wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Prąd przy oczku
Autor Wiadomość
am00 
Początkujący


Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 39
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-03-06, 11:11   Prąd przy oczku

Właśnie mam zamiar podciągnąć pod ziemią jedną fazę (10A) w okolice oczka. Czy macie tutaj jakieś przemyślenia. Przewiduję, że prąd potrzebny mi będzie do pompy ewentualnie oświetlenia.
Czy gniazdka z klapką IP44 (bo takie mam) trzeba dodatkowo osłonić daszkiem? Czy wystarczy jeśli kabel wejśćiowy (wyjściowy zaopatrzę w uczszczelnienie typu dławik kablowy)?
_________________
Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-06, 17:57   

zobacz ten temat może coś pomoże
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=1123
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
pawlus999 
Początkujący


Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 34
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2008-03-07, 21:41   

Witam
Kup po prosty jakąś małą skrzynke czy puszke najlepiej 3-fazową o IP 44, wkręć w nią dławiki przez które przeprowadzisz kable i będziesz miał IP 54, będzie szczelniejsze. Możesz też wstawić jakieś zabezpieczenie a najlepiej różnicówke, będzie bezpieczniej. Deszcz, śnieg robią swoje
 
 
am00 
Początkujący


Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 39
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-03-07, 22:31   

Mam jedną różnicówkę trójfazową jako główne zabezpieczenie. Dawanie dodatkowej chyba nie ma sensu, bo jak już mam rozdzielony PEN na PE + N i N przechodzi przez różnicówkę główną, to która różnicówka pierwsza zadziała jest na mój rozum sprawą losową. Zabezpieczę ten obwód tylko nadprądowym, który będzie jednocześnie wyłącznikiem. Właśnie najbardziej martwię się, że może gdzieś w gniazdkach od wilgoci dojść do zwracia PE i N i mi ta główna różnicówka będzie wywalać, a wtedy wyłączenie całego obwodu nadprądowym nic nie da. Może dać na niebieskim dla tego obwodu, na wszelki wypadek jakiś wyłącznik, by pod moją nieobecność, jak będą kłopoty, ktoś mniej kumaty mógł odciąć skutecznie cały obwód zewnętrzny. A może martwię się na zapas?
_________________
Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
 
 
olenka 
Bywalec



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2008-03-07, 23:02   

Prąd i woda to złe połączenie.To co piszecie jest dla mnie czarną magią ale jest to rzecz niezbedna ! Kilka lat temu przycinałam korzenie roślin rosnących w oczku(ręce po łokcie w wodzie )i ciach !- przeciełam kable od pomp. Fajnie było.
Dlatego w nowym oczku zabezpieczyłam się od takich atrakcji.Mam nadzieje że jest to wystarczające ?
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-08, 00:02   

Olenka widzę że u ciebie to pełen profesjonalizm.Ja to tylko kontakt na płocie mam hehe.Jeszcze żyje,ale po przeczytaniu postów na ten temat coś zrobię, aby było bezpiecznie.
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny