wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy staw kajtura
Autor Wiadomość
kajtur 
Nowy



Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 9
Skąd: Trzebiatów
Wysłany: 2008-03-06, 16:17   Nowy staw kajtura

W grudniu wykopałem staw o wymiarach ~10mX15m o głębokości 1.5m. Po 3 miesiącach są już glony myślę, że to o tej porze nie jest naturalne, co robić ???
Ostatnio zmieniony przez samuraj 2008-04-21, 19:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-03-06, 17:39   

Nic.To naturalny, ziemny staw,a nie ogrodowe oczko.będzie działać zgodnie z prawami natury,ale trzeba czasu,aby się ustabilizował,Można to przyspieszyć wprowadzając rośliny wodne,zwłaszcza zanurzone.a swoja drogą,zazdroszczę Ci tego stawu,zawsze marzyłem o takim.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-06, 17:41   

kajtur napisał/a:
Po 3 miesiącach są już glony myślę, że to o tej porze nie jest naturalne, co robić


takie widoki spotykam czasem w środowisku naturalnym to nic szczególnego- najwięcej glonów jest wiosną
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-06, 18:48   

Glony zawsze na wiosnę szybciej rozwijają się niż rośliny,szczególnie jeżeli to jest nowy staw.Nic nam nie piszesz co masz zamiar z tym stawem robic.
 
 
 
kajtur 
Nowy



Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 9
Skąd: Trzebiatów
Wysłany: 2008-03-06, 19:28   

Mój staw służyć mi będzie do podlewania działki 1.5h i jeśli zawitają tam fajne rybki będzie super :good: a jeśli jeszcze zarośnie roślinnością będę szczęśliwy. :yahoo:
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-03-06, 19:30   

Ciekawe,jak będzie wyglądać stabilność poziomu wody w tym stawie.Znałem podobny wykopany stawik.Wiosną był wypełniony po brzegi,a pod koniec lata prawie wysychał.
 
 
kajtur 
Nowy



Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 9
Skąd: Trzebiatów
Wysłany: 2008-03-06, 19:41   

Staw jest zasilany wodami podskórnymi, ja obecnie upuszczam z niego wodę o 0.4 m gdyż zaczynam 70 m dalej budowę domu i osuszam teren. Latem w tamtym miejscy było zawsze mokro jest to rodzaj niecki.
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-03-06, 20:16   

czyli wodę masz zagwarantowaną przez cały rok.a ryby jakieś bedą?Ozdobne? Dzikie?
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-06, 20:20   

Rozumiem,że teraz to nie ma byc staw ozdobny z różnymi gatunkami roślin które posadzisz,z kolorowymi Karasiami,Karpiami Koi.Zapewne masz w głowie budowę domu,ale w przyszłości pomyśl o umiejętnym zagospodarowaniu stawu.
 
 
 
kajtur 
Nowy



Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 9
Skąd: Trzebiatów
Wysłany: 2008-03-06, 20:33   

Wody jest nadmiar, rybki to raczej pospolite stawiam na naturę. Jak proponujecie urządzić stawik nie mam doświadczenia.
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2008-03-06, 20:42   

kajtur, Super stawik zazdroszczę Ci sam chciałbym mieć taki :good:
Obsadź brzegi jakąś roślinnością np:pałki, sity ,kosaćce , tataraki itp.
Posadź też lilie wodne różnych rodzai i kolorów + grążele i inne rośliny strefy podwodnej :)
Rośliny sadź bezpośrednio w podłożu :)
Tu możesz zobaczyć różne rośliny z różnych stref i wybrać te które będą Ci najbardziej odpowiadać http://oczkowodne.net/flora.php
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-06, 20:42   

kajtur napisał/a:
Wody jest nadmiar, rybki to raczej pospolite stawiam na naturę. Jak proponujecie urządzić stawik nie mam doświadczenia.

Też stawiam na nature,czyli rośliny posadzone bez doniczek,wiaderek itp.Ryby pospolite to właśnie Karaś,Karp Koi,Orfa.Niestety w obecnych czasach i naturze trzeba pomóc. Bez dosadzenia sporej ilości roślin,założenia filtra(dowolnośc konstrukcji) twój staw pozostawiony samopas nie będzie się okazale prezentował
 
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-03-07, 08:12   

Mam wątpliwosci odnośnie filtra.myślę ze wszelkie gotowe konstrukcje dla oczek wodnych bedą za małe do tego typu stawu.Moze coś własnej konstrukcji/glebowo-korzeniowy/.Niewykluczone,ze przy obfitej obsadzie roślinnej nie bedziesz potrzebował filtra.
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-03-07, 23:19   

Duzo duzo duzo roslin hmm zapomnialem o czyms ?? a no i duzo roslin :hehe:
Ja w naturalnym stawie nie kombinowalbym z filtracją. Obsadził brzegi najrózniejszymi trzcinami palkami tatarakami kosaccami no jak wyzej i czekał - jak to wszystko sie przyjmie i rozrosnie nie potrzeba Ci bedzie zadnego filtra - rosliny beda same filtrowac wode. Co do ryb - piekne duzo okazale sztuki - karasie + orfy. Koi - fakt podobaja mi sie - ale jakis mam wstret do nich ( moze przez to ze karp przyniusl jakiegos pasozyta mi do oka) ale jezeli nie bedziesz czesto obecny wpuszczej bardziej naturalniejsze rybki,
Co do stawiku - tez bym chcial miec taki :)
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
kajtur 
Nowy



Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 9
Skąd: Trzebiatów
Wysłany: 2008-03-08, 07:20   

Jak sadzić rośliny w głębszych partiach dno tam jest z jakiegoś siwego iłu (jest strasznie twardy i czy będą dobrze rosły tam rośliny) :-o
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny