wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
oczko bez ryb
Autor Wiadomość
andrzej 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 72
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-03-15, 19:23   

Witam serdecznie po długiej nieobecności.
Świetnie się składa, że książka ta niebawem się pojawi (oby jak najszybciej). Jestem w trakcie budowy oczka wyłącznie z przeznaczeniem dla roślin (rybki będą miały zakaz wpływania), które to połaczę kanałem z istniejącym oczkiem, a nad kanałem mostek japoński.
Daj znać Aurora, jak tylko będzie do zdobycia.
pozdrawiam
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-03-15, 20:10   

kiepski pomysl z tym oczkiem bez ryb
szykuje sie prawdziwa wylegarnia komarow :)
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
Yahilles 
Przyjaciel forum
bez oczka wodnego



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 920
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-15, 20:22   

Od czego są traszki, żaby i larwy ważek? ;)
_________________
Pozdrawiam

Amphibia
>> Moja strona <<
 
 
 
andrzej 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 72
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-03-15, 21:23   

Dokładnie - jak pisze Yahilles. Wreszcie żabki będą się mogły potomstwa doczekać. Owe oczko roślinne ma pełnić funkcję filtra i to jest jego podstawowa rola. Wrzuce pare fotek jak skończe robotę, ale to jeszcze potrwa, bo inwestycja spora, a ręce mam tylko dwie i czasu niezbyt wiele.
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-03-15, 22:47   

Zawsze mówię że oczko powinno się najbardziej podobać właścicielowi , a to że potoba się także innym to już szczyt zadowolenia i pochwała naszej włożonej pracy , więc szanuję Twój wybór oczka bez ryb , ale jeśli pozwolisz wyrażę swoją opinię :-D .Uważam że oczko bez ryb jest oczkiem pustym "bez życia" (już kiedyś pisałem na forum) , jak żółnierz bez karabinu czy uczeń bez pały :P .Zwróć uwagę że każdy kto będzie oglądać Twoje oczko w pierwszej kolejności będzie wypatrywać ryb , w następnej kolejności roślin.Myślę że 3-4 ryby nie "wymordują" wszystkich larw,owadów czy traszek , ale oczywiście decyzja należy do Ciebie :good:
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Yahilles 
Przyjaciel forum
bez oczka wodnego



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 920
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-15, 22:50   

Kolega napisał że i tak ma połączenie z oczkiem dla ryb więc nie wiem co to za problem dla zwiedzających :P
_________________
Pozdrawiam

Amphibia
>> Moja strona <<
 
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-16, 00:13   

Jestem ciekawy wykonania tego oczka do roślin i żab.Przyznam się że nie rozumiem,ale szanuje twoją decyzje że nie chcesz aby tam ryby wpływały.Przecież żaby tak czy tak przejdą,a wychowanie małych żabek tylko jakiś czas trwa,a nie cały sezon.
 
 
 
Yahilles 
Przyjaciel forum
bez oczka wodnego



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 920
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-16, 01:31   

judym napisał/a:
a wychowanie małych żabek tylko jakiś czas trwa,a nie cały sezon.

A co to ma do rzeczy? :-D To ma być jeśli dobrze zrozumiałem tylko ODNOGA oczka, a kijanki rozwijają się nawet do lipca, przy czym ryby bardzo im w tym przeszkadzają.
Chyba i tak nie ma sensu wpuszczać ryb dopiero jak się przeobrażą żabki ;)
Proponuję wam zobaczyć oczka elfikp i traszkarium Huberta, bo widzę że macie bardzo prymitywne poglądy co do oczek bez ryb :hehe:
_________________
Pozdrawiam

Amphibia
>> Moja strona <<
 
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-03-16, 09:21   

Moim zdaniem,jeśli to oczko ma być zbiornikiem filtracyjnym to ryby są zbędne,chociaz niewykluczone.ze pojawią sie samorzutnie/połączenie ze zbiornikiem głównym/.Ostatnio nieco zmieniłem poglądy oczko bez ryb jest do przyjęcia-zależy co lubi właściciel.
 
 
andrzej 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 72
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-03-16, 13:35   

Widzę Panowie, że jedynie Yahilles mnie właściwie zrozumiał. Otóż, jest tak - oczko z rybkami i liliami mam juz ponad 20 lat (poj. 22 m sześć. wym.5m x4.5m),filtacja to filtry biologiczne własnej konstrukcji, a rybki to koi i karasie. To jest to co jest, a ponieważ zapragnąłem zbudować mostek japoński (taki soliter archtektury ogrodowej, koniecznie czerwony), wymyśliłem drugie oczko obok istniejącego. Oba oczka łączyć będzie przesmyk szer.2m, nad którym przerzucony będzie ów mostek. Pod mostkiem zrobię przegrodę z drobnej siateczki, właśnie po to, aby ryby nie wpływały to tego roślinnego oczka i w ten sposób płazy mogły się spokojnie rozwijać (w obecnym oczku rybki potrzebują zaledwie kilku dni na spałaszowanie skrzeku żabek). Powierzchnia tego roślinnego to 5.5m x 7m, gł.0.60m., docelowo myślę o rezygnacji z filtra biologicznego w istniejącym oczku, a pompą bedę tłoczył wodę z najdalszego zakątka oczka roślinnego do tego z koi, powrót wody do roślinnego będzie samoczynny. Czy oby nie jest to zbyt skomplikowane ? Może już wystarczy, bo zamotam Was totalnie.
Pozdrawiam andrzej ....a tu fotka tego istniejącego oczka :pa:
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-03-16, 14:12   

Nie zamotałeś wszystko jasne :) ja bym tylko zmienił kierunek przepływu pompą z najdalszego zakamarka oczka z koi do oczka roślinnego a stamtąd już samoczynnie z powrotem do oczka z koi :P Załóż galerie swojego oczka i daj więcej fotek na pewno wszyscy z przyjemnością pooglądają bo po pierwszej fotce zapowiada się naprawdę ciekawie i bardzo ładnie
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
krzych0719 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 264
Skąd: PODLASIE B-STOK
Wysłany: 2008-03-16, 14:42   

Witam. Moim zdaniem lepiej będzie jak pompa będzie tłoczyć wodę z oczka zarybionego do oczka roślinnego. W takim układzie osady będą się gromadzić w oczku roślinnym i tam będą spożytkowane przez rośliny. Oczko z rybami będzie znacznie czyściejsze. Większe ryby swoim ruchem powodują podnoszenie się osadów dennych, a pompa będzie je zasysać.
_________________
Pozdrawiam Krzych z Podlasia
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-16, 21:31   

Teraz dla mnie wszystko jasne.Czekam na wykonanie mostku Japońskiego i oczywiście na fotki.
 
 
 
andrzej 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 72
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-03-17, 08:34   

Jarek G napisał:
... ja bym tylko zmienił kierunek przepływu pompą z najdalszego zakamarka oczka z koi do oczka roślinnego a stamtąd już samoczynnie z powrotem do oczka z koi

Moja teoria co do kierunku przepływu jest nieco inna. Po pierwsze:pompa w oczku z rybkami znajduje się 50 cm nad dnem (głęb. max.to 2m),więc i tak nie ma szans na pompowanie osadów. Natomiast woda spływająca samoczynnie z wierzchnich warstw jest cieplejsza i bardziej zasobna w składniki pokarmowe od tej z gł.1,5m. Po drugie, wodę z oczka z roślinami mam zamiar kierować nie bezpośrednio do oczka rybnego, a na kaskadę, z której to spływając w większej ilości jak dotychczas, zwiększy efekt wizualny i bardziej napowietrzy oczko z rybkami. To tyle teoria, a jak to w życiu bywa, praktyka zweryfikuje plany. zawsze mogę zmienic kierunek przepływu.
a tu owa kaskada, raczej jej końcowy fragment: Pozdrawiam :piwko:
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-03-17, 17:13   

Andrzej, zrobisz jak chcesz :P ale pompę masz na idealnej głębokości jak chcesz lepiej wykorzystać oczko roślinne jako filtr glebowo korzeniowy to będzie korzystniej jak pompa będzie tłoczyć wodę do oczka roślinnego a stamtąd swobodnie będzie spływać do oczka z rybami :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny