wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
"nornice"
Autor Wiadomość
jakubek08 
Nowy


Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 1
Skąd: Lubawa
Wysłany: 2008-02-10, 16:12   "nornice"

Witam
Mam staw przy domu, zaraz za płotem płynie strumyk i jest rów ponizej powierzchni wody w moim stawie, co mam zrobic zeby zwierzeta kopiace w ziemi nie robily mi dziur powodujacych wyciek wody ze stawu ?
Pozdrawiam
 
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2008-02-10, 20:47   Re: "nornice"

jakubek08 napisał/a:
Witam
Mam staw przy domu, zaraz za płotem płynie strumyk i jest rów ponizej powierzchni wody w moim stawie, co mam zrobic zeby zwierzeta kopiace w ziemi nie robily mi dziur powodujacych wyciek wody ze stawu ?
Pozdrawiam
Szczerze, albo kup sobie kota, albo świece dymne, albo....oczko od nowa i pod spód wzmocnioną geowłókninę połóż
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-02-10, 22:16   

Gosiu, jeśli ja dobrze zrozumiałam, to Jakub ma staw naturalny, a nornice, a może nawet szczury wodne robiąc tunele powodują,że woda ucieka mu ze stawu do rowu. Jesli tak, to naprawdę nie wiem co tu można by poradzić. Wszystko zależy jak długi jest ten odcinek między strumieniem i rowem. Może należałoby w pełnej odległości od stawu zrobić zaporę np z wkopanej pionowo jakiejś papy metalizowanej, lub jakiegoś tworzywa, którego by gryzonie nie sforsowały. Wydaje mi się to łatwiejsze do wykonania, niż przerabianie całego stawu, nawet gdyby był wykładany folią.
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2008-02-11, 08:27   

Ja zaczął by od elektronicznego odstraszacza gryzoni widziałem takie na alledrogo albo na początek kilka wiatraczków na kołku wbitym w groblę wibracje ziemi powinne odstraszać gryzonie.
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-02-11, 11:50   

Roman poczytaj na ten temat opinii użytkowników tych urządzeń, a dojdziesz do wniosku,że naprawdę szkoda na nie kasy.
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-02-11, 12:09   

A czy takie przypadki się zdażały juz :???: Bo jakoś nie moge sobie wyobrazić nornic które pakowały by się do wody :) Moze to wcale nie nornice, a jakies inne przyczyny, niekoniecznie natury zywej,

Naprawde, juz kiedys pisalismy, ze nornica nie wepcha sie do wody, nie jest na tyle głupia :)
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-02-11, 12:11   

Gosia@ napisał/a:
Szczerze, albo kup sobie kota, albo świece dymne, albo....oczko od nowa i pod spód wzmocnioną geowłókninę połóż


Kot nic nie da, przerabiałem już to, swiece dadzą jedynie nadzieje ze to coś ucieknie, tak samo karbid - fakt wystraszy nornice na jakiś czas, ale one tak czy siak wróca.
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-02-11, 12:18   

iwosek napisał/a:
Bo jakoś nie moge sobie wyobrazić nornic które pakowały by się do wody
Mateusz do samej wody raczej nie, ale drożąc w pobliżu stawu tunele mogą powodować to,że woda - o ile to jest staw naturalny, bo ciągle co do tego nie mamy pewności - przemula sie do tych kanałów, a potem już swobodnie prze do strumienia za płotem i obniża poziom w stawie. Ja widzę jeszcze jeden sposób Ująć ten strumyk za płotem w kręgi melioracyjne, takie średnicy 0,25 - O,30 m - nie wiem jakie są w sprzedaży. Widziałam takie chyba metr długie
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny