wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: iwosek
2008-03-02, 01:02
Pianka poliuretanowa jako uszczelniacz
Autor Wiadomość
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-21, 19:51   

W tym wszystkim to chyba nie chodzi czym i z czego zrobimy,a jak zrobimy.Ważne żeby zrobic z pomysłem i starannie.
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-03-21, 21:03   

Adalbert napisał/a:

Adalbert :wrr: Już kilka razy pisaliśmy o tym że nie umieszczamy linków do alledrogo

Sorry!
Jest to pierwsze forum w jakim uczestniczę i nie znałem tych zasad. Chciałem tylko zwrócić uwagę na produkt, który pokazała mi wyszukiwarka a że trafiło na alledrogo...
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-03-21, 21:35   

tak bywa ;) sam produkt do rozwazenia. klopot polega na tym, ze wiekszosc z nas sie dopiero uczy i koniec koncow trzeba bedzie zaryzykowac i postawic na jakis material do uszczelnienia.
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-03-22, 19:35   

przypomnialo mi sie, ze sa tez zwolennicy uszczelnienia kaskady i strumienia za pomoca gliny - warto sprobowac tylko skad ja gline wezme :crazy:
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
barba50 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 254
Skąd: Warszawa/Czarnów
Wysłany: 2008-03-23, 22:12   

AurorA napisał/a:
barba50 napisał/a napisał/a:


Czy po usunięciu humusu pod kaskadę trzeba bezwarunkowo stosować gruzowo-kamienny
drenaż (i geowłókninę), nawet gdy pod humusem będzie dobrze przepuszczający piach ?


jeśli masz w ogrodzie krety to polecam gruz na całym obszarze skalniak lub siatkę - jak kret wkroczy na skalniak to jest to masakra - ja niestety na to nie wpadłem i skalniak po odwiedzinach kreta jest zmasakrowany.

Faktycznie - o kretach nie myślałem, ale z drugiej strony jak znam krety, to one przemieszczają się też po powierzchni. Jak wyniucha taki duży kopiec (skalniak) , to gotów sobie wyobrazić w nim dużo atrakcji i kłopotów mimo zakratowanego podłoża i tak się chyba nie uniknie. Tym niemniej siatka pod skalniakiem nie zawadzi.
_________________
Pozdrawiam . Tomek
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-24, 02:57   

monkeymonk napisał/a:
przypomnialo mi sie, ze sa tez zwolennicy uszczelnienia kaskady i strumienia za pomoca gliny - warto sprobowac tylko skad ja gline wezme :crazy:


Najprościej z najbliższej cegielni.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
PrOmiL_FTp 
Początkujący


Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 47
Skąd: jaworzno
Wysłany: 2008-05-15, 20:42   

Witam wszystkich mam pytanie co do pianki i jej szkodliwosci dla oczka ?? czy jest ona obojetna dla srodowiska ??
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-05-15, 20:54   

Sądzę, że rozpuszczalniki w niej zawarte do momentu odparowania mogą mieć jakiś wpływ na otoczenie ale po odparowaniu sama poliuretan powinien być obojętny. Ale to są tylko moje przypuszczenia. Może ktoś z oczkomzniaków-budowlańców będzie wiedział coś więcej. W końcu używane są w pomieszczeniach i muszą mieć atesty bezpieczeństwa.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
PrOmiL_FTp 
Początkujący


Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 47
Skąd: jaworzno
Wysłany: 2008-05-16, 11:01   

No mam przykra wiadomosc niestety jedna z rybek zdycha mi dzisiaj mysle ze przez pianke juz rozwalilem pianke i robie dzisiaj kaskade na zaprawie:)
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-05-16, 19:49   

Z tego z czytałam w internecie na temat pianki, obecnie w piankach nie używa się żadnych rozpuszczalników jako niewłaściwych ekologicznie.Ja nie miałam tego typu problemów. Obecnie też kaskada chodzi cały dzień z wyjątkiem nocy, nie widać aby się uwalniały jakiekolwiek składniki z pianki. Zresztą od zeszłego roku było tyle deszczy, topniał lód i śnieg z kaskady i spływał do oczka i rybą jic się nie stało,przezimowały bez problemu.A więć może to inny problem.
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
PrOmiL_FTp 
Początkujący


Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 47
Skąd: jaworzno
Wysłany: 2008-05-17, 14:28   

Niestety uprzedzam was uzywania pianki Ceresit TS 61 zrobilem probe jak podpowiedziala Dachasia i to z niej wydobywala mi sie do oczka dziwna ubstancja jak by ktos wlal olej do oczka pianka byla calkowicie wyschnieta.... pozdrawiam ale kaskada juz stoi murowana a powiedzcie mi czy mozna zabezpieczyc kaskade woda szklana ??
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-17, 20:44   

PrOmiL_FTp napisał/a:
Niestety uprzedzam was uzywania pianki Ceresit TS 61 zrobilem probe jak podpowiedziala Dachasia i to z niej wydobywala mi sie do oczka dziwna ubstancja jak by ktos wlal olej do oczka pianka byla calkowicie wyschnieta.... pozdrawiam ale kaskada juz stoi murowana a powiedzcie mi czy mozna zabezpieczyc kaskade woda szklana ??

Są specjalne impregnaty do kamienia i betonu (zaprawy) np. REMISIL
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-05-17, 21:52   

tak z wlasnych doswiadczen - klej do folii jako uszczelniacz do kaskady zdecydowanie odpada. zrobilem mala probe. szkoda czasu
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
victoo 
Początkujący


Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 39
Skąd: Beskid Niski
Wysłany: 2013-03-04, 18:03   

sorki, że odgrzebuje stary temat, jednak doszkalam się teraz w temacie budowy kaskady i trafiłem dzisiaj na ten filmik

http://www.youtube.com/wa...KsO8tEoPCO55Shg

Gościu uszczelnia kaskadę pianką (od 4:50). Zajmuje się tym profesjonalnie więc chyba wie co robi.
Jako, że ostatni post był tutaj pisany 5 lat temu, to mam pytanko czy macie jakąś wiedzę albo doświadczenie praktyczne w użyciu pianki. Której firmy piankę możecie polecieć?
_________________
Moja kałuża
 
 
Bartosz888 
Początkujący


Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 47
Skąd: Waganiec
Wysłany: 2013-03-19, 13:15   Pianka -wodospad!!!

Tez widziałem ten filmik i w tym stylu planujewodospad :-D
Ale nic nie znalazłem , czy to jakaś specjalna pianka .
Może tak , jednak być bo zwykła pianka , jakoś nie widzi mi sie jako trwały materaial :???:
_________________
Bartosz888
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny