić,czy bedzie mozliwość zimowania ryb poza oczkiem.Jeśli nie,to same rośliny.Polecam karłowate odmiany lilii -Aurora lub Pygmaea.Małe oczko z nimi będzie naprawdę urokliwe.
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-16, 13:04   

Malutkie oczko powinieneś wstawic tam gdzie jest cień.Latem jak słońce pogrzeje,możesz miec za wysoką temperaturę wody.W cieniu łatwiej utrzymac oczko w tzw. normalności,a i posiedziec i :piwko: i :soczek: wypic będzie przyjemniej po pracy.
 
 
 
anatom28 
Początkujący



Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 41
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-03-16, 13:28   

wielkie dzieki wszystkim osobom za cenne porady.
forma juz jest zakupiona wiec narazie zrobie zbiornik z formy, wiec chce wykonac to jak najlepiej sieda, stad moja wizyta na forum i pytania do znawcow dziedziny:)
widze ze wieksza ilosc osob poleca forme dac pod drzewem, wklejeam jeszcze kilak fotek tego trawniczka na ktorym planuej oczko moze ktos widzac calosc wynajdzie jeszcze lepsze miejsce za forme:)

widok 1

widok2

widok3

widok4



wykasowane :P
Ostatnio zmieniony przez iwosek 2008-03-16, 14:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-03-16, 16:50   

bedzie :good:
a moze maly skalniaczek ze strumyczkiem wpadajacym do oka? bedziesz musial zagospodarowac jakos ziemie z wykopu.
przemysl dobrze sprawe ryb. po sezonie pojawia sie problemy z ich zimowaniem. masz dostep do pradu na dzialce? jesli tak to jakas grzalka + obowiazkowy napowietrzacz i mozesz sprobowac z parka rybek :)
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny