wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
oczko bez ryb
Autor Wiadomość
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-03-30, 19:43   

Krótko mówiąc-oczka bez ryb mają sens poza miastem,na terenach wiejskich-zostaną zasiedlone przez wiele gatunków płazów.wynajmowałem kiedys na lato domek na Mazurach i na tej posesji było cudowne oczko z liliami i bez ryb.mogłem godzinami obserwować żaby....
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-03-30, 20:46   

Proponuję zaglądnąć nad oczko Killera tam zobaczycie piękne ryby i trzy razy tyle żab :P
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2008-03-30, 21:05   

Prawdopodobnie większość płazów, które są u killera są z bagien, które są obok jego działki lub z przechowalni, w której składają skrzek.
_________________
Mój album zdjęć Oczko wodne
 
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2008-03-30, 21:23   

samuraj napisał/a:
Proponuję zaglądnąć nad oczko Killera tam zobaczycie piękne ryby i trzy razy tyle żab :P
Ja mam oczko z rybami, traszkami i żabami. Obecnie jedno b edzie tylko dla żab i traszek, ale, to tylko i wyłącznie dla tego, że mam dosyc pilnowania ryb, by nie pływały mi po trawnikach po burzyi buduje im nowe oczko, większe, a tamto zostawiam. Zdam relację, czy traszki też sie przeniosą, czy docenią spokój
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-03-30, 22:11   

kuba123 napisał/a:
Jak miałem ryby woda była mętna jak się ich pozbyłem to było czysto.
Ryby niszczą wiele roślin. Szczególnie karpie koi.
Zjadają prawie wszystkie owady i larwy płazów.
Doświadczenia nie mam zbyt dużego, bo miałem ryby 2 lata, ale to nie znaczy, że nic nie wiem na ich temat

Tego nie powiedziałem :piwko:
Wszystko zależy od samej ryby, od gatunku, charakteru itp, karpie u jednych zniszczą rośliny i przekopią dno a u innych nie, karasie zwykle są spokojniejsze. Jak kiedyś zmienisz zdanie o rybach to polecam bo to równie interesujące zwierzęta co płazy :D
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2008-03-30, 22:35   

kuba123 napisał/a:
Prawdopodobnie większość płazów, które są u killera są z bagien, które są obok jego działki lub z przechowalni, w której składają skrzek.


Kuba w tamtym roku miałem możliwość widzieć co się u Marka dzieje ,w oczku i przechowalni wiadro skrzeku :P ,a na bagnach płazów nie było ,prawie same bobry :D
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2008-03-30, 23:08   

Jednak gdyby porównać:
W oczku bez ryb wlać wiadro skrzeku
W stawie z rybami wlać wiadro jaj żab.
Co by się stało?
Kijanki w pierwszym oczku wyklułyby sie i mogły się spokojnie rozwijać
natomiast larwy płazów w oczku z rybami zostałyby w dużych ilościach zjedzone.
Z tego wiadra skrzeku w oczku z rybami przepoczwarzyłby sie znacznie mniej kijanek niż w oczku bezrybnym.
Miałem karasie i nie widze w nich nic miłego. Mnożą sie jak oszalałe i nad odatek za każdym razem jak podchodziłem do oczka to zwiewały.
jedyne co powiem o nich dobrego to to, że zjadają rzęsę wodną, której nie lubię.
ja zamiast patrzeć jak ryby pływają wole słuchać rechotania i oglądać pływanie i skoki do wody żab. Zamiast narybku wole kijanki. teraz za oknem żaby trawne rechotają jak oszalałe i to jest dla mnie ciekawsze niż jakieś ryby, które muszę tylko karmić i nie przynosza mi żadnych satysfakcji. Płazy zjadają ślimaki, których nie lubię.
Czuje, że mnie skrytykujecie, ale ja będę bronić swoich racji. Chocby nie wiem jakbyście mnie przekonywali to ja nie przekonam się do ryb.
_________________
Mój album zdjęć Oczko wodne
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2008-03-30, 23:23   

ja powiem krótko :) może jakaś część ginie zjedzona ale nigdy nie zauważyłem że ryba by podpłynęła i zjadła kijanki a w oczku z rybami od lat rozmnażają się u mnie żaby
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-03-30, 23:29   

kuba123 napisał/a:
Czuje, że mnie skrytykujecie, ale ja będę bronić swoich racji. Chocby nie wiem jakbyście mnie przekonywali to ja nie przekonam się do ryb.


Napewno nikt Cię nie skrytykuje :) zawsze mówię że oczko przede wszystkim powinno się podobać właścicielowi.Ale zgodzisz się że 99% ludzi którzy mają oczka zbudowali je z myślą o rybach i taki sam odsetek ludzi oglądających to oczko będzie pytało jakie tam są ryby :-D , więc naturalne jest że oczko wodne bardziej kojrzy się z kolorowymi rybami niż traszkami i żabami ;)
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-30, 23:57   

Widzę że,kolega Kuba123,nie lubi dużo rzeczy które są w wielu oczkach-ryby,ślimaki,rzęsa.Osobiście nic nie mam do oczka bez ryb.Tylko że nie lubię skrajnych poglądów.
 
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2008-03-31, 00:06   

Nie lubię tych czarnych ślimaków bez skorupy (pomrów?) co atakują poziomki, a te co są w oczkach bardzo lubie. rzęsa jest bardzo ładna, ale wtedy gdy nie zarasta całego oczka i nie tworzy 5 cm warstwy.
Ryby w oczkach też lubię, ale chyba tylko słonecznice.
_________________
Mój album zdjęć Oczko wodne
 
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-03-31, 00:09   

Kuba spokojnie, płazy, ryby i gady to moje ulubione zwierzęta. Ale łączy je wspólne środowisko (głównie płazy i ryby) więc nic nie stoi na przeszkodzie aby razem żyły, masz dowód u Killera i innych. Do tego jak pewnie tak lubisz płazy to zauważyłeś coraz częściej pojawiające się osobniki z wadami genetycznymi (oczy nie tam gdzie trzeba, więcej lub mniej kończyn itp) ryby je skutecznie eliminują gdyż łatwiej jest im je złapać niż zdrową, żwawą kijankę, pomagają więc zachować "czyste" i zdrowe pokolenia płazów. Dlatego uważam, że słuszne jest łączenie ich razem.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-31, 00:49   

Kaef napisał/a:
Kuba spokojnie, płazy, ryby i gady to moje ulubione zwierzęta. Ale łączy je wspólne środowisko (głównie płazy i ryby) więc nic nie stoi na przeszkodzie aby razem żyły, masz dowód u Killera i innych. Do tego jak pewnie tak lubisz płazy to zauważyłeś coraz częściej pojawiające się osobniki z wadami genetycznymi (oczy nie tam gdzie trzeba, więcej lub mniej kończyn itp) ryby je skutecznie eliminują gdyż łatwiej jest im je złapać niż zdrową, żwawą kijankę, pomagają więc zachować "czyste" i zdrowe pokolenia płazów. Dlatego uważam, że słuszne jest łączenie ich razem.

Zgadzam się z tobą w 100%.Najlepszym strażnikiem przyrody jest sama natura,a tam te wszystkie gatunki żyją razem.
 
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-03-31, 08:43   

Mogą być ryby lub płazy,jak kto woli.nie wyobrażam sobie natomiast oczka bez zwierząt,z samymi roslinami,no,moze z wyjatkiem naprawdę miniaturowych zbiorniczków.
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2008-03-31, 22:12   

Kaef napisał/a:
Kuba spokojnie, płazy, ryby i gady to moje ulubione zwierzęta. Ale łączy je wspólne środowisko (głównie płazy i ryby) więc nic nie stoi na przeszkodzie aby razem żyły, masz dowód u Killera i innych. Do tego jak pewnie tak lubisz płazy to zauważyłeś coraz częściej pojawiające się osobniki z wadami genetycznymi (oczy nie tam gdzie trzeba, więcej lub mniej kończyn itp) ryby je skutecznie eliminują gdyż łatwiej jest im je złapać niż zdrową, żwawą kijankę, pomagają więc zachować "czyste" i zdrowe pokolenia płazów. Dlatego uważam, że słuszne jest łączenie ich razem.


Ja się z tym nie zgadzam. Ryby dziesiątkują liczebność kijanek, co powoduje, że niewielka część przeobraża się w małe żabki. Później małe żabki narażone są na wiele niebezpieczeństw co dziesiątkuje ich ilość i tak po 3 latach z całego kłębu skrzeku pojawi się jedna żaba.
Wady genetyczne pojawiają się rzadko. Widziałem 2 przypadki, ale takie żaby są bardzo szybko zabijane przez drapieżniki i rzadko bywa tak, że dostana się do oczka z powrotem.
Przypuszczam, że w oczku z rybami z żabami byłoby tak:
Zakładam, że jest kłęb skrzeku, który ma 4000 jaj.
Z tych jaj wylęga się około 3000 larw. W pierwszych dniach zjadana jest połowa.
Zostaje 1500. Ryby systematycznie zjadaja kijanki. Dochodzą do tego też traszki i żółtobrzeżki. Po miesiącu zostaje około 1000. Po dwóch miesiącach zostaje zaledwie 500. Potem larwy płazów juz troche są sprawniejsze i do 4 miesiecy wychodzi z tego ze 100 małych zabek. Młode są bardzo narażone na niebezpieczeństwa. Kosiarki i rózne drapiezne zwierzęta dziesiątkuja ich ilośc i do końca roku zostaje ich około 20. Rok później jeszcze ich ubywa i zostaje 10. Dwa lata później zostaje około 5, a trzy lata później 1 do 4 żab.
Oczywiście to tylko przypuszczenia, ale według mnie to na lądzie następuje selekcja, jednak choćby traszki i żółtobrzeżki, a także larwy ważek zabijają te słabsze kijanki, a ryby to po prostu robią rzeź. Może się ze mną nie zgadzacie, ale ja tak uważam. Być może macie w posiadaniu spokojne ryby, które nie są takie żarłoczne, ale te kiedyś co miałem na pewno takie nie były.
_________________
Mój album zdjęć Oczko wodne
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny