wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
JAKA FOLIA ???
Autor Wiadomość
Pablo_klb 
Początkujący


Dołączył: 30 Mar 2015
Posty: 25
Skąd: Opole
Wysłany: 2016-06-23, 10:18   

Wiele osób zastawia się nad dostawcą folii PVC, sam niebawem będę zamawiał, dlatego przesyłam informacyjnie jakie są ceny w polecanych firmach na forum:

Ceny na dzień 20-06-2016

EKOFOLL - 1,1 mm, 14 zł/m2 (przesyłka 60 zł, ale to może zależeć od wagi więc wartość zmienna)

MASTER-FOL - 1,00 mm, 14 zł/m2 (wysyłka ok 60 zł)

GALIŃSCY Kluczbork -
folia PVC "NA OCZKA WODNE" grubość 0,80 mm = 9,84 zł brutto/m2 (wg info do wymiaru 10mx10m)
folia hydroizolacyjna PVC "FOLGAL-1" typ AiT grubość 1,00 mm = 12,30 zł brutto/m2


Osobiście zdecydowałem o zakupie w Kluczborku, ale dlatego że mam ich na miejscu, odbiorę osobiście i w razie jakiś problemów mogę na nich liczyć, ze zgrzewaniem folii włącznie. To chyba główne kryterium, choć cena także lepsza
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-06-23, 11:54   

Folia Galińskich nie jest zła. Choć z podanych przez ciebie wymiarów jakaś cienka. Ja brałem oczkową, bodajże 1 czy 1,2 mm i jest grubaśna. Dość sztywna. Bez mocnego nagrzania słońcem ciężka do ułożenia. Ale jak już to się uda to ciężko sobie wyobrazić że coś ją przebije.

Jeśli masz większe oczko to od razu umówiłbym się na zgrzewanie. Lepszy efekt no i nie będziesz musiał się męczyć z układanie. Według mnie warto.
 
 
Pablo_klb 
Początkujący


Dołączył: 30 Mar 2015
Posty: 25
Skąd: Opole
Wysłany: 2016-06-23, 14:06   

Wg ich informacji są dwie grubości 0,8 mm (ta do mniejszych oczek i wym folii do 10m/10m) i 1 mm - grubsza
Podałem ceny obu :)

Komuś może się przyda budując budżet "oczkowy"

Ja jestem jeszcze na etapie dziury w ziemi i budowie skalniaka, kaskady i strumienia :)
(wielkie nie będzie, folia ok 8x6 m)
 
 
majtek8 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 33
Skąd: Malec/Małopolska
Wysłany: 2017-02-21, 15:58   

Hej Oczkomaniacy. Mam taki dylemat kupić folie 0.5mm cała płachta 8x12 m czy 1,1m dwuwarstwowa klejona z paskow tez 8x12. Wymiar może mniej ważny, wiadomo ze grubsza lepsza na taki wymiar ale moja wątpliwość polega na tym czy ta klejona z paskow nie rozklei się. Firma eko-fol może ktoś ma i powie coś na jej temat. Pozdrawiam wszystkich.
 
 
Sylwester79 
Bywalec


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Zamość
Wysłany: 2017-02-21, 16:54   

Cytat:
majtek8 napisał/a:
Hej Oczkomaniacy. Mam taki dylemat kupić folie 0.5mm cała płachta 8x12 m czy 1,1m dwuwarstwowa klejona z paskow tez 8x12. Wymiar może mniej ważny, wiadomo ze grubsza lepsza na taki wymiar ale moja wątpliwość polega na tym czy ta klejona z paskow nie rozklei się. Firma eko-fol może ktoś ma i powie coś na jej temat. Pozdrawiam wszystkich.


Cała płachta będzie klejona też z pasków jeżeli o to ci chodzi , a co do firmy to napisz coś więcej , co to za folia: Pe , czy Pvc ? bo wnioskując po wymiarach to jakiś większy zbiorniczek się szykuje ;) i przy takim założeniu lepiej zapłacić kilka zł więcej za folie niż później rozbierać i szukać dziury w całym...
 
 
 
majtek8 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 33
Skąd: Malec/Małopolska
Wysłany: 2017-02-21, 17:16   

folia pcv AlfaFol sie zastanawiałem ta 0,5 mm ale faktycznie teraz tak patrze ze nie jest napisane że nie jest zgrzewana :) więc muszę się zapytać. Dziękuję za rade. Oczko już mam z 12 lat ale zawsze używałem folii pe bo nawet niewielkie dziurki które się z czasem potworzyły nie przeszkadzały mi bo i tak miałem nadmiar wody w oku ( obok płynie strumyk i z niego mała pompka pompuje wodę do oka przez jakiś czas) ale teraz jesienią po kolejnej już wizycie wydry z foli zostały kawałki wiec trzeba zainwestować w końcu w coś odpowiedniego. Zresztą musze zaktualizować troche profil bo oko sie zmieniło już trochę, doszło drugie ( płazarium z liliami ) oraz akwarium na dworze na 3000 l z drewna betony i szkła. jeszcze raz dzieki.
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2017-02-21, 17:57   

Kolego jesli moge ci doradzic to zainwestuj w odpowiednie zabezpieczenia przed wydra, bo zachwile znowu bedziesz mial to samo. Jak chcesz to ci moge poradzic co i jak w zwiazku z wydrami...
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2017-02-21, 18:24   

Tak ogólnie to PVC ok PE złe (albo bardzo złe). 1mm grubości to standard i w przypadku zwykłego oczka nie ma sensu eksperymentować z mniejszą grubością. Nie wydaje mi się też by warstwowość świadczyła na plus. W sumie nie spotkałem się z takim czymś. Natomiast płachty są zwykle faktycznie klejone. Nie ma co się tym przejmować. Tzn. zwykle wiedzą tam jak się klei folię ;)
 
 
Irkus 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 115
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: 2017-02-21, 20:44   

Ja mam folie 1.1mm dwuwarstwowa z eko-fol,co prawda dopiero trzy lata i niewidzę żadnych minusów,na setki mb spawów szczelność 100 procentowa
_________________
Pozdrawia Irek. Oczko na milion litrów
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-22, 09:43   

luzio napisał/a:
Tak ogólnie to PVC ok PE złe (albo bardzo złe). 1mm grubości to standard i w przypadku zwykłego oczka nie ma sensu eksperymentować z mniejszą grubością. Nie wydaje mi się też by warstwowość świadczyła na plus. W sumie nie spotkałem się z takim czymś. Natomiast płachty są zwykle faktycznie klejone. Nie ma co się tym przejmować. Tzn. zwykle wiedzą tam jak się klei folię ;)

Całkowicie się z tym zgadzam, 0,5 mm grubości wydaje się troszeczkę za mało.
 
 
majtek8 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 33
Skąd: Malec/Małopolska
Wysłany: 2017-02-22, 18:46   

Irkus właśnie nad nią się zastanawiałem i chyba ja wybiorę. Dzwoniłem dziś do tej drugiej firmy i też spawana z pasów tak ze sytuacja się rozwiązała. Tak poczytałem i ta firma eko-fol wydaje sie byc ok a i kontakt z nimi dobry wiec wezmę od nich. a co do Wydry no cóż, pastucha nie chce, w żywołapke na pewno się nie złapie bo musiałaby być cały rok rozstawiona. Testowałem na małym oczku metrowa siatkę z drutu ocynkowanego 50x 50mm i wkopana do ziemi i wydra była obok oczka bo były świeże ślady ale siatka nie ruszona i nic z oka nie ubyło do tej pory. Powinno to tez pomoc na dużym oczku. Czas pokaże co to będzie. Do prac wiosennych jeszcze trochę czasu wiec i wiele sposobów jeszcze się pojawi.
 
 
KILERK1 
Entuzjasta



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 767
Skąd: TRZEBNICA
Wysłany: 2017-02-22, 20:05   

Jedyną słuszną,dobrą folią jest folia EPDM. Znacznie przewyższa wszystkie inne folie - elastyczność, starzenie się.
_________________
PAWEŁ
oczko ok. 90 m3

https://www.youtube.com/watch?v=cs9BJuKxhvw
http://youtu.be/P4GE-x_xM5c
http://youtu.be/lqGzwxdLgAE
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2017-02-22, 20:06   

Wiem ze temat nie tutaj ale niechce zakladac nowego watku, powiem ci tak o wydrze, ze to chytre zwierze i potrafi sie podkopac. Malo tego pomysl sobie ze mialem pastucha, dolozylem siatke pod istniejacy plot - podmurowke a i tak franca jakos przeszla, ale to byl jej ostatni raz, poniewaz zmodyfikowalem troche pastucha i pomoglo wydry , koty nie podchodza. A jako ze jestem wedkarzem to ryb mialem pod dostatkiem. Wiec zjadla ich za kila tys. bo mialem juz starsze i wieksze osobniki. Drugi problem to kormoran, ktory w lecie sie zadomowil. Wyciagnal mi jesiotra na 80 cm, tak nie zartuje na 80 cm. Ale z tym sobie poradzilem w postaci stracha... CZlowiek, tyle stracil ryb , wszystkiego a kasy nie zlicze , juz mialem chwile zwatpienia, ale nie poddalem sie i narazie mam cisze... Tylko teraz mam zasade ze zawsze przed spaniem sprawdzam staw. Dwa razy juz wczesniej jak nie mialem zabezpieczen to spotkalem wydre w stawie...Tobie tez zycze zeby ci nie zjadla ryb, bo pamietaj raz przyszla to przyjdzie znowu... A pewno masz podlaczony odplyw z tego oczka do potoka?
 
 
krol44 
Nowy


Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 9
Skąd: elbląg
Wysłany: 2017-06-21, 12:36   

KILERK1 napisał/a:
Jedyną słuszną,dobrą folią jest folia EPDM. Znacznie przewyższa wszystkie inne folie - elastyczność, starzenie się.


I to jest jedyny słuszny materiał , który zapewnia spokojny sen, odkąd mam w oczku EPDM zapominam o poziomie wody i mrozie.
 
 
necron 
Nowy


Dołączył: 08 Wrz 2017
Posty: 2
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2017-10-03, 15:58   

Czy ktoś ma doświadczenie z folią PVC a nornicami? Właśnie przymierzam się do położenia takiej folii Eko-Foll 1,1 mm i zastanawiam się czy nornice nie zrobią mi w tym dziur, bo niestety są takimi nie proszonymi gośćmi na mojej działce.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny