wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2008-03-04, 15:41
Kiedy włączyć filtr?
Autor Wiadomość
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2011-03-12, 22:43   

Dziś dorobiłem jeszcze drugi zestaw 60l. do starego 120 l. i myśle że w tym roku to już będzie dobrze..uruchamiam w poniedziałek bo lud już spłynął ..













s
 
 
Nowicjusz 
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-03-25, 00:01   

judym napisał/a:
Do mojego filtra jako wkład narazie dałem tylko żwir i na dół peszel.

Wsypałeś po prostu żwir na dół beczki? U mnie w filtrze są gąbki, a na dole w siatce jakby kulki. Ale czytałem że Koledzy inaczej filtrujecie wodę. Możesz mi odpowiedzieć który sposób jest lepszy?
_________________
Mam oczko od V 2010. Będę wdzięczny za porady
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-25, 10:52   

U mnie filtr chodzi od tygodnia, choć praktycznie nic nie czyści, bo woda zimna, czyli mikroorganizmy jeszcze się nie namnożyły, a mechanicznie nie ma co usuwać z wody, bo ryby siedzą przy dnie i nie są wzbudzane osady.
Włączyłem, bo zawsze to jakiś sposób na napowietrzenie wody. Działa jeszcze napowietrzacz, ale po tym ochłodzeniu, po niedzieli wyłączam go.


Ja mam filtr kupiony, nie wiem, może zbyt mały jak na moje oczko.
Na dnie mam biobale, później dwie warstwy gąbki i na samej górze watę perlonową.
Od zeszłego roku, gdy ją zastosowałem diametralnie poprawiła się jakość wody.

Skupiam się na czyszczeniu mechanicznym, choć te biobale pewnie coś tam wychwytują.
Wata perlonowa nie przepuści nawet glonom unoszącym się w toni wodnej, tym które są odpowiedzialne za zieloną wodę.
Wiadomo, nie wszystkie wyłapie, ale jest na tyle gęsta, że skutecznie eliminuje przynajmniej część.
Jest jeden poważny minus takiego filtrowania, mianowicie płukanie tej waty co 3 dni, bo całkiem się zatyka.

W szczycie sezonu, gdy się zamuli, podczas czyszczenia, jednorazowo wyciskam około 4 litrów zielonej gęstej brei, która jest świetnym nawozem.
Płukanie trwa tak około 15-20 minut, co 3-4 dni.
Trochę upierdliwe, ale skuteczne, bez stawiania potężnych filtrów z kilku beczek itd.
 
 
cebullka 
Uczestnik


Dołączyła: 30 Maj 2014
Posty: 61
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2019-03-28, 13:22   

odświeżę temat :-D
filtry włączone? czy czekacie?
słoneczko mocno już grzeje ale w nocy temperatura w okolicach zera (troszkę mniej lub troszkę więcej) karpiki w słoneczne dni pływają szukając jedzenia i grzejąc się w słońcu
...włączać czy nie włączać oto jest pytanie
(filtr stoi na ziemi niczy nie osłonięty)
pozdrawiam Ania
 
 
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2019-03-28, 15:40   

ja czekam tylko na zamowiony waz i odpalam filtr, w dzien temperatury przekraczaja 10C wiec mysle ze juz czas, juz nawet widac ze kosacce i wszwgulnosci glony zaczynaja rosnac
 
 
cebullka 
Uczestnik


Dołączyła: 30 Maj 2014
Posty: 61
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2019-03-29, 06:30   

piekaro napisał/a:
ja czekam tylko na zamowiony waz i odpalam filtr, w dzien temperatury przekraczaja 10C wiec mysle ze juz czas, juz nawet widac ze kosacce i wszwgulnosci glony zaczynaja rosnac

dziekuję za odpwowiedź.może zacznę od zmierzenia temperatury wody, boję sie żeby rybom nie zaszkodzić
Ania
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-29, 06:59   

Spokojnie można odpalać. Przynajmniej część mechaniczna filtra usunie trochę zawiesiny, na biologię trzeba poczekać do maja.
 
 
ruslan007 
Bywalec


Dołączył: 25 Lut 2014
Posty: 167
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2019-03-29, 16:16   

Śmiało odpalamy filtry im wcześniej tym lepiej , proces oczyszczania mechaniczny i bakteriologiczny chociaż w niskiej temperaturze dosyć wolno ,ale trwa w moim oczku woda już 10*C.Poglądowe tabele intensywności narastania w zależności od temperatury.



 
 
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2019-04-06, 20:32   

ja juz dzis uruchomilem + cala nowa instalacja wodna, stara popekala + torf do filtra troche wode podkwasic bo nitki szaleja
 
 
siwpaw 
Bywalec


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 123
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-04-06, 22:21   

Ja odpaliłem dwa tygodnie temu ale samą mechaniczną i ładnie wyklarowało wodę Zaraz czas na biologię :)
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-07, 07:54   

Chodzi już z miesiąc, ale taki mechaniczno-prowizoryczny. Stary szlag wziął w zimę.
 
 
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2019-04-07, 09:08   

ja bym juz tez duzo predzej uruchomil tylko nie moglem sie.doczekac na zamowione.rury, przy jakiej temp. wody mozna juz startowac bakterie ? mam trgigger-3 i zastanawiam sie czy juz nie dac ?
 
 
siwpaw 
Bywalec


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 123
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-04-07, 09:20   

Bakterie niby już możesz użyć ale rozmnażają się w temperaturze od 10 stopni Ja biologie mam już załączona w innym zbiorniku ale bakteri jeszcze nie dawałem
 
 
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2019-04-07, 11:43   

dzis temp. wody w oczku 12C to.pozniej wsypie
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-08, 14:16   

Z bateriami chyba lepiej jeszcze trochę poczekać. Od jutra będzie tygodniowe ochłodzenie.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny