wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
oczko bez ryb
Autor Wiadomość
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-03-31, 22:18   

Może po prostu nie zapewniłeś odpowiednich warunków??
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
andrzej 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 72
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-03-31, 22:23   

Szanowni forumowicze, skoro wywołałem temat, czuje się w obowiązku wyjaśnić mój punkt widzenia w w/w temacie. Otóż, nie jestem przeciwnikiem ryb w oczku, wręcz przeciwnie. Trzy lata wstecz wykonałem remont oczka, przystosowując je głównie dla koi, tzn. odpowiednia głębokość (2 m), filtracja etc.. Nie zrobiłem klasycznej strefy dla roślinności bagiennej z łagodnie opadającym brzegiem, a podstawowymi roślinami są lilie. Kiedy w pierwszym sezonie po remoncie pojawiły się płazy i po miłosnych charcach doszło do wylęgu kijanek,byłem cały :yahoo: , ale nie trwało to długo. Po z górą trzech dniach w oczku nie było juz żadnej kijanki. I to był ten moment, kiedy zapadła decyzja o budowie drugiego oczka z napisem "rybkom wstęp wzbroniony". Mieszkam na wsi i płazy ciągną do mnie "drzwiami i oknami",(nie wiem,czy wszyscy macie u siebie
rzekotki, a u mnie są i do ręki można je wziąć), jednakże żarłoczność ryb i brak strefy schronienia, nie pozwala im się rozmnażać. Docelowo ma to wyglądać tak, aby wilk był syty i owca cała. Czyli, stojąc na mostku, po jednej stronie bedzie oczko, w którym panoszą się rybki, a po drugiej spokojnie żyją i rozwijają się płazy, a przy okazji strefa roślinna będzie robiła za filtr. Być może uda się w przyszłości zrezygnować ze sztucznego filtra biologicznego. To może tyle k'woli wyjaśnienia, sorry za długawość opisu. A to fotka moich płazożerców
Pozdrawiam andrzej
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-03-31, 22:28   

No dokładnie, czyli po prostu kijanki nie miały możliwości ukrycia, więc zostały wyłapane.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
andrzej 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 72
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-03-31, 22:40   

Ktoś we wcześniejszych postach wspomniał o niszczeniu roślin przez koi. U mnie, jak wspomniałem wcześniej, oprócz lili nie ma innych roślinek,(za wyjątkiem kaczeńcy, które rosną w strefie bagiennej, gdzie ryby nie maja dostępu), w ubiegłym sezonie posadziłem wywłócznik - niestety, po kilku dniach śladu po nim nie było.
Pozdrawiam andrzej
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2008-04-01, 22:29   

andrzej napisał/a:
Ktoś we wcześniejszych postach wspomniał o niszczeniu roślin przez koi.
ja wspomniałam ,mam je u siebie ,ale juz niedługo za miesiąc albo 2 tygodnia(zależnie od pogody)oddaję je :yahoo: ,a potem z tej radości dokupuję rośliny(mnóstwo),własnie robie płycizne na nie i sie z tej radości :piwko: :hehe:
_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-04-01, 22:43   

andrzej napisał/a:
Ktoś we wcześniejszych postach wspomniał o niszczeniu roślin przez koi. U mnie, jak wspomniałem wcześniej, oprócz lili nie ma innych roślinek,(za wyjątkiem kaczeńcy, które rosną w strefie bagiennej, gdzie ryby nie maja dostępu), w ubiegłym sezonie posadziłem wywłócznik - niestety, po kilku dniach śladu po nim nie było.
Pozdrawiam andrzej

U siebie w oczku mam osiem Koi.Cztery dorosłe pozostałe ok 10cm.U mnie nie robią żadnej szkody w roślinności.Ps.Dla potwierdzenia moja galeria oczko wodne.
 
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2008-04-01, 23:19   

judym napisał/a:
andrzej napisał/a:
Ktoś we wcześniejszych postach wspomniał o niszczeniu roślin przez koi. U mnie, jak wspomniałem wcześniej, oprócz lili nie ma innych roślinek,(za wyjątkiem kaczeńcy, które rosną w strefie bagiennej, gdzie ryby nie maja dostępu), w ubiegłym sezonie posadziłem wywłócznik - niestety, po kilku dniach śladu po nim nie było.
Pozdrawiam andrzej

U siebie w oczku mam osiem Koi.Cztery dorosłe pozostałe ok 10cm.U mnie nie robią żadnej szkody w roślinności.Ps.Dla potwierdzenia moja galeria oczko wodne.
Ja mam tylko 4 koi, ale strat w rołśinach żądnych
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-04-02, 06:27   

nie liczylem,ale pewnie okolo 25 kojakow u mnie plywa
strat roslinnych zadnych
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2008-04-02, 10:29   

jackon napisał/a:
nie liczylem,ale pewnie okolo 25 kojakow u mnie plywa
strat roslinnych zadnych
Pisałam juz jacson, zę Twoje po prostu sa mięsożerne ;) sałata gardzą. Nie wiem,c zy to jest spowodowane,ale moje nie zniszzyły zadnej rośłiny mi jeszcze
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-04-03, 01:05   

Ja mam dwa kojaki od Jacka, nie zauwyżałem wyraźnych star w roślinach , ale chyba podjadały mi pływacza zwyczajnego bo na koniec lata zaniknął.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-04-04, 22:55   

AurorA napisał/a:
Ja mam dwa kojaki od Jacka, nie zauwyżałem wyraźnych star w roślinach , ale chyba podjadały mi pływacza zwyczajnego bo na koniec lata zaniknął

Wyszkolone ze roslin mają nie ruszać bo przyjedzie Sebastian i im flipsy zje :hehe:

a tak wracając do tematu off topic :hehe: to uważam tak - jezeli mamy oczko to oczko bez ryb nie bedzie pełno(wartosciowym,) hmm nie to nei bedzie dobre okreslenie. Moze tak - kiedy mysle sobie oczkowodne to przed oczami staje mi czysta wode z mnóstwem roslin i pieknymi duzymi koi.
Kiedy mysle traszka, zaba czy ropucha - brudna kałuza gdzies w srodku lasu - ni ma to sie nijak do siebie. Dlatego uwazam ze nie ma co robic oczek tylko dla plazów rezygnując przy tym z ryb - dlaczego gdyz jak plazy beda chcialy to przyjdą do oka :P
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2008-04-04, 23:05   

Jakbym miał do wyboru:
Czyste, ładne oczko z setkami karasi.
Lub bajoro, bagno w lesie z setkami płazów to oczywiście wybrałbym to drugie.
Ja nie miałem zamiaru robić oczka. Miałem zamiar robić sadzawkę. W poprzednim oczku zrobiłem tak, że zasadziłem pałki bez koszy i zarosły całe oczko - powstała sadzawka. Płazów się zaroiło. Po przeprowadzce zaczynam wszystko od nowa. Tym razem oczko jest kilka razy większe. Posadziłem kilka sztuk pałek i pod koniec roku zarosły 1/3 powierzchni.
Obserwacja ryb jest dla mnie nieciekawa, gdyż niczego po nich nie mogę się spodziewać. Przecież ryby nie będą urządzać polowań na ważki i nie będą rechotały i wykonywały skoków. Jedyne co mogą robić to pływać, a żaba nie tylko pływa, ale też wydaje odgłosy, skacze i poluje.
Nawet emotikonki to żaby:
:yahoo:
_________________
Mój album zdjęć Oczko wodne
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2008-04-05, 05:12   

kuba123 napisał/a:
Obserwacja ryb jest dla mnie nieciekawa, gdyż niczego po nich nie mogę się spodziewać.

Ja jestem odmiennego zdania ,zawsze coś ciekawego można zobaczyć np.jak okoń chce jeść z ręki ale nie może sie przełamać :P

kuba123 napisał/a:
Jedyne co mogą robić to pływać, a żaba nie tylko pływa, ale też wydaje odgłosy, skacze i poluje.

Kuba jak byś widział jak karpie skaczą,u mnie liderem skoków nad wodnych jest żółty karp :)

U mnie w oczku :hehe: Herman syty i Edward (cały) zadowolony :hehe:
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2008-04-05, 13:53   

Ernest napisał/a:
kuba123 napisał/a:
Obserwacja ryb jest dla mnie nieciekawa, gdyż niczego po nich nie mogę się spodziewać.

Ja jestem odmiennego zdania ,zawsze coś ciekawego można zobaczyć np.jak okoń chce jeść z ręki ale nie może sie przełamać :P


Moja jedna żaba też nie mogła się przełamać. Zwykle jadła w odległości 5cm od ręki. Może w tym roku nauczę jej pobierać pokarm z rąk :)

Ernest napisał/a:
kuba123 napisał/a:
Jedyne co mogą robić to pływać, a żaba nie tylko pływa, ale też wydaje odgłosy, skacze i poluje.

Kuba jak byś widział jak karpie skaczą,u mnie liderem skoków nad wodnych jest żółty karp :)

U mnie w oczku :hehe: Herman syty i Edward (cały) zadowolony :hehe:


Ja jeszcze nigdy nie widziałem jak karaś skacze. Zawsze jak się zblizałem to się wszystkie chowały w roślinach.
_________________
Mój album zdjęć Oczko wodne
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-04-05, 14:10   

Bo byłeś do nich wrogo nastawiony i się Ciebie bały ;)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny