wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: iwosek
2008-03-02, 01:02
Pianka poliuretanowa jako uszczelniacz
Autor Wiadomość
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-03-01, 14:35   

Ja kamienie kaskady łączyłam ze sobą za pomocą pianki budowlanej.. Ale to nie dla uszczelnienia, tylko dla bezpieczeństwa, żeby się nie osunęły.Oczywiście taka pianka też uszczelnia, bo nie widzę aby woda się pod kamieniami przelewała. Uszczelnieniem właściwym jest folia, która w razie czego ma zapobiec uciekaniu wody poza oczko.Pianka z tym jest dobra,że jak zaschnie do wszelkie wypływy można usunąć za pomocą noża, czy wydłubać tak aby była nie widoczna innym narzędziem. Gdy sie trochę zestarzeje to na powietrzu robi się żółto-brązowa i nie razi. No i ostatni atut w razie potrzeby można bez problemu rozebrać, nie bawiąc się w kamieniarza, lub ponownie podpianować.
 
 
Rico 
Nowy


Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 7
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2008-03-01, 14:56   

Dziękuje za odpowiedzi.
Folię użyje swoją drogą,a szczeliny między kamieniami chciałem uszczelnic żeby woda nie płyneła pod kamieniami po foli.Może po porostu to niejest konieczne ?
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-01, 16:14   

DACHSIA,świetny pomysł.Jednak człowiek uczy się całe życie.Zastosuje ten patent.
 
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-01, 21:37   

dachasia napisał/a:
łączyłam ze sobą za pomocą pianki budowlanej

Ale pianka pod wpływem wilgoci ulega degradacji: robi się brązowa, kruszeje i rozsypuje się. Sprawdź, jaki jest stan u Ciebie, Dachasiu. Możliwe, że jest wypłukiwana do oczka...
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-03-01, 21:48   

Jakja, mam pianką łączoną na ogródku studnię i jest już 5 lub 6 lat. Jeśli nawet będzie wietrzała to zawsze mogę ją usunąć i podpianować od nowa. Poza tym, chyba nie jest aż tak tragicznie nie wytrzymała, skoro pianuje się nią okna. A okna wstawia się nie na jeden sezon. A jeśli nawet zwietrzała w jakiś sposób dostawałaby się do oczka, to raczej nie utonie. Bo to trochę taki styropian w pianie. Pożyjemy, zobaczymy. Zawsze ktoś musi być pierwszy. Jeśli nie będzie zdawać egzaminu - to "odszczekam" :-D jej przydatność do łączenia kamieni. Zresztą wszystko zależy jaka to kaskada, jak zbudowana itd.
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-01, 21:50   

dachasia napisał/a:
Poza tym, chyba nie jest aż tak tragicznie nie wytrzymała, skoro pianuje się nią okna. A okna wstawia się nie na jeden sezon.


tu akurat wietrzeje wiec po piankowaniu się ją zabezpiecza tynkiem, ale spotkałem się już z pianką w oczku - może to była jakaś specjalna - nie wiem.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-01, 21:56   

dachasia napisał/a:
skoro pianuje się nią okna
AurorA napisał/a:
tu akurat wietrzeje wiec po piankowaniu się ją zabezpiecza tynkiem

Jak napisał Arek: zabezpiecza sie tynkiem, a pozostałe rdobne szczeliny należy zabezpieczyć czymś, co zabezpieczy przed wnikaniem wilgoci. Inaczej po kilku latach nie spełnia swojej roli: uszczelnienia (nigdy - mocowania!). Choć nazywa się "montażowa" to jak nazwa wskazuje służy tylko do uszczelniania. Tak jak chlebak do granatów, a mydło i papier toaletowy: jedno do twarzy, drugie do :dupa: :-D
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-03-01, 22:17   

Aurora masz rację z tym tynkiem przy oknach, ale pomimo wszystko ona ma wytrzymać tam 30 i więcej lat, ja liczę na kilka

Jakja, ja nie twierdzę,że jest super materiał do mocowania, czy uszczelniania. Ja podpianowałam, a poza tym jak impregnowałam kamienie( piaskowiec) to ją też zaimpregnowałam. Mam nadzieję,że parę lat wytrzyma.. Za to jak będę chciała za 2 lata coś zmienić, to nie będzie problemu z rozebraniem. Gdybym złączyła to cementem, to podejrzewam,że mój piaskowiec po rozbiórce nadawałby się tylko na wysypisko. A więc coś,za coś. Na pewno, nie za bardzo nadaje się dołączenia otoczaków, natomiast do płaskich, uważam że jest ok.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-01, 22:24   

dachasia napisał/a:
Aurora masz rację z tym tynkiem przy oknach, ale pomimo wszystko ona ma wytrzymać tam 30 i więcej lat, ja liczę na kilka


raz zapomniałem zaprawić okna po piankowaniu i po dwu latach pianka sypała się jak piasek - nie wiem czy to od słońca czy od deszczu :roll:
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-03-01, 22:27   

Na pewno i jedno i drugie ma wpływ na jej utlenianie się.U mnie jej nie widać. Jest jej tylko tyle by trzymać wszystko w kupie. Poza tym jak obsadzę kaskadę roślinami to one zasłonią wszystkie szczeliny po zewnętrznej stronie kaskady. Na razie trzyma się dobrze.Sprawdzę jej stan na wiosnę.
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-01, 22:35   

Z tym,że pianka jest do uszczelniania,a nie do mocowania nie mogę się zgodzic.Sam w domu parapety,futryny i progi mam zamontowane tylko na piankę i to ponad 10 lat.Pianka owszem kruszeje i ulatnia się,ale z tego co wiem to najbardziej jak jest na słońce wystawiona.
 
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-03-02, 00:44   

Fakt, brak wilgoci i swiatła słonecznego nie robi szkody piance. Podobno taka wilgotna sytuacja nie wpływa na nią z adobrze, jednak słyszałem rzecz ze robiąc tą pianke recznie - miesza się dwie ciecze :oops: tylko nie pamiętam co z czym - wiem ze super szybko sie ze sobą wiąze i zwieksza objetosc - niezły bajer np do inscenizacji wybuchu wulkanu :P
No ale wracajac, ze taka pianka wytrzymuje dluzej - slowa spec mana od budownictwa, wiec moze to bylby sposob :P
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-02, 00:57   

iwosek napisał/a:
Fakt, brak wilgoci i swiatła słonecznego nie robi szkody piance. Podobno taka wilgotna sytuacja nie wpływa na nią z adobrze, jednak słyszałem rzecz ze robiąc tą pianke recznie - miesza się dwie ciecze :oops: tylko nie pamiętam co z czym - wiem ze super szybko sie ze sobą wiąze i zwieksza objetosc - niezły bajer np do inscenizacji wybuchu wulkanu :P
No ale wracajac, ze taka pianka wytrzymuje dluzej - slowa spec mana od budownictwa, wiec moze to bylby sposob :P

Pamietacie program tv SONDA tam panowie Kamiński i Kurek pokazywali taką piankę i oni właśnie ręcznie to mieszali.To tak tylko na marginesie.Ja napewno jestem za pianką i już.
 
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-03-02, 01:00   

:hehe: kto widział wie jak to wyglada :crazy: idzie sie zdziwic jak ze szklanki tego i tego powstaje nam całe wiadro pianki :P
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-03-05, 04:21   

Witajcie. Ja też mam zamiar użyć pianki wdo budowy mojego nowego oczka a właściwie jego wystroju. Ze względu na ograniczone miejsce do budowy kaskady stoki będą strome więc w celu lepszego ułożenia kamieni oraz zabezpieczenia ich przed osuwaniem "pokleję" je nieco pianką. A natchnął mnie ten widoczek: http://www.rd.com/17822/P1/article.html , tylko gdzie znależć taką czarną.
Pozdrawiam
Wojtek
P.S. W zaplanowaniu oczka bardzo przydatne, żeby nie powiedzieć kluczowe znaczenie miały uwagi forumowiczów "oczka.."
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny