wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
W kóńcu buduje nowe oczko, pare pytan
Autor Wiadomość
iguana 
Nowy


Dołączyła: 19 Lut 2008
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-06, 00:02   

Wszysto jeszcze jest w fazie projektowej.
O zezwoleniu już doniosłam mamie- teraz to już ona załatwia.
A kaskada pewnie ok 1,2 m
wodospad 0,7 m

sama nie wiem do końca, dostosuje się do pompy :)
 
 
iguana 
Nowy


Dołączyła: 19 Lut 2008
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-06, 00:04   

A z tym zezwoleniem to jest jakiś problem, czy tylko biurokracyjna formalność?
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-06, 00:10   

Zezwolenie jest potrzebne na każde oczko nawet jak ma 1 metr, a na oczka o powierzchni ponad 30 metrów2 potrzebne jest pozwolenie na budowę, kierownik budowy, kupa papierów, załatwiania i kosztów.

dla oczek poniżej 30 m2 to formalność
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
iguana 
Nowy


Dołączyła: 19 Lut 2008
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-06, 00:16   

Dzięki za doinformowanie
A teraz jak to obejść.
Można zrobić dwa mniejsze?
Mam duży teren i nie chce robić małego oczka.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-06, 18:07   

iguana, zbiorniki powyżej 30 m są kwalifikowane jako staw więc poczytaj w tym dziale

http://forum.oczkowodne.net/viewforum.php?f=15 - tam powinnaś znaleźć wszytko czego szukasz jednak musisz trochę poczytać a nie tylko pytać
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
iguana 
Nowy


Dołączyła: 19 Lut 2008
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-06, 22:06   

wielkie dzięki
od dłuższego czasu czytam dużo, ale ciężko czasem coś znaleźć jeśli ma się jakieś nietypowe lub bardzo zawężone pytanie
do głowy mi nie przyszło żeby patrzeć pod "staw" bo ja niebardzo planuje tam mieć rybki, to miało być raczej duże oczko wodne typowo rekreacyjne (żeby nacieszyć oko i się za dużo nienarobić przy tym)
jeszcze raz dzięki :pa:
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-03-06, 22:31   

iguana napisał/a:
ja niebardzo planuje tam mieć rybki, to miało być raczej duże oczko wodne typowo rekreacyjne (żeby nacieszyć oko i się za dużo nienarobić przy tym


Oczko wodne bez kolorowych ryb to jak żołnierz bez karabinu :) ale to oczywiście moje zdanie, natomiast żeby cieszyć oko to niestety trzeba się narobić ale dla wielu oczkomaniaków jest to praca która sprawia przyjemność więc nie traktujemy tego jako zło konieczne.Muszę Cię niestety zmartwić bez pracy,opieki to będzie dziura z zieloną wodą a nie oczko :roll:
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-06, 23:24   

Co to znaczy oczko rekreacyjne? Ja to rozumiem,że dbam o rośliny i ryby tam pływające.Wiąże to się oczywiście z pracą przy oczku.Bez regularnego doglądania oczko zamiast cieszyc,może stac się koszmarem.Brudna woda,żółknące i gnijące rośliny napewno nie będą relaksujące.
 
 
 
iguana 
Nowy


Dołączyła: 19 Lut 2008
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-08, 22:38   

To oczko mojej mamy. Może z biegiem czasu zmieni zdanie i wsadzi tam kilka rybek (dlatego na wszelki wypadek będzie głębokie na 1,3m) ale na razie nie ma zbyt dużo czasu na dbanie o ogód. Na jedną osobę cały ogród i oczko do zajmowania się to dosyć dużo. Poza tym lubi podróżować, a rybek bez karmienia to się chyba tak nie da zostawić na 1 tydz. Lubi robić w ogódku, ale za bardzo nie ma na to czasu, dlatego na razie rybek w projekcie nie ma :?
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2008-03-08, 22:40   

iguana napisał/a:
a rybek bez karmienia to się chyba tak nie da zostawić na 1 tydz.

Rybki przeżyją bez jedzenia o wiele dłużej niż tydzień. Zawsze znajdą coś w oczku.
 
 
iguana 
Nowy


Dołączyła: 19 Lut 2008
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-08, 22:43   

Z tego co tu już przeczytałam to rybki chyba dodatkowo zanieczyszczają wodę. Postaram się posadzić dużo roślin, najwięcej takich przy kturych nie trzeba za dużo robić. Ale mój projekt jeszcze tak dalego nie sięga. W razie czego, jakby nie miała czsu to zawsze ma mnie :)
A oczko będzie pod domem,więc mam nadzieje że po jakimś czasie nie będzie straszyć.
 
 
iguana 
Nowy


Dołączyła: 19 Lut 2008
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-08, 22:45   

Wiem, że mój brak wiedzy na razie was powala na kolana. Tych tematów jest tyle że nie daje rady wszystkich czytać, tyle dziedzin i wątpliwości.
To się zmieni, ale nie tak od razu.
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-08, 23:57   

Masz całkowitą racje,o oczko aby było zadbane i cieszyło oko właścicieli i gości trzeba troszkę czasu poświęcic.Ja zakładając swoje pierwsze oczko ponad 15 lat temu nie miałem możliwości czerpania wiedzy z takiego forum jak teraz jest.Ty masz teraz taką możliwośc i wykorzystaj to.
 
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-03-09, 12:11   

Ja obecnie wychodze z załozenia ze najlepsze i najladniejsze oka to te zyjkace wlasnym zyciem, a nie czyszczone z lisci, wychuhane, wypieszczone, i bóg wie co jeszcze ;) Mamy na dzialkach piekne oczko, zrobione pare lat temu, własciciel kilka lat temu zmarł. Oczkiem od tamtej pory nikt sie nie opiekuje ( poza właczeniem strumyka na grilu). Woda jest tam krystaliczna, ryby mnoza sie na potege, takich lili i ogólnie roslin jakie tam rosna to ze swieca szukac. I to wszystko, zyje od kilku lat samo, nie ma filtra, nie ma napowietrzacza, obsade reguluje sasiad który co roku wyławia rybki ;) i tak własnie zyje sobie oko własnym zeyciem dlatego nie martwil bym sie o to ze np tydzien ryby nie beda karmione czy cos w tym rodzaju.
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-09, 18:34   

iwosek napisał/a:
nie martwil bym sie o to ze np tydzien ryby nie beda karmione czy cos w tym rodzaju.


ryby dadzą sobie radę bez karmienia nie tydzień czy miesiąc ale spokojnie cały sezon, oczywiście nie będą wtedy miały takich przyrostów, więc karmieniem nie ma co się na zapas martwić. Rybki to nie pies :P
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny