wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: iwosek
2008-03-02, 01:02
Pianka poliuretanowa jako uszczelniacz
Autor Wiadomość
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-03-05, 07:23   

Adalbert napisał/a:
tylko gdzie znależć taką czarną.


Z tego co widać na tych fotkach to raczej nie jest pianka tylko jakiś klej lub silikon, a silikon w kolorze czarnym jest ogólnie dostępny :)
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-05, 08:41   

Z tego co zrozumiałe w podpisie tej fotki, to jakaś specjalna pianka do uszczelnień i łączenia plastiku oczka z kamieniem. Pond foam - pianka do stawów
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-05, 11:55   

Wydaje mi się że to jest silikon,a kamienie to piaskowiec.Osobiście kleiłem płyty piaskowca silikonem i wszystko ładnie się trzymało.
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-05, 17:32   

Z pewnością silikon byłby trwalszy i nie zanieczyszczał oczka - jest powszechnie stosowany do klejenia akwariów - głównie czarny.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-05, 20:12   

Adalbert napisał/a:
Witajcie. Ja też mam zamiar użyć pianki wdo budowy mojego nowego oczka a właściwie jego wystroju. Ze względu na ograniczone miejsce do budowy kaskady stoki będą strome więc w celu lepszego ułożenia kamieni oraz zabezpieczenia ich przed osuwaniem "pokleję" je nieco pianką.

Wojtek szukasz kwadratowych jaj. Przecież jak kaskada jest stroma to wystarczy chlapnąć betonu, a nawet kleju do płytek. Moja nie jest stroma, jest z piaskowca, są nawet w niej zrobione takie mikro oczka (wody w nich jakieś 10-20 litrów). A wszystko poklejone zwykłym, najzwyklejszym betonem z dodatkiem uszczelniacza do betonu, który kosztuje -nascie złotych. Po chorobę pianka. Ona ma sens by podkleić ostatni kamień do formy. Ale i w tym przypadku można się posłużyć betonem (też tak mam). A jeśli już coś chcecie kleić elstycznie, to nie żadne silikony tylko uszczelniacz dekarki - kolor ceglasty (ale są chyba i czarne). "Schnie" i uszczelnia także pod wodą.
Pozdrawiam, Bajbas
PS. Im mniej nakombinowane tym lepiej!
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-05, 20:26   

judym napisał/a:
Wydaje mi się że to jest silikon,a kamienie to piaskowiec.Osobiście kleiłem płyty piaskowca silikonem i wszystko ładnie się trzymało.


A widziałeś silikon w aerozolu, bo ja nie.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-03-05, 20:54   

Paweł napisał/a:
A widziałeś silikon w aerozolu, bo ja nie.


Pawle jest silikon , może nie dosłownie w areozolu ale dokładnie w takich pojemnikach i nazywa się silikon RTV firmy Wurth , wpisz nazwę na alledrogo :) --ten akurat jest do uszczelniania silnika ale jest w spreyu :)
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
Ostatnio zmieniony przez samuraj 2008-03-05, 21:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-05, 20:55   

Paweł napisał/a:
judym napisał/a:
Wydaje mi się że to jest silikon,a kamienie to piaskowiec.Osobiście kleiłem płyty piaskowca silikonem i wszystko ładnie się trzymało.


A widziałeś silikon w aerozolu, bo ja nie.

A widziałeś czarną piankę(taką w naszym rozumowaniu i o jakie tu pytają)bo ja nie.Na tym linku widac,że zagraniczniaki coś wymyślili,ale narazie nie wiemy jak to się je.
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-03-05, 23:10   

Przede wszystkim to tam są piękne kamienie , przydałyby mi się takie :P a jak już bym je miał to do tego co oni robili to wystarczyłby zwykły silikon :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-05, 23:22   

JAREK G napisał/a:
Przede wszystkim to tam są piękne kamienie , przydałyby mi się takie :P a jak już bym je miał to do tego co oni robili to wystarczyłby zwykły silikon :P

Na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej chyba ładne kamienie poszukasz?
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-03-05, 23:29   

judym napisał/a:

Na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej chyba ładne kamienie poszukasz?
off topic Jak widać w mojej galerii mam głównie otoczki choć nie bardzo mi się podobają :roll: kaskada co prawda z piaskowca ale kamień kupowany :? a na jurze skała i kamień głównie wapienny który do oczka się nie nadaje :(
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-03-06, 15:53   

[Wojtek szukasz kwadratowych jaj.]
Nie o jaja tu chodzi lecz o nowatorskie metody :) a właściwie o zminimalizowanie problemów przy budowie. Murarz ze mnie żaden i pojęcia nie mam o tym fachu więc boję się wziąć kielnię do ręki. Moje dotychczasowe mini oczko (może kiedyś wkleję zdjęcie) z plastikowej "misy" wyposażyłem w kaskadę, która składała się z luźno poukładanych płyt piaskowca bez żadnego uszczelnienia pod nimi. Długo trwało, metodą prób i błędów, układanie kamieni tak aby woda spływała po nich do oczka bez strat(!) (nie bójcie się piaskowca!). Teraz jednak chcę zrobić coś bardziej wymyślnego i szukam sposobów na realizację moich pomysłów. To forum jest skarbnicą wiedzy dla mnie neptyka i czuję jak tą wiedzą nasiąkam ;) .
Każdy post wnosi coś nowego i wiele z nich już przyjąłem do projektu któru , mam nadzieję zrealizuję jak tylko się trochę ociepli.
Pozdrawiam
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-06, 22:20   

Adalbert napisał/a:
Nie o jaja tu chodzi lecz o nowatorskie metody :) a właściwie o zminimalizowanie problemów przy budowie. Murarz ze mnie żaden i pojęcia nie mam o tym fachu więc boję się wziąć kielnię do ręki.

chłopie, a cóż to prostszego zmieszać piasek, cement i wodę. A potem bawisz się w budowanie zamków z piasku. Ja swoją kaskadę w równej mierze budowałem kielnią/szpachlą jak i gołymi rękoma (piękny peeling się robi :) Zaletą tego materiału jest taniość, możliwość kładzenia grubszych warstw, tworzenia wypełnień szczelin, a jednocześnie używania jako materiału konstrukcyjnego. Łatwo go można zabezpieczyć przed wodą, no i wiadomo nie boi się słońca! Ładnie zarasta mchem itd...
Zresztą pisałeś, że chcesz zrobić coś stromego, a w takim przypadku ważniejsze jest by to się kupy trzymało , aniżeli szczelne było (woda i tak będzie grzała na dół).
:piwko: Bajbas
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-03-06, 22:21   

Adalbert napisał/a:
Teraz jednak chcę zrobić coś bardziej wymyślnego i szukam sposobów na realizację moich pomysłów. To forum jest skarbnicą wiedzy dla mnie neptyka i czuję jak tą wiedzą nasiąkam .
Każdy post wnosi coś nowego i wiele z nich już przyjąłem do projektu któru , mam nadzieję zrealizuję jak tylko się trochę ociepli.


Dla tego gdy pogoda jeszcze nie pozwala na wszelkiego rodzaju roboty "oczkowe" polecam dokładne przeczytanie tego forum aby w trakcie budowy nie popełnić błędów.
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-03-07, 05:26   

Bajbas napisał/a:

chłopie, a cóż to prostszego zmieszać piasek, cement i wodę. A potem bawisz się w budowanie zamków z piasku
:brawo:
Taaaa... łatwo powiedzieć. Ale wiadomo, że kaskadę buduje się od dołu i efekt końcowy musi już być zaplanowany na początku a woda, jak wspomniałeś, do góry nie poleci więc ustawianie poszczególnych stopni-progów jest czasochłonne a zaprawa raczej tego nie lubi. Ponadto w trakcie kopania dziury zamierzam jednocześnie usypywać pagórek, który będzie jednocześnie skalniakiem i podstawą kaskady. Tak więc muszę kolejno usypywać warstwy ziemi, ubijać ją i budować z tyłu murek oporowy z kamieni zachowując jednocześnie z przodu ogólny zarys tej "katarakty" . Co do wspomnianego murku zgadzam się - zaprawa ale układanie kaskady na folii.. Tu, wydaje mi się, pianka będzie miała zastosowanie. Ułożyć kamień, wypoziomować i ustabilizować klinami-kamieniami i bziut kleksa pianką od niewidocznej strony. Co wy na to? :?
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny