wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2008-03-04, 15:41
Kiedy włączyć filtr?
Autor Wiadomość
magdziol50 
Nowy


Dołączyła: 02 Mar 2008
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-04, 22:59   

Dziękuję za szeroki odzew.
Jeszcze jedno pytanie.Poniżej na zdjeciu mojej kałużypo prawej stronir widać filtr do którego dokladam jeszcze jako pierwszą warstwę watę a woda w dalszym ciągu była nie zupełnie przejrzysta .Czy z tym można jeszcze coś zrobić bez użycia chemi?

 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-04, 23:11   

Jeżeli chcesz znac moje zdanie,to żadnej chemii.Z tego co widzę na fotkach,to jak rozrosną się rośliny i zapewne dosadzisz nowe,zdecydowanie poprawi się jakośc wody.Co do filtra tego rodzaju,nie jestem ich zwolennikiem.Wydaje mi się po prostu za mały do twojego oczka.
Ps.Mój sąsiad miał taki sam filtr,a i oczko podobnej wielkości co twoje i woda była gorsza niż u mnie.Po namowach zrobił z beczki 80L i po ok.miesiącu była zdecydowana poprawa.
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-05, 01:01   

magdziol50 napisał/a:
Czy z tym można jeszcze coś zrobić bez użycia chemi?


można dodać lampę uv - jet przydatna szczególnie wiosna zanim rośliny ruszą, ale grunt to dużo roślin
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
hepik 
Entuzjasta



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 585
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 2008-03-05, 05:41   

U mnie woda stała sie czarna i nieprzejrzysta jesienią po którymś jesiennym, ulewnym katakliźmie.
Teraz wygląda podobnie jak w twoim opisie z pierwszego postu,to jest ryby majaczą ,gdy są jakieś 20-30 cm pod powierzchnią.
Filtr włączyłem jakies 10 dni temu ,na razie prowizorycznie,bez maskowania licząc na mechaniczne przede wszystkim czyszczenie ale efektów za bardzo nie widać...gąbki praktycznie nie ma z czego czyścić.
Czyli trzeba cierpliwości,dosadzenia roślin i tyle.
A tak na marginesie...czy idealnie krystaliczna woda z widocznością aż do dna na metr dwadzieścia wygląda naturalnie?
Biorąc pod uwagę ,że oczka to imitacja naszych ,polskich jezior a nie Adriatyku ,raczej nie.
O doniczkach widocznych wtedy, na dnie stojących, nie wspomnę ;)
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-05, 12:21   

Witam.Niektóre nasz jeziora to klarownośc wody mają na kilka metrów.Dlaczego by nie miec takiej wody w oczku?Doniczki zawsze można zamaskowac.Adriatyk i inne mocno zasolone wody to przecież inna bajka.Zgadzam się co do dużej ilości roślin.
 
 
 
hepik 
Entuzjasta



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 585
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 2008-03-05, 13:38   

Ilustracja do postu powyżej(dla urozmaicenia)



 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-03-05, 14:15   

czy na drugiej ilustracji to filtr? taka olbrzymia gąbka. Czysta przejrzysta woda zawsze będzie wyglądać super.
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
dolar35 
Początkujący


Dołączył: 17 Kwi 2007
Posty: 17
Wysłany: 2008-03-05, 15:30   

Jak dla mnie te gąbki, które są stosowane w filtrach zupełnie nic nie dają. W tamtym roku miałem taką samą wode jak na tych zdjęciach, przejrzystość może ze 30 cm, aż do czasu gdy do mojego filtra wsadziłem kilka worków jutowych (takich po ziemniakach;) ) jako złoże filtracyjny. Efekt był widoczny po dwóch dniach a po około 5 woda kryształ i tak juz było do zimy. Na pewno trzeba je częściej czyścić, ale skuteczność jak dla mnie jest naprawde rewelacyjna.
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-05, 20:34   

Osobiście w filtrze mam wsypany płukany żwir granulacji 5-7mm.Na dole tylko pocięty peszel.Wszystko pakowane w siatkowych workach po ziemniakach.Też mam wodę kryształ i widac dno ok1,40m.Oczywiście bez sporej ilości urozmaiconej roślinności tak bym nie miał.
 
 
 
hepik 
Entuzjasta



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 585
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 2008-03-06, 08:53   

dolar35 napisał/a:
gąbki, które są stosowane w filtrach zupełnie nic nie dają


Że też o tym nie wiedzą ci wszyscy producenci filtrów od kilkuset złotych do kilku tysięcy. ;)
Gdy woda była zamulona ziemią,która spłynęła po ulewnym katakliźmie,gąbkę wyciskałem ze szlamu raz dziennie.Teraz po prawie dwu tygodniach filtracji praktycznie nie ma z czego ją płukać.
To coś ,co zmniejsza przejrzystość wody na dzisiaj zapewne zostanie wyeliminowane z biegiem czasu przy współpracy filtra i rozwijających się roślin.
PS
Na Śląsku ,dzisiaj w nocy minus siedem,oczko skute lodem na nowo a przejrzystość wody wzrosła do pół metra ...
 
 
maczaj1 
Początkujący


Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 36
Skąd: Dolina Karpia
Wysłany: 2008-03-06, 12:26   

A ja myślę, że pomimo tego,że odpalimy filtry do oczka musi
powędrować torf ewentualnie AlgoSchutz jak ktoś nie może dostać odpowiedniego torfu ;)
_________________
Sklep plastyczny
system zarządzania
 
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-03-06, 13:51   

nie lepiej nogi pomoczyc w oczku? :)
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
bogdan12121966 
Bywalec


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 263
Skąd: DRAWNO
Wysłany: 2008-03-06, 16:57   

witam
ja wode mam czystom ale widocznosc 0,5m ,filtracja strumieniem i filtrem glebowo korzeniowym.
czy sens jest teraz właczac pompe skoro rosliny dopiero wschodzą tataraki mają po 10cm.
pytanie.
1.czy pompa tłocząca wode do strumienia ma byc na samym dnie,czy tylko na półce w moim przypadku 80cm na 1,5m głebokosci możliwej.
2.czy praca strumienia w tym okresie nie doprowadzi do obniżenia temperatury i automatycznemu zachamowaniu rozrostu roslin.
nadmienie że mam b ardzo duży strumien i woda przelewa się 8 tys lit na godz czyli woda przeleci 5 razy wciągu doby [4000 oczko]
 
 
bogdan12121966 
Bywalec


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 263
Skąd: DRAWNO
Wysłany: 2008-03-06, 17:00   

oczywiscie oczko 40000l
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-03-06, 23:09   

maczaj1 napisał/a:
A ja myślę, że pomimo tego,że odpalimy filtry do oczka musi
powędrować torf ewentualnie AlgoSchutz jak ktoś nie może dostać odpowiedniego torfu ;)


Nie popadajmy w paranoje , cały arsenał "broni" na samym starcie?
w swoim oczku nie odpalę filtra-bo nie mam ,torfu napewno też nie zapodam , tym bardziej AlgoSchutz a wodę i tak mam czystą .Nie bójmy się zaufać naturze , równowaga biologiczna,rośliny pomogą utzymać wodę w czystości
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny