wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
JAKA FOLIA ???
Autor Wiadomość
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2014-11-23, 21:33   

Spróbuj poszukać coś dla siebie w leroy merlin. Ja w Bielsku kupiłem i dałem 3 stówy z drobnymi :) Dobrze się układała po wcześniejszym rozłożeniu na słoneczku i ponownym złożeniu tak, by technicznie rozłożyć równomiernie.To akurat mi nie wyszło :-(
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
darekb 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 131
Skąd: otwock
Wysłany: 2014-11-24, 02:45   

shiftman napisał/a:
Folii potrzebuje 9x6m najlepiej czarna z 1m2 mogę dać góra 16zł co polecicie? Pozdrawiam.

Broń Cie Panie Boże przed kupnem z firmy MTX System w Warszawie-to były by wyrzucone pieniądze tak jak u mnie i wieli innych kolegów(Temat jest opisany na forum pt.Jakiej folii nie kupować)
_________________
pozdr Darekb
 
 
perelik 
Nowy


Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-11-24, 12:40   

dokładnie, nie polecam tej firmy!
 
 
Tomassimo 
Nowy


Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-05-21, 10:06   

Witam,
czy ktoś z Was posiada wiedzę nt. możliwości kupna folii z Ergisu taniej (promocja, od producenta) lub folii o porównywalnych parametrach?
W sumie zastanawiam się też nad tańszymi produktami, które z powodzeniem spełnią swoją funkcję. Planuję oczko o wym. 17x23m i dla szwagra 12 x 10 oczko ze stopniami, gł. do 1,8m
 
 
Leszek Garwolin 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 161
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2015-05-21, 13:41   

Moja podpowiedz,na folii nie oszczedzaj i kup konkretną.Kupisz szajs za kilka lat od nowa bedziesz myslał o kupnie.Ot takie moje zdanie.
_________________
Leszek
 
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-05-21, 14:16   

Dokładnie jw. Na folii się nie oszczędza, szczególnie przy takich rozmiarach oczka.
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 301
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2015-05-21, 19:56   

Elendil napisał/a:
Dokładnie jw. Na folii się nie oszczędza, szczególnie przy takich rozmiarach oczka.
Całkowicie popieram zdanie kolegi. Przy tak dużym oczku folia za 16 zł/m2 nie wystarczy. Trzeba się zmobilizować i kupić EPDM, wymiana lub nawet naprawa uszkodzonej folii (lokalizacja uszkodzenia ) to prawdziwy horror.
Pozdrawiam ! Bolek
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2015-05-23, 12:06   

Według mnie trochę inaczej.
Do tak dużego oczka i tak nie bardzo da się kupić płachtę bo będzie zbyt wielka, trudna do ułożenia. Lepiej zamówić zgrzewanie na miejscu. Cena za metr wcale nie musi wyjść jakaś specjalnie duża.
Druga sprawa to dobre przygotowanie niecki. Oczyszczenie ze śmiecia, geowłóknina. W takim układzie wystarczy po prostu folia sprawdzonego producenta i staranne układanie.
Nie trzeba porywać się na EPDM. Owszem ta folia jest najlepsza ale raczej do klasycznych oczek o powierzchni ok 30-50m², kiedy kupuje się gotową płachtę, która świetnie sprawdza się w przypadku stosunkowo niewielkiej ale dość głębokiej i skomplikowanej niecki.
Do oczek o powierzchni niecałe 100m² i większych sugeruję raczej zgrzewanie folii PVC na miejscu.
 
 
Tomassimo 
Nowy


Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-05-23, 13:24   

Niby racja, ale kota w worku kupować nie zamierzam - bez obaw. Posiedzę przez weekend nad tematem, poszukam w internecie i zamówię od każdego producenta próbki 8) Tym sposobem, może akurat trafię na dobry produkt w konkurencyjnej cenie :piwko:
 
 
darekb 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 131
Skąd: otwock
Wysłany: 2015-05-23, 21:03   

Tomassimo napisał/a:
poszukam w internecie i zamówię od każdego producenta próbki

Żebyś kolego widział jakie próbki folii pokazywali mi w MTX system w W-wie ,a co dostałem to sam wiesz-bądz ostrozny.
_________________
pozdr Darekb
 
 
romkle 
Nowy


Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 1
Skąd: kakolewo
Wysłany: 2015-05-31, 16:06   

witam.kiedyś miałem oczko ale po narodzinach dziecka zasypałem ,teraz znowu mogę coś wykopać. mogę mieć oczko o wym max 25mkw ,3/4 oczka gł 0,5 m ,1/4 głęboczek ok 1,2m.
temat foli wertuje od 2 dni i mam mętlik w głowie .może mi ktoś doradzi jaka folie położyć .nie ukrywam że nie lubię dużo wydawać:) . folia polskiego producenta MARMA gr 0,5mm będzie wystarczająca? pod spód stara wykładzina i folia budowlana 3 warstwy. prosze o jakieś odpowiedzi .dziekuje pozdrawiam
_________________
romkle
 
 
Tomassimo 
Nowy


Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-06-01, 09:26   

Moja wiedza rośnie - pierwsze próbki zostały dostarczone, po dwie inne wybiorę się osobiście - mam "pod nosem" jednego z producentów folii. Podobno panowie wzięli sobie do serca uwagi i poprawili jakość folii do oczek wodnych.
Tak przy okazji: z różnych względów w najgłębszym miejscu wynoszącym 2,2m folia nie zostanie wywinięta, a musi zostać przyklejona do betonowej ściany. Czym najlepiej to wykonać, by klejenie było trwałe i mocne? Podłoże beton --> folia PVC o gr. min. 1mm, nachylenie ok 45st.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2015-06-01, 11:13   

Nie rozumiem twojej idei przyklejania. Ale kojarzy mi się z wykonywaniem basenów wykładanych folią. Według mnie albo zgrzewanie na miejscu albo EPDM, które potrafi się idealnie wpasować w każdy kształt.
 
 
Tomassimo 
Nowy


Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-06-01, 11:28   

Na jednym końcu oczka w kształcie pół-ósemki jest kaskada. Ściana oczka pod kaskadą i nieco dalej, została wykonana z betonu, krawędź oczka jest już obsadzona kamieniami. Tak - murarz pod moją nieobecność z rozpędu wykończył obrzeże :-o . W miejscach, gdzie są kamienie, nie można wywinąć folii, bo je zasłoni. Pozostaje chemiczne kotwienie do podłoża.
Skoro już wszystko jasne, proszę o odpowiedź na pytanie: czym najlepiej przykleić folię do betonowego podłoża?
 
 
BP74 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 106
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2015-06-01, 11:50   

Zadaj pytanie producentowi lub dystrybutorowi tej folii, na pewno mają na takie coś patent.
_________________
Piotr.
EPDM / 10m3 / filtr 2x130L / gk 5m2

http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=6578
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny