wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Strefa zalewowa - proszę o rady.
Autor Wiadomość
kamill 
Początkujący


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-19, 20:09   Strefa zalewowa - proszę o rady.

Witam wszystkich,

ostatnio sie trochę ociepliło i temat oczka wodnego wraca na czołówkę. :-D
Szczerze to od jesieni cały czas myśle o rozbudowie oczka.
Szanse są duże na realizację projektu tylko w latach poprzednich był pewien problem z którym nie mogłem sobie poradzić.

Oczko wodne mam juz ok 10 lat. Do pewnego momentu było wszystko ok.
Problem się rozpoczął 2 -3 lata temu gdy koty sasiadów zaczeły mi podbierać ryby.
Szczerze to nie jestem do konca przekonany czy to koty bo jednej nocy zgineło ok 10 ryb.
Podejrzewam tez łasice lub kunę którą często widzę wieczorem biegającą miedzy budynkami.
Dodam ze w zeszłym roku juz miałem sitkę na całym oczku co akurat uroku mu nie dodawało. :-(

Rozwiązanie problemu widzę w przebudowie oczka ale dołączeniu strefy zalewowej któa by zatrzymywała wszystkich nieproszonych gości. Jest to coś na zasadzie półki lecz w odwrotną stronę. Nie do wewnątrz a na zewnątrz oczka.Ta strefa była by połączona z oczkiem lecz rosły by w niej wyłącznie rośliny które uniemożliwiałby dostanie sie kotów do oczka.

Poniżej schemat który to zobrazuje.


Proszę o radę czy takie rozwiązanie jest korzystne bo u nikogo przeglądając galerie takiej rzeczy nie widziałem.
Chyba ze ktoś zna inne rozwiązanie to proszę o radę.
Dziękuje pozdrawiam :-D
Kamil
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-01-19, 20:18   

Pomysł fajny, sam planowałem takie rozwiązanie u siebie. Minusy są takie, że możesz nie zobaczyć rybek.

Plusami: ogromna powierzchnia filtrayjna, ładne widoczki, osłona przed drapierznikami ;)

Przebudowuj, będzie fajnie, ja zrobiłbym jeszcze jakieś fajne dojscie w stylku mostek, małe molo ;)
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
kamill 
Początkujący


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-20, 10:06   

iwosek napisał/a:


Przebudowuj, będzie fajnie, ja zrobiłbym jeszcze jakieś fajne dojscie w stylku mostek, małe molo ;)


Dzięki za rade właśnie takie molo też mi kiedyś chodziło po głowie. ;)
Mam nadzieje ze sie uda wszystko zrobić.
Teraz tylko czekamy na wiosnę i wszystko sie okaże.
Pozdrawiam :)
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-20, 10:12   

kamill napisał/a:
Podejrzewam tez łasice lub kunę którą często widzę wieczorem biegającą miedzy budynkami.


Kuny, łasice raczej nie polują na ryby, może to być ewentualnie tchórz 8)
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-01-20, 11:43   

koczisss napisał/a:
Kuny, łasice raczej nie polują na ryby, może to być ewentualnie tchórz


Tak to raczej tchórz, kuny i łasice ze zwierzat wodnych to lubią zapolować na żaby i ropuchy.

Tchórza jest łatwo rozpoznac po końcówkach uszu oraz białej mordzie ;)
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
kamill 
Początkujący


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-20, 13:48   

Tchórz to rzeczywiście nie był bo to zwierzątko ma budowe i wygląd identyczne prawie z popularna fretką, hodowaną często w domach. Kolor szaro-rudy. Typowo jak by ktos wypuścił fretke na wolność moze odrobinę większą. Dość często widzę te zwierzątka biegające w okolicach domu. :)

To moze ktoś z Was ma pomysł co moglo wybrac 10 ryb z oczka nie pozostawiając przy tym zadnych sladów.
Reszta ryb która została była mocno wystraszona i siedziała przez kilka tygodni wyłącznie w ukryciu. :((
Działalność życzliwego człowieka wykluczam bo najpierw gineły po jednej rybce a jednej nocy zgineły 10 wiec sie troche zdziwiłem :(

A wracając do tematu to mam pytanie czy ktoś z was praktykował z taką "strefą" i czy sie sprawdziło. Szczerze to na zdjeciach w "galerii" Waszych oczek nie widziałem u nikogo takiego cuda :)
I najważniejsze co za rośliny tam nasadzić. Z tyłu fajnie by wyglądły pałki i tatarak ale z przodu takie wysokie rośliny odpadają. ;(
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-01-20, 21:05   

kamill napisał/a:
Tchórz to rzeczywiście nie był bo to zwierzątko ma budowe i wygląd identyczne prawie z popularna fretką, hodowaną często w domach. Kolor szaro-rudy. Typowo jak by ktos wypuścił fretke na wolność moze odrobinę większą. Dość często widzę te zwierzątka biegające w okolicach domu.


fretka to właśnie tchórz - zobacz ten wątek http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=1089
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
kamill 
Początkujący


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-22, 19:51   

AurorA napisał/a:

fretka to właśnie tchórz - zobacz ten wątek http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=1089


Dzięki, za podsunięcie tematu :)
Rzeczywiście widziane przeze mnie zwierzatko jest identyczne ( tak mi sie wydaje ) gdyż widziałem je kilka razy ale szybko uciekało.
Jedynym co je wyróżnia jest to ze nie mieszka nad oczkiem bo brak jest jak w tamtym przypadku nor, odchodów itp.
I co najważniejsze nie zostawiło zadnych sladów konsumpcji. Brak jakichkolwiek łusek i innych części ryb.
Poza tym u mnie zjadło na jeden posiłek ok 10 sztuk. :(
I co najważniejsze nie mam takiej klatki jak Ala aby to złapać. :(
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny