wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
W kóńcu buduje nowe oczko, pare pytan
Autor Wiadomość
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
  Wysłany: 2008-02-05, 13:58   W kóńcu buduje nowe oczko, pare pytan

W kkońcu zabieram się na wiosnę za budowe nowego oczka, przy tarasie, blisko domu. Oczko bedzie miało ok 20m2, nie wiem wiecej, policze jak snieg stopnieje;-)

MOje pytania, czy opłaca sie inwestowac w folię EPD?, czy wtedy też trzeba podkład pod nią?

Jaka grubosc?0,8 wystarczy?czy zwykła folia firmy Orse tez moze byc?Prawde mówiąc nie chce przepłacać.

Wełna mineralna,wiem, ze dobry patent, ale....ostatnio znajomy powiedział, ze mu sie myszy właśnie w wełnie zalęgły :P czy ta wełna naprawde chroni przed gryzoniami?czy po prostu ułatwia układanie folii?

Bardzo dobry filtr z UV,z nam generalnie zdanie na temat lamp UV,ale.....staw bedzie przy tarasie nie wyobrazam sobie, zielonej, gloniastej wody. Wiem, tez ile trwa, by rosliny odpowiednio sie rozrosły i nie było glonów. Na poczate więc chę zakupic naprawde dobry filtr. Niestety aqa coś tam, nie sprawdza sie kompletnie. Mam w starym oczku i nic nie daje, ani lampa ( moze mi stara zarówke sprzedali?gdzie mozna kupic samą świetlówke do wymiany? ani filtr. Tigger troche pomógł, ale do ideału daleko.

Na razie jak czytam o filtrach i lampach, to dobrze wyglada jedynie na stronach, gdzie je sprzedaja, a w praktyce, jeszcze nie spotkałam osoby, w pełni zadowolonej ze swojego filtra :-( Podpowie ktos mi jaki?
Uff, to na tyle, bede zdawała relacje na biezaco. Lilie od Aurory juz siedza na dnie i czekaja na nowe lokum :-D
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-02-05, 14:06   

Moim zdaniem warto zainwestować w w EPDM, szczególnie przy większych zbiornikach. Jest ona rozciągliwa więc trudniej o przebicie. Co do lampy to lepiej kupić o wyższej mocy niż zalecana i włączać tylko wtedy gdy woda jest zielona. Najlepiej chyba Aquaela - nie są złe a żarniki na wymianę stosunkowo łatwo dostępne i tanie. A filtr to chyba najlepiej zrobić samodzielnie, wiele osób chwali sobie takie rozwiązania, albo ciśnieniowy.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2008-02-05, 14:30   

AurorA napisał/a:
Moim zdaniem warto zainwestować w w EPDM, szczególnie przy większych zbiornikach. Jest ona rozciągliwa więc trudniej o przebicie. Co do lampy to lepiej kupić o wyższej mocy niż zalecana i włączać tylko wtedy gdy woda jest zielona. Najlepiej chyba Aquaela - nie są złe a żarniki na wymianę stosunkowo łatwo dostępne i tanie. A filtr to chyba najlepiej zrobić samodzielnie, wiele osób chwali sobie takie rozwiązania, albo ciśnieniowy.
Sama nie zrobie nie ma szans, a partner umywa ręce ;) ja planuje włączac tylko okresowo,a le za diabła juz nie wiem jaki.Aquaela mam własnie w straym oczku, nic nie daje, chyba ten żarnik był do bani :-o
 
 
olenka 
Bywalec



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2008-02-05, 14:54   

Zgadzam się , że warto zainwestować w dobrą folie -oczko ma Ci służyć wiele lat.Sama kupiłam folie kauczukową Oazy-jest naprawdę bardzo mocna ,trudno ją uszkodzić, a i cena (po targowaniu )nie była taka straszna.A co do filtra to jestem z mojego zadowolona.Posiadam filtr biotec 36 autoscreen + lampa bitron 110C + pompa Oazy i jak na razie nie moge narzekać . Łatwo czyścić.Moje oczko jest troszeczke większe ale do Twojego można dobrać -bo jak zrozumiałam-chcesz kupić dobry sprzęt.Może jest jeszcze inny lepszy ale nie mam z innym doświadczenia. :pa:
_________________
pozdrawiam Ola
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2008-02-05, 17:05   

olenka napisał/a:
Zgadzam się , że warto zainwestować w dobrą folie -oczko ma Ci służyć wiele lat.Sama kupiłam folie kauczukową Oazy-jest naprawdę bardzo mocna ,trudno ją uszkodzić, a i cena (po targowaniu )nie była taka straszna.A co do filtra to jestem z mojego zadowolona.Posiadam filtr biotec 36 autoscreen + lampa bitron 110C + pompa Oazy i jak na razie nie moge narzekać . Łatwo czyścić.Moje oczko jest troszeczke większe ale do Twojego można dobrać -bo jak zrozumiałam-chcesz kupić dobry sprzęt.Może jest jeszcze inny lepszy ale nie mam z innym doświadczenia. :pa:
A, gdzie kupowałaś?, to wszystko?wode masz czysta?
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-02-05, 22:47   

Gosia@, Sama lampa UV nie załatwi czystej wody składa się na to wiele czynników, żarnik w lampie działa prawidłowo około 2 lat potem nawet jak świeci trzeba wymienić na nowy Ja tylko mogę poprzeć rozwiązanie które zaproponował AurorA,
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
olenka 
Bywalec



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2008-02-05, 23:43   

Lampa UV -faktycznie jest tylko jednym ze składników do uzyskania czystej wody.
Wode w oczku trzeba wprawić w ruch.Potrzeba jeszcze pompy (dobranej do wielkośći oczka) i filtra. Łatwo Panom mówić-zróbcie sobie panie filtr-my preferujemy prostrze rozwiązania-albo ktoś nam zrobi albo go kupujemy.
Gosia@ napisał/a:
A, gdzie kupowałaś?, to wszystko?wode masz czysta?

Zamawiałam przez hurtownie ,ale można to zrobić w każdym sklepie ,który zajmuje się dystrybucją konkretnej firmy.Mogę Ci podać dokładne namiary - ale muszę znać miejscowość lub województwo.
A co do czystości wody w moim oczku to jak na razie jest dobrze (udało mi się uniknąć zakwitu glonów- a jest to pierwszy sezon ) :yahoo: -można to namacalnie obejrzeć na stronie oczka. :pa:
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2008-02-07, 14:43   

JAREK G napisał/a:
Gosia@, Sama lampa UV nie załatwi czystej wody składa się na to wiele czynników, żarnik w lampie działa prawidłowo około 2 lat potem nawet jak świeci trzeba wymienić na nowy Ja tylko mogę poprzeć rozwiązanie które zaproponował AurorA,
Oki, folia tak zrobię,a le pisałam, ze filtra za diabła nie zbuduję. Musze sie zdecydowac na gotowca
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2008-02-07, 14:44   

olenka napisał/a:
Lampa UV -faktycznie jest tylko jednym ze składników do uzyskania czystej wody.
Wode w oczku trzeba wprawić w ruch.Potrzeba jeszcze pompy (dobranej do wielkośći oczka) i filtra. Łatwo Panom mówić-zróbcie sobie panie filtr-my preferujemy prostrze rozwiązania-albo ktoś nam zrobi albo go kupujemy.
Gosia@ napisał/a:
A, gdzie kupowałaś?, to wszystko?wode masz czysta?

Zamawiałam przez hurtownie ,ale można to zrobić w każdym sklepie ,który zajmuje się dystrybucją konkretnej firmy.Mogę Ci podać dokładne namiary - ale muszę znać miejscowość lub województwo.
A co do czystości wody w moim oczku to jak na razie jest dobrze (udało mi się uniknąć zakwitu glonów- a jest to pierwszy sezon ) :yahoo: -można to namacalnie obejrzeć na stronie oczka. :pa:
Ja jestem z TRójmiasta;-)podaj, gdzie zamawiałaś po prostu. Zaraz pooglądam stronę
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-02-07, 16:31   

Tylko się Gosia@, nie przeraź bo sprzęt firmy Oase jest dość drogi :?
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-02-07, 19:27   

Oase to faktycznie najwyższa pólka i cena na takie oczko to kilka tysięcy, zorientuj się jeszcze ile by Cię wyniósł filtr pana Dąbkowskiego - on robi z beczek takie prawie własnej roboty - podobno się sprawdzają.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2008-02-09, 11:57   

AurorA napisał/a:
Oase to faktycznie najwyższa pólka i cena na takie oczko to kilka tysięcy, zorientuj się jeszcze ile by Cię wyniósł filtr pana Dąbkowskiego - on robi z beczek takie prawie własnej roboty - podobno się sprawdzają.
No, własnie tak sobie mysle, bo nie obraz sie Oleńka, ale twoja woda w oczku na oko wygląda jak moja, czyli do ideału jej daleko ;) moim zdaniem, oczywiscie. Nie rozumiem, co takiego jest w tych filtrach, ja rozumiem 8 gabek, ale zeby ta to płacic 6000?Zapytam Pana Dabrowskiego w jakiej cenie sa jego filtry. Szlag by mnie chyba trafił gdybym wydała tyle pieniedzy i miała zielona wodę
 
 
iguana 
Nowy


Dołączyła: 19 Lut 2008
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-05, 23:39   

(cha cha - mój pierwszy post :)

Projektuję właśnie oczko dla mojej mamy, jest duże ( mam 2 hektary do zagospodarowania) ale oczko będzie ok. 36m2.

Dokładam jeszcze jedno pyt do tematu. Czy jest coś, na czym da się zaoszczędzić przy budowie oczka? (folia- nie, filtr- może tak, lampa... napowietrzacz... pompa...)

I moje pytanie - chce mieć z jednego brzegu kaskadę, a z drugiego wodospad z bardzo cieńkim strumieniem. Kupić 1 pompę i rozgałęzić czy koniecznie 2?
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2008-03-05, 23:41   

Jedna wydajna pompa załatwi sprawę, a co do filtra można go samemu wykonać ;)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-03-05, 23:50   

Witam iguana, na foru:) Przede wszystkim musisz wiedzieć że na zbiorniki powyżej 30 m2 potrzebne jest zezwolenie :( a co do pomp to wszystko zależy jaki to ma być przepływ wody i jaki wysoki ten wodospad i kaskada
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny