wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Legolass'a
Autor Wiadomość
Legolass 
Nowy


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 9
Wysłany: 2008-01-09, 15:37   Oczko Legolass'a

Witam wszystkich jestem nowy , mam na imię Dawid i pochodzę z okolic Tarnowa a dokładnie z Ciężkowic :) . Chciałbym wam zaprezentować moje oczko, już wczoraj oglądałem Wasze oczka - Są wspaniałe :) <brawo> . teraz czas na moje :)



Opis :
Jest niewielkim oczkiem około 6000L. Posiada jedna kaskadę oraz strumyczek(ostatnimi wakacjami zrobiony) no i oczywiście kładkę. Na tych wszystkich wymiarach się dokładnie nie znam to musiałbym sie taty zapytać, ma 14 rybek (też sie dobrze nie znam na rybkach) ale koi są żółwik tez jest oraz węgorz(niestety zdechł).
Od samego początku los nam nie sprzyjał :( jak pierwszy raz robiliśmy oczko z tatą ,to przy samym już wykończeniu zdarzyła sie katastrofa do której nie byliśmy przygotowani . Nawiedziła nas powódź . :( Ale odbudowaliśmy razem z tatą wszystko znowu od podstaw :p.
.Następnym niefartem było awaria w oczyszczalni wody niedaleko nas i dali do wody duuuużo chloru , niestety żadna rybka tego nie wytrzymała , nawet węgorz :( :( . Ale teraz już jest wszystko pięknie i ładnie :) WARTO BYŁO moim zdaniem a tu trochę fotek na wiosnę prześle kolejne jak sie spodobają :) i oczywiście wiosenne czyszczenie oczka .
Pozdrawiam Dawid :)



i trochę z powodzi :( :( :(

Ostatnio zmieniony przez killer1558 2008-01-09, 18:32, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2008-01-09, 16:05   

Oczko fajne,można dołożyć roślinek :) .Współczuje wam że tak woda narozrabiała .Jaka rzeka,rzeczka jest za to odpowiedzialna :?
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-01-09, 16:21   

To trochę wam szkód powódź wyrządziła :(( Ale za to widać że z ojcem jesteście prawdziwymi oczkomaniakami bo nie poddaliście sie i oczko powstało na nowo :brawo: Kamieni macie chyba nawet trochę więcej niż u mnie :hehe: Oczko prezentuje się ładnie choć wygląda na mniejsze i dość płytkie
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-01-09, 16:37   

oczko bardzo ładne :good: jaką ma głębokość?
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2008-01-09, 17:08   

Witaj Legolass :piwko:
Oczko prezentuje się bardzo ładnie :)
Powódź poważnie narozrabiał ale wielkie :brawo: za wytrwałość :good:
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2008-01-09, 17:48   

witam nowego zapaleńca :) współczuć tylko takiej powodzi jaka była u ciebie ,oczko prezentuje się :good: choć mogło by być więcej roślin ,zastanawiam się jak te kamienie wyglądają po sezonie czy nie zamuliło ich albo nie zarosły glonami
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
Legolass 
Nowy


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 9
Wysłany: 2008-01-09, 18:29   

Co do rzeki to jest to Biała Dunajca lub Biała Tarnowska :) niestety no . Głębokość jest mała ponieważ na same dno poszedł piaskowiec o grubości do nawet 20 cm tacie sie podobał , to go daliśmy :) . Jest problem po zimie z nim zarośnięty jest delikatnie glonami ale na wiosnę wypompowujemy wodę z oczka i myjką ciśnieniowa dajemy po nich :D nie maja szans ale niektóre trzeba szczotką pojechać , Gdy wszystkie rybki jeszcze w domowym akwarium :) :) . Pozdrawiam Dawid :)

Przepraszam was ale muszę powiedzieć ze nie mam nowszych zdjęć pokazujących ładnie całe oczko , na wiosnę będą . Nie widać jak chodzi kaskada ani też strumyk , który został zrobiony z rynny:D:D.
Ostatnio zmieniony przez killer1558 2008-01-09, 18:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2008-01-09, 18:40   

Legolass napisał/a:
Głębokość jest mała ponieważ na same dno poszedł piaskowiec o grubości do nawet 20 cm tacie sie podobał , to go daliśmy
piaskowiec raczej nie nadaje się do oczka :P
Legolass nie pisz posta zaraz po drugim masz 30 minut na edycję poprzedniego :)
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
Legolass 
Nowy


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 9
Wysłany: 2008-01-09, 18:45   

Sorka widać nowy jestem . Dlaczego sie nie nadaje ?? u mnie sie bardzo dobrze sprawuje :) i nie narzekam :] . o Co chodzi mogę dopiero odpisać po 30 minutach ?? sorry za takie głupie pytania
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2008-01-09, 18:55   

Legolass napisał/a:
o Co chodzi mogę dopiero odpisać po 30 minutach ??


Nie odpisać ,a zmienić swojego posta w ciągu 30 minut od zatwierdzenia przez Ciebie :)
A co do Białej Tarnowskiej to nie złe z niej ziółko ,znana jest ze swoich wyczynów :-(
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
Legolass 
Nowy


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 9
Wysłany: 2008-01-09, 19:06   

no na szczęście została przez swoje wyczyny z monitorowana i można ja znaleźć na www.twojapogoda.pl lub tez na nowej pogodynka.pl :D teraz sie interesuje chyba idę do szkoły
na geografa , dokładniej do spraw nadzwyczajnych w przyrodzie. Ale i tak OCZKA są na 1 MIEJSCU :D :D:D
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-01-09, 19:49   

Lehgolass mam pytanie, czy ty aby sie nie pomyliłeś z tą wielkością oczka - 6000 l. Nie wydaje mi się aby było tak duże. Moje wygląda na większe, a ma tylko 2000 l.
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
Legolass 
Nowy


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 9
Wysłany: 2008-01-09, 20:13   

Może i pomyliłem ale napisałem około i napisałem też ze nie wiem jakie ma wymiary . Ale ma trochę bo długo laliśmy wodę z dwóch węży :) może to tez być złudzenie bo fotki nie są aktualne a po ostatnich niekontrolowanych wyciekach zrobiliśmy mały remont (pogłębienie i poszerzenie) Masz racje mój błąd ale już chyba wspominałem ze fotki nieaktualne :)

Pozdrawiam :)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-01-09, 22:59   

Legolass, nie jest to najlepszy pomysł po każdej zimie wypuszczać wodę z oczka :( chyba że masz sporą jej część gdzie przechować na czas czyszczenia Wlewając co roku nową wodę nigdy nie uzyskasz równowagi biologicznej :? oczko to nie akwarium woda im starsza tym lepsza :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2008-01-09, 23:20   

nie mówiąc o samej naturze co w tej wodzie siedzi :P , przecież każde żyjątko wodne tworzy jakby mikro część oka ,nie sztuka wlać rybom sterylną wodę i podziwiać ich kolory a wodę zmieniać co 3 miesiące :P
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny