wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
JAKA FOLIA ???
Autor Wiadomość
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-02, 10:11   

Klej szewski??? Może i tak :mrgreen:
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-03, 03:37   

Dokładnie, taką ma nazwę handlową, a z boczku stoi "przezroczysty poliuretanowy" i to mnie w zupełności wystarczy. To klej który rozpuszcza delikatnie PVC i w ten sposób łączy ze sobą sklejane elementy, warunkiem jest tylko, aby odtłuścić klejone powierzchnie acetonem.
A czy on szewski, czy kowalski to mnie "wsio ryba" ważne, że dobrze klei to co ma kleić.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-03, 08:00   

Gdzie go kupiłeś??? U mne jest ogrodniczy, może tam będzie. Jaka to firma produkuje???
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-04, 02:18   

JacekN8 napisał/a:
Gdzie go kupiłeś??? U mne jest ogrodniczy, może tam będzie. Jaka to firma produkuje???


Właśnie w Hydro ogrodzie, pojechałem na Bartycką i tam w ich pawilonie nabyłem (prowadzą tez sprzedaż wysyłkową). Można też używać kleju do rur PVC, tych na zimną i ciepłą wodę. Można go kupić w hurtowniach z tymi rurami (opakowania 1/2 l). Dokupić też można tzw. zmiękczacz, którym smarujesz wcześniej przed klejeniem łączone elementy. Powoduje to delikatne rozpuszczenie się powierzchni folii w miejscu klejenia. Po posmarowaniu klejem i po dociśnięciu, klejenie ma taką samą wytrzymałość jak zgrzewanie, bo obie części łączą się poprzez trwałe powierzchowne wymieszanie materiału. Czy jakoś tak. Nie wiem jak Ci to opisać, chodzi o to, że zmiękczacz, a następnie klej, rozpuszczają cieniutką warstewkę foli na obu elementach i po dociśnięciu składniki folii mieszają się trwale między sobą.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
BOLEK 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 116
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2006-02-04, 08:16   

Witam

Paweł napisał :
Cytat:
Można też używać kleju do rur PVC, tych na zimną i ciepłą wodę.

Ja właśnie używałem TAKIEGO KLEJU. W niewielkich opakowaniach - 118 ml można go kupić w każdym sklepie hydraulicznym. Tak jak napisał Paweł warto też użyć zmiękczacza dla uzyskania lepszej jakości połączenia.
_________________
Pozdrawiam BOLEK
------------------------
 
 
andrzej 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 72
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2006-02-06, 21:40   

Witam. Jak już pisałem w dziale technika, stanąłem przed tym samym dylematem co do wyboru foli. Po wszelkich za (trwałość 80 lat) i przeciw (cena) postanowiłem mimo wszystko zainwestować w folię EPDM. Koszty robocizny i materiałów bazując na foli PCV w okresie 80 lat chyba dadzą większą kwotę jak jednorazowy wydatek na folię EPDM. Człowiek coraz starszy i sił ubywa, a przyznacie,że wymiana foli to ciężka praca.
Pozdrawiam. Andrzej
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-06, 23:52   

Andrzeju, powiedz mi czym łączysz EPDM w przypadku konieczności rozbudowy oczka. Czy istnieje możliwość trwałego sklejenia na placu budowy.
A jeśli chodzi o materiał izolacyjny na wieki to polecam GARDENMAT. http://www.structum.com.pl/vol-gardenmata.shtml

Tylko uprzedzam jest to "Rols Roy" wśród izolacji.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-07, 09:37   

Dzięki Paweł za informacje co do tego klejenia. Wczoraj właśnie go spodkałem w mojej miejscowości w sklepie i oczywiście nabyłem go :D . Folie chyba będę wymieniał chyba w następny sezon także będzie klejenie dziury którą zrobiłem :shock: :pa:
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
BOLEK 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 116
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2006-02-07, 10:26   

Witam

Jeśli chodzi o łączenie folii EPDM wyczytałem na stronie firmy TAGRA_MATRIX taką kwestię :
Cytat:
Do łączenia arkuszy używa się taśmy dwustronnie klejącej niezwulkanizowanej, która samo wulkanizuje z chwilą wykonania połączenia tworząc jeden materiał. Połączenie takie przyjmuje właściwości takie, jak geomembrana tzn.: jest elastyczne, wytrzymałe, szczelne i trwałe natychmiast po sklejeniu.

Ciekawe czy można kupić tą taśmę i czy łączenie można wykonać samemu w warunkach domowych ?

Inną sprawą jest to czy istnieje potrzeba łączenia arkuszy folii ze sobą ponieważ w ofercie mają folię o dość dużych wymiarach : szerokość od 3,05 m do 15,25 m i długości od 30,50 m do 61,00 m .
_________________
Pozdrawiam BOLEK
------------------------
 
 
andrzej 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 72
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2006-02-07, 19:28   

Witam :)
Dokładnie tak jak pisze Bolek. Nie ma potrzeby klejenia,folia jest na tyle szeroka, że można dobrać odpowiedni wymiar. W moim przypadku wybrałem szerokość 9.15 . W ofercie handlowej występują zarówno kleje jak i taśmy. Jeśli jesteś zainteresowany to poszperam i coś Ci wyślę.Prowadziłem kiedys rozmowy z firmą z Bielska Białej w temacie zakupu foli EPDM, ale zanim zdążyłem złożyć zamówienie to podnieśli cenę i zrezygnowałem. Wyszedłem na tym korzystniej kupując u zachodniego sąsiada.

Pozdrawiam. Andrzej

[ Dodano: 2006-02-07, 20:39 ]
Właśnie znalazłem, mam przed sobą cennik i namiary na firme o której wspominałem wcześniej. W ofercie mają odpowiednie taśmy , kleje, uszczelniacze itd..
oto adres strony: www.eurogarden.pl

P.S. Wracając do foli EPDM, to szczerze powiem - mam pietra przed jej układaniem.Wygląda ona tak jak dętka od roweru, ciekaw jestem jak się będzie układać? Jak już będę po robocie to się podzielę wrażeniami, ale to dopiero wiosną.

Pozdrawiam. Andrzej
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-09, 14:05   

Na stronie Leszka masz bardzo fajnie opisane jak prosto rozłożyć folie w oczku - http://staw.bieleccy.com.pl/str_index_by_iron.html . Kliknii na "Rozkładamy folię' :wink:
Jeżeli link przeniesie cie na strone główną to kliknii na "Zrób staw" i później na "Rozkładamy folię". Nie wiem dlaczego tak z tym linkiem, a skopiowałem go ze strony Zrób staw....
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-02-09, 16:26   

Cytat:
Nie wiem dlaczego tak z tym linkiem, a skopiowałem go ze strony Zrób staw....


Wynika to z tego,że strona zbudowana jest na ramkach. Poza tym ostateczna strona jest otwierana jako javascript w nowym oknie bez interfejsu przeglądarki. Wiele razy się zastanawiałem, po co tak utrudniać ludziom życie, ale ma to chyba na celu zabezpieczenie przed kopiowaniem.
W każdym razie adres ten mozna jakoś wyłuskać - zobacz rozkładanie folii
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-09, 18:27   

No tak. Chyba tylko po to aby utrudnic ludziom życie. Tak samo ci którzy produkują wirusy, produkują antywirusy :P
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-09, 19:07   

Nie Jurku, żeby utrudnić życie, a żeby utrudnić kradzież. Bo tak nazywam kopiowanie materiałów z innych stron i wykorzystywanie ich jako swoje. Miałem taki przypadek kiedy szukając w sieci materiałów na swoją stronę, trafiłem na opracowania w całości ściągnięte z mojej witryny. Nie miałbym ostatecznie nic na przeciw, gdyby w stopce podane było źródło, ale materiał był ściągnięty nie dość że bez mojej zgody i wiedzy i to w dodatku z podpisem kolesia na którego stronie trafiłem na ten materiał.
A wystarczyło żeby koleś pchnął do mnie list z prośbą o przedruk i nie było by najmniejszych problemów, jeszcze bym mu dał dodatkowe materiały. Ludziom się wydaje że to co w sieci to nie ma właściciela i można sobie robić z tym co się chce Tylko nikt nie myśli żeby opracować taki materiał, to trzeba nie dość, że znać się na tym co się pisze, co kosztuje kilka lat nauki, lecz jeszcze poświęcić na to bardzo dużo czasu, kosztem np. życia rodzinnego. Nie wiesz zapewne co znaczy żona siedząca Ci na karku i rzucająca taki np. tekst..."Rzucił byś już ten komputer i pomógł mi posprzątać mieszkanie, albo wyniósł byś śmieci"... lub coś równie "ważnego"

Artur też może coś na ten temat powiedzieć... może akurat nie na temat żony, ale kradzieży jego materiałów.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-09, 19:17   

Po pierwsze nie jestem Jurek :P . Po drugie upomniałeś się o to??? Ja napisałbym maila, a nawet gdyby na niego nie odpisał ten "złodziej", wiedziałbym że on prawdopodobnie wie że ja wiem :P . Upomniałbym się o napisanie skąd dany materiał pochodzi lub o jego usunięcie z danej witryny. Wiadomo że najczęściej ludzie takie coś ignorują ale warto spróbować. :wink:
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny